Tanio w Costway.pl

Zabawki dla 2-latki – co wybrać?

Urodziny, święta, Dzień Dziecka – to tylko nieliczne okazje do obdarowania swojego malucha miłym prezentem. Aby był to upominek udany, niezapomniany i przede wszystkim atrakcyjny dla dziecka, warto dopasować go do jego wieku, a co za tym idzie – również jego umiejętności manualnych czy możliwości poznawczych i motorycznych. Jakie więc zabawki dla 2-latki wybrać, aby spełniały one wszystkie swoje najważniejsze funkcje i zapewniły maluchowi wielogodzinną, ale i bezpieczną zabawę? Poniżej znajdziesz kilka naszych wskazówek i sugestii!

Najważniejsze cechy zabawek dla 2-latki

Jaka powinna być idealna zabawka dla dwulatki? Idealnym wyborem będzie produkt spełniający kilka najważniejszych wymagań, odznaczający się podstawowymi, lecz istotnymi cechami. Przede wszystkim musi to być produkt wysokiej jakości, wykonany z najwyższej klasy materiałów, które są bezpieczne dla malucha. W składzie zabawek nie powinny znajdować się szkodliwe substancje czy tworzywa sztuczne, lakiery i odchodzące od powierzchni farby. 

Odpowiednie dla tak małego dziecka akcesoria do zabawy nie powinny także posiadać żadnych ostrych krawędzi czy też drobnych, łatwych do zgubienia lub, co gorsza, połknięcia elementów. 

Idealna zabawka dla 2-latki powinna być bezpieczna, trwała i odporna na użytkowanie, ale również właściwie dopasowana do wieku malucha, a co za tym idzie – odpowiednia i interesująca dla dziecka.

 

Domek dla lalek i dziecięca kuchnia 2w1 COSTWAY

Domek dla lalek i dziecięca kuchnia 2w1 COSTWAY

 

Sprawdź produkt https://costway.pl/domek-dla-lalek-i-dziecieca-kuchnia-2w1

Więcej wyjątkowych modeli w różnych rozmiarach znajdziesz w osobnej kategorii naszego sklepu – domki dla lalek. Sprawdź!

Prezent na drugie urodziny adekwatny do poziomu rozwoju dziecka

Wiemy już, że idealny prezent dla dziecka to taki, który będzie nie tylko bezpieczny i atrakcyjny, ale również odpowiednio dopasowany do jego wieku. Co to jednak oznacza w praktyce? Dwuletni maluch rozwija się w sposób niezwykle dynamiczny, co więcej rozwój ten odbywa się na kilku płaszczyznach jednocześnie. Mały człowiek jest ciekawy otaczającego go świata, natomiast ważnym zadaniem jego rodziców i opiekunów jest pokazać mu to wszystko w przystępny, ciekawy i zrozumiały dla niego sposób. 

W tym wieku u człowieka zaczyna rozwijać się już rozumienie języka, dziecko zaczyna powoli wyrażać swoje myśli, staje się więc komunikatywne, ale również znacznie bardziej ruchliwe. Dobierając zabawki, gry i zajęcia dla dwulatki, warto więc zatroszczyć się o to, aby były one w odpowiedni sposób stymulujące, a co za tym idzie – wspierały rozwój kształtujących się umiejętności motorycznych, manualnych, jak i komunikacyjnych oraz wzrokowo-ruchowych. 

Edukacyjne zabawki dla 2-latka

Jako że dwuletni maluch to stale poznający świat, ciekawski wulkan energii, warto wesprzeć go w tym intensywnym procesie. Pomocne będą tu edukacyjne zabawki, które ułatwią poznanie i zapamiętanie podstawowych słów, określeń najbliższych czy kolorów. Odpowiednim rozwiązaniem może być między innymi duża i miękka mata piankowa, z widniejącymi na niej wizerunkami zwierzątek w różnych kolorach. Pozwoli ona na poznanie mieszkańców naszej planety w przyjemny i wygodny sposób. 

Duża mata piankowa w rozmiarze 200x180, idealna dla dwuletniej dziewczynki – sprawdź!

Doskonale rozwijającą malucha zabawą jest również świetnie znane także i starszym pokoleniom układanie klocków. Dziś na rynku znaleźć można gamę nowoczesnych, wieloelementowych zestawów, wykonanych z drewna lub z bezpiecznego, wysokogatunkowego tworzywa. Przykładem tych ostatnich jest zawierający ponad sto różnych elementów zestaw klocków magnetycznych, wspierający zarówno rozwój intelektualny, jak i manualny malucha. 

Klocki w różnych kształtach i kolorach przyciągają uwagę dziecka, a części magnetyczne, w które są wyposażone, sprawiają, że układanie ich jest proste, bezpieczne i satysfakcjonujące!

Ten i inne atrakcyjne zestawy dla maluchów znajdziesz w osobnej kategorii naszego sklepu: klocki i układanki edukacyjne. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Mata piankowa dwustronna dla dzieci 200 x 180 cm COSTWAY

Mata piankowa dwustronna dla dzieci 200 x 180 cm COSTWAY

 

Kreatywne zabawki dla 2-latka

Rozbudzanie i rozwijanie kreatywności u dziecka warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Warto bowiem przełamać zupełnie błędne przekonanie, że kreatywność to cecha, z którą musimy się urodzić. Zdecydowanie możliwe jest wypracowanie oraz rozwinięcie w sobie umiejętności nieszablonowego, kreatywnego myślenia, czerpanie z wyobraźni i tego właśnie możesz nauczyć swoje dziecko, z pomocą własnej fantazji i odpowiednich zabawek. Pomocne mogą być w tym między innymi duże, piankowe klocki. Lekkie i miękkie, łatwe w przenoszeniu, mogą być układane przez malucha w dowolny sposób. Może on tworzyć różnego rodzaju konstrukcje, przekuwając swoje wyobrażenia w realne kształty. Klocki doskonale sprawdzą się do samodzielnej zabawy, jak i do gry z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami. 

Wieloelementowe zestawy kolorowych klocków piankowych znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz, co przygotowaliśmy i wybierz idealny komplet dla swojego malucha. Całą ofertę znajdziesz tutaj!

Do ciekawych i zdecydowanie rozwijających kreatywność malucha przedmiotów należy również zaliczyć wszelkiego rodzaju zabawkowe instrumenty. Miniperkusja czy małe pianinko z mikrofonem pozwolą Twojej dwulatce poznać wyjątkowy świat muzyki i zobaczyć, ile przyjemności może nieść ze sobą gra na instrumencie czy śpiew. Ponadto dzięki zabawie z muzyką maluch rozwija również swoje zmysły, a co za tym idzie – właściwie kształtuje swoją integrację sensoryczną. 

Interaktywną perkusję z mikrofonem, ale i inne zabawkowe instrumenty muzyczne dla dzieci znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zapraszamy!

Perkusja dla dzieci od 3 lat z mikrofonem i muzyką COSTWAY

Perkusja dla dzieci od 3 lat z mikrofonem i muzyką COSTWAY

 

Zabawki sensoryczne – jakie wybrać?

Prawidłowy rozwój dziecka to budowanie umiejętności manualnych i motorycznych, zdolności komunikacyjnych, ale również kształtowanie prawidłowej integracji sensorycznej. Czym dokładnie jest SI? To zdolność do prawidłowego odbierania, rozumienia oraz interpretowania bodźców, które docierają do nas z zewnątrz, ale i z naszego własnego organizmu. Jest to umiejętność niezwykle istotna, jako że stanowi ona jeden z filarów pełnego rozumienia otaczającego nas świata. W kształtowaniu integracji sensorycznej pomocne mogą być proste i gry i zabawy, jak chociażby naprzemienne dotykanie różnych struktur i powierzchni, a także chodzenie po nich. Dodatkowym wsparciem mogą być również odpowiednie zabawki sensoryczne, a są nimi między innymi wspomniane już powyżej dziecięce instrumenty muzyczne, ale też:

  • układanki,
  • klocki o różnych kształtach i wielkości,
  • domki i zestawy do rozwoju motoryki.

Tego typu zabawki powinny odznaczać się specyficzną strukturą, elementami o różnym rozmiarze, stopniu twardości czy kształcie. Dzięki temu maluch doświadcza zróżnicowanych bodźców, jednocześnie przyswajając je. 

Funkcjonalny, wieloelementowy domek do rozwoju motoryki to doskonałe wsparcie dla rozwoju integracji sensorycznej u dziecka. W naszym sklepie dostępny jest w dwóch atrakcyjnych kolorach – sprawdź!

Drewniany domek dla dzieci do rozwoju motoryki COSTWAY

Drewniany domek dla dzieci do rozwoju motoryki COSTWAY

Zabawa na świeżym powietrzu – zestawy ogrodowe

Przeglądając odpowiednie dla dwulatki zabawki, nie możemy zapomnieć o jakże istotnej kategorii, jaką są zestawy ogrodowe, czyli idealny sposób na wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu! Przeznaczone do montażu w ogrodzie komplety to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy domu z ogródkiem, własnej działki czy nawet ogródka działkowego. Nowoczesne, wykonane z drewna lub wysokogatunkowego tworzywa zestawy montuje się w zaledwie kilka chwil i równie łatwo składa. Dzięki temu w kilka chwil możemy zorganizować swoim pociechom wyjątkowe miejsce do zabawy, a kiedy sezon wakacyjny się kończy, szybko złożyć je i bezpiecznie przechować aż do następnej wiosny!

Wśród atrakcyjnych zestawów i zabawek ogrodowych znajdują się między innymi drewniane miniplace zabaw, huśtawki i zjeżdżalnie. To także piaskownice, dmuchane zamki i kolorowe namioty, w których wraz z ulubionymi zabawkami maluch może schronić się przed słońcem. 

Zabawki ogrodowe to idealny sposób na wspólną, aktywną zabawę na świeżym powietrzu. Zobacz wszystkie nasze zestawy i wybierz najlepszy dla swoich maluchów!

Zabawki edukacyjne, zabawki interaktywne – gdzie szukać?

Wybierając zabawki dla dwulatki, należy szukać produktów pochodzących wyłącznie od sprawdzonych i zaufanych producentów. Takie też znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. W Costway mamy dla Ciebie wysokiej jakości, w pełni bezpieczne zabawki dla dzieci w każdym wieku. Od idealnych na wakacyjne szaleństwo zestawów do ogrodu, poprzez dziecięce instrumenty muzyczne, aż na miniquadach dla małych fanów motoryzacji kończąc!

Nadmuchiwany zamek dla dzieci ze zjeżdżalnią, bezpiecznym wejściem i siatkowymi ściankami 350 x 263 x 226 cm COSTWAY

Nadmuchiwany zamek dla dzieci ze zjeżdżalnią, bezpiecznym wejściem i siatkowymi ściankami 350 x 263 x 226 cm COSTWAY

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium