Wczytuję dane...

Deskorolki

Sporty miejskie cieszą się coraz większym społecznym uznaniem – nie tylko wśród dzieci czy młodzieży. Deskorolki stały się zaś jednym z symboli tego typu aktywności, z czym wiąże się chociażby funkcjonowanie całej subkultury, opartej o „skateboardowe” triki. Skąd wspomniana popularność?

Deskorolki i ich popularność

Dobra opinia o deskorolkach wynika nie tylko dostarczanej rozrywki, lecz także właściwości prozdrowotnych. Jazda na deskorolce angażuje bowiem do pracy szereg najróżniejszych mięśni, wyrabiając jednocześnie kondycję. Dodatkowo, opanowanie podstawowych kwestii tej sztuki nie wiąże się z koniecznością długotrwałych treningów.

Deskorolki łamane

Pierwsze „skateboardy” były klasycznymi deskami surfingowymi z doczepionymi koła. W tej chwili oferta obfituje jednak w najróżniejsze rodzaje desek. Deskorolki klasyczne, zwane także kompletnymi, wykonane są najczęściej z kilku warstw sklejki oraz uzupełnione przez wysokiej jakości koła. To najpowszechniejszy z typów, który nie wymaga dodatkowej konfiguracji, a jednocześnie jest wyjątkowo trwały. Wspomniane deskorolki łamane (zwane także „waveboardami”) to opcja mniej popularna, posiadająca jednak szerokie grono entuzjastów. Składają się one z dwóch, połączonych ze sobą płyt, które obracają się wokół własnej osi – niezależnie od siebie. Tym samym zbędne staje się odpychanie od ziemi, jazda odbywa się zaś dzięki ruchom ciała. Wybór odpowiedniego modelu i materiału (drewniane deskorolki nie są bowiem jedyne, część wykonuje się także z tworzyw sztucznych) powinien być jednak podyktowany indywidualnymi warunkami.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (2)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski