Wczytuję dane...

Stepy do fitness

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu? Marzy Ci się idealnie wyrzeźbiona sylwetka? Każdy z nas miał taki moment w życiu, w którym to postanowienie starał się zrealizować z mniejszym lub większym powodzeniem. Ale jeżeli rzeczywiście myślisz o tym, żeby zacząć ćwiczyć w domu, to warto postawić na odpowiedni sprzęt, który pomoże Ci zrealizować to postanowienie.

Dlaczego warto ćwiczyć step aerobik? 

Step aerobik to zajęcia fitness, do których wykorzystuje się specjalną około dwudziestocentymetrową platformę zwaną stepem. Ćwiczenia na stepie to najczęściej ćwiczenia prowadzone w rytmie tanecznej muzyki. Polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Podczas takich ćwiczeń jesteś w stanie spalić naprawdę dużo kalorii, a ponadto doskonale rzeźbisz i ujędrnisz ciało - przede wszystkim uda, pośladki oraz łydki. Step do ćwiczeń pomoże Ci więc zrzucić zbędne kilogramy, a jednocześnie sprawi, że decydując się na zakup sprzętu, możesz mieć większą motywację do ćwiczeń. 

Stepy fitness – idealny sprzęt do domu

Step aerobik to doskonała metoda na zgubienie dodatkowych kilogramów i wymodelowanie sylwetki. Taką formę ćwiczenia możesz swobodnie trenować samodzielnie. W internecie znajdziesz wiele filmików instruktażowych, na których pokazane są przykładowe choreografie z wykorzystaniem stepu treningowego. Ważne, żeby już na początku Twojej przygody ze step aerobikiem zaopatrzyć się w odpowiedni step, ponieważ tylko profesjonalna platforma do aerobiku gwarantuje Ci bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń. Stepy do aerobiku są skonstruowana w taki sposób, żebyś się nie poślizgnął i swobodnie mógł wykonywać na nich najbardziej skomplikowane kroki. 

Stepy do ćwiczeń – na co trzeba zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Stepy treningowe są świetnym przyrządem do domowego treningu. Nie zajmują dużo miejsca i łatwo je schować do szafy czy pod łóżko. Co powinno charakteryzować odpowiedni step do ćwiczeń?

-> Regulacja wysokości – przy czym najczęściej spotkasz stepy z dwu lub trzystopniową regulacją, którą zmieniasz w zależności od poziomu zaawansowania treningu.

-> Antypoślizgowa powierzchnia – zapobiegnie ona ewentualnemu poślizgnięciu podczas wykonywania choreografii.

-> Dobra amortyzacja – step do aerobiku powinien dobrze amortyzować Twoje kroki, a gumowe nakładki od spodu chronić podłogę przed zarysowaniami.

-> Odpowiednie maksymalne obciążenie - dopasowane do Twojej wagi. 

Mniej Więcej
Produktów łącznie (4)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski