Wczytuję dane...

Kije do Nordic Walking

Nordic walking, jak wskazuje sama nazwa, był pierwotnie zimową aktywnością popularną w krajach nordyckich, to jest – w Skandynawii. Szybko jednak rozprzestrzenił się na całym świecie, obecnie uprawiany jest zaś o każdej porze roku.

Kije do nordic walking

Wpływ na popularność Nordic Walking miały przede wszystkim korzyści, które niesie, to jest: aktywizacja szeregu mięśni, odciążenie stawów, a także kształtowanie sylwetki. By spełniać swoją rolę kijki do nordic walking muszą być jednak odpowiednio dobrane do użytkownika – ich długość powinna równać się wzrostowi pomnożonemu przez 0,66.

Kijki do chodzenia po górach

Technika wykorzystująca kijki do chodzenia została pierwotnie stworzona z myślą o narciarzach, co sprawia, że od początku miały wiele wspólnego z górami. Aktywność ta może być jednak uprawiana i bez śniegu oraz innego ekwipunku. Górskie ścieżki są bowiem idealną przestrzenią do kształtowania kondycji właśnie w ten sposób. Warto także wspomnieć, że większość modeli jest teleskopowa, co czyni je wyjątkowo poręcznymi, również przy dłuższych wędrówkach.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (2)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski