Wczytuję dane...

Maty gimnastyczne

Moda na zdrowy styl życia otacza nas zewsząd, skupia się zaś przede wszystkim na odpowiedniej diecie, a także sukcesywnych treningach. W czasach, gdy dostęp do siłowni oraz centrów fitness jest utrudniony, idealnym rozwiązaniem będzie trening w zaciszu własnego domu.

Maty gimnastyczne – idealne do domowego treningu

Trening w domu niczym nie musi on ustępować swoim odpowiednikom – kluczowy jest jednak dobrej jakości sprzęt. Poprawnie dobrane maty do ćwiczeń sprawią, że joga, pilates czy też inne formy domowej aktywności pomogą osiągnąć zamierzony cel. Maty gimnastyczne przydadzą się również w trakcie wszelkiego rodzaju ćwiczeń rehabilitacyjnych, które mają na celu powrót do wcześniejszej sprawności.

Cechy dobrej maty do ćwiczeń

Jednym z podstawowych zadań mat jest izolowanie korzystającego od podłoża, a jednocześnie – zapobieganie ślizganiu oraz przesuwaniu się (może to bowiem grozić kontuzją lub urazem). Kluczowa będzie więc odpowiednia przyczepność. Warto zwrócić uwagę również na twardość, która to – dobrana odpowiednio – ograniczy ryzyko potłuczeń przy upadkach. Ma to znaczenie zarówno wtedy, gdy w grę wchodzi mata do fitnessu czy jogi, ale również w przypadku, gdy pod uwagę brana jest gruba mata do ćwiczeń (wykorzystywana najczęściej w rehabilitacji). Przy wyborze trzeba kierować się także odpowiednimi wymiarami, dopasowanymi do wzrostu oraz wagi. Mają one wpływ nie tylko na swobodę ruchu ćwiczącego, ale także, przy odpowiednim wyborze, ułatwią przechowywanie maty.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (8)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski