Tanio w Costway.pl

Zabawki interaktywne

Czym są zabawki interaktywne?

Podczas zabawy klasyczną zabawką dochodzi do jednostronnego oddziaływania na przedmiot. Interaktywne zabawki to przedmioty, które zapewniają wzajemne oddziaływanie: dziecko reaguje więc na zabawkę, a zabawka reaguje na dziecko. Jest to możliwe dzięki wbudowanym funkcjom, takim jak na przykład guziki, których wciśnięcie uruchamia dźwięk albo wprawia przedmiot w ruch. Dzięki temu, że zabawki interaktywne reagują na czynności wykonywane przez dziecko, są one niezwykle lubiane przez maluchy, które postrzegają je jako atrakcyjne i interesujące.

Zabawki interaktywne a rozwój zmysłów dziecka

Jedną z największych zalet zabawek interaktywnych jest ich korzystny wpływ na rozwój dziecięcych zmysłów. Zabawki interaktywne dla dzieci mogą oddziaływać na wzrok, słuch lub dotyk maluchów poprzez wydawanie dźwięków, poruszanie się czy świecenie kolorami. Dziecko chętnie wchodzi w interakcję z zabawką, a przy okazji ćwiczy koncentrację, umiejętności poznawcze czy zdolności manualne i psychoruchowe. Każda zabawka interaktywna jest inna, dlatego warto dopasować ją do wieku, predyspozycji i zainteresowań malucha. Zabawki interaktywne dla 2-latka będą bowiem bardziej zaawansowane niż te przeznaczone dla niemowląt.

Zabawki interaktywne dla niemowląt

Dużą popularnością cieszą się interaktywne maty edukacyjne dla niemowląt, które są chętnie wybierane przez rodziców najmłodszych dzieci. Kolorowa mata interaktywna pobudza wyobraźnię, przyciąga wzrok i wspiera rozwój zdolności ruchowych. Takie zabawki interaktywne dla niemowląt zapewniają przyjemną zabawę oraz bezpieczny i komfortowy odpoczynek. Kompaktową matę można również zabrać ze sobą w podróż, dzięki czemu zmiana otoczenia nie będzie tak bardzo odczuwalna dla malucha.

Zabawki interaktywne dla 2-latka

Podczas gdy maty interaktywne najlepiej sprawdzą się w przypadku niemowląt, zabawki interaktywne dla 2-latka to produkty, które skupiają się na kolejnym etapie rozwojowym dziecka. Dwuletnie dziecko często potrafi już rysować, budować, jeździć na 3-kołowym rowerku, skakać, biegać, kopać i rzucać piłką. Taki maluch potrzebuje więc zabawek stymulujących ruch, wyobraźnię i samodzielność. Dwulatek jest ciekawy świata i szybko się nudzi, dlatego interaktywne zabawki są strzałem w dziesiątkę – zapewniają wspaniałą zabawę i zajmują na wiele godzin.

Tanie zabawki interaktywne dla niemowląt i maluchów

W asortymencie COSTWAY znajdziesz tanie zabawki interaktywne dla najmłodszych dzieci. W trosce o rozwój Twojego dziecka zgromadziliśmy najciekawsze i najpopularniejsze zabawki, które oddziałują na zmysły maluszka i przykuwają uwagę, a przy tym są wykonane z bezpiecznych materiałów. Odkryj świat zabawek interaktywnych i wybierz produkty najlepiej dopasowane do wieku oraz zainteresowań dziecka. 

Promocja miesiąca
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium