Tanio w Costway.pl

Szklarnie

Szklarnie ogrodowe

To gotowe konstrukcje przystosowane do postawienia na przydomowym terenie lub na działce. Pomagają stworzyć korzystny mikroklimat dla wielu gatunków roślin, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wcześniejszych i obfitszych plonów niż w przypadku uprawy w gruncie. Szklarnia ogrodowa to idealny wybór dla każdego z zacięciem ogrodniczym, a jednocześnie estetyczna, rustykalna ozdoba działki. W naszej ofercie znajdziesz szklarnie przydomowe dopasowane do różnorodnych potrzeb. Szklarnie

Szklarnie przydomowe – dostępne rozwiązania

Jeśli myślisz o uprawie w szklarni, masz do wyboru wiele rozwiązań. W pierwszej kolejności zdecyduj o wymiarach konstrukcji. W naszej ofercie znajdziesz zarówno mini szklarnie, które można postawić na balkonie lub parapecie, jak i przestronne konstrukcje ogrodowe, do których można swobodnie wejść. Następnie warto zdecydować o materiałach. Szklarnia ogrodowa foliowa jest lekka i tania, ale najmniej wytrzymała. Podobnym produktem są tunele ogrodowe, które można umieścić na grządkach, by zapewnić roślinom więcej ciepła i wilgoci. Najbardziej solidne szklarnie ogrodowe to takie ze szklanymi ścianami, ale wówczas istnieje ryzyko ich uszkodzenia, np. podczas wichury czy opadów gradu. Z kolei szklarnie ogrodowe z poliwęglanu są lekkie, wytrzymałe i praktyczne, ale zapewniają najmniejszą przepuszczalność światła.

Duża czy mała szklarnia ogrodowa?

Wybór tego typu produktów jest bardzo szeroki, dlatego możesz bez trudu dopasować szklarnię ogrodową do swoich potrzeb. Większe konstrukcje to rozwiązanie dla osób, które znają się na uprawie roślin i chcą uzyskać obfite plony. Mała szklarnia ogrodowa lub wręcz mini szklarnia domowa to z kolei dobry wybór dla początkujących i tych, którym zależy na pozyskaniu niewielkiej ilości warzyw czy owoców z własnej uprawy. Zapalonemu ogrodnikowi może się też przydać mini szklarnia do wysiewu, która pomaga nasionom szybciej kiełkować i ułatwia przygotowanie rozsad wsadzanych następnie do gruntu lub donic. Produkty tego typu są dostępne w wielu rozmiarach, dlatego łatwo je dopasować do dowolnych rozmiarów uprawy.

Szklarnie ogrodowe – co warto wiedzieć?

Niezależnie od tego, jaką szklarnię ogrodową wybierzesz, pamiętaj, aby zamontować ją w odpowiednim miejscu. Powinna się znajdować w południowej części działki i być dobrze wyeksponowana na działanie promieni słonecznych – upewnij się, że okoliczne budynki czy drzewa nie będą na nią rzucać zbyt wiele cienia. Dłuższa ze ścian budowli powinna stać na osi wschód – zachód. Mini szklarnie ogrodowe można umieszczać na podwyższeniach, by miały lepszy dostęp do światła słonecznego. Warto upewnić się, że wybrana przez Ciebie konstrukcja jest solidna i sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne produkty, które na pewno zaspokoją Twoje potrzeby. Proponujemy tylko estetyczne, solidne, tanie szklarnie ogrodowe oraz domowe, które pomogą Ci w uprawie roślin i będą się świetnie prezentować.

Promocja miesiąca
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium