Wczytuję dane...

Gry edukacyjne i zręcznościowe

Edukacyjne gry dla dzieci to grupa zabawek cieszących się obecnie ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym, że coraz więcej mówi się o zaletach nauki przez zabawę, rodzice chętnie sięgają po gry edukacyjne dla dzieci, które nie tylko bawią, lecz również wspierają rozwój najmłodszych.

Gry edukacyjne dla dzieci

Pod pojęciem gier edukacyjnych kryją się wszelkiego rodzaju zabawki poszerzające wiedzę dziecka. Aby gra edukacyjna przyniosła oczekiwane efekty i była ciekawa dla malucha, należy dopasować ją do wieku dziecka. Gry edukacyjne dla 3-latka różnią się bowiem od tych przeznaczonych dla 6-latków – przede wszystkim pod względem tematyki i zaawansowania. Gry edukacyjne dla dzieci to popularne narzędzia dydaktyczne, które rozwijają zainteresowania maluchów oraz wspierają naukę trudnych i niezrozumiałych zagadnień.

Jak dobrać grę edukacyjną do wieku dziecka?

Celem gier edukacyjnych jest wspieranie rozwoju poznawczego dziecka. Aby to jednak było możliwe, zabawka musi być dopasowana do wieku malucha. 

Oto kilka przykładów:

-> gry edukacyjne dla 3-latka – proste gry skupiające się na poznawaniu liter, cyfr i kolorów oraz rozwijające zdolności manualne,

-> gry edukacyjne dla 4-latka – gry wspierające np. naukę pisania liter i cyfr oraz układania sylab,

-> gry edukacyjne dla 5-latka – zabawki edukacyjne i zręcznościowe przybliżające zagadnienia związane z sylabami, głoskami, układaniem słów z liter, odpowiadaniem na pytania czy nauką czytania zegara, 

-> gry edukacyjne dla 6-latka – bardziej zaawansowane zabawki, które powoli wprowadzą dziecko w zagadnienia związane z wiedzą ogólną czy prostymi działaniami matematycznymi. 

Tanie gry dla dzieci – edukacyjne i zręcznościowe

W asortymencie COSTWAY znajdziesz najtańsze gry dla dzieci – edukacyjne i zręcznościowe. Nasza oferta obejmuje również inne zabawki edukacyjne wspierające rozwój maluchów, w tym maty, tablice, klocki czy organki. Dopasuj zabawkę do wieku oraz zainteresowań dziecka i w kreatywny sposób wspieraj rozwój malucha!

Mniej Więcej
Produktów łącznie (16)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski