Tanio w Costway.pl

Nocniki dla dzieci

Skąd wiedzieć, że to już czas na pierwszy nocnik dziecięcy?

Codzienna obserwacja dziecka pomoże ustalić, czy maluch jest już gotowy na swój pierwszy nocnik dziecięcy. Może się to wydarzyć zarówno w 18., jak i w 30. miesiącu życia, a wszystko zależy od indywidualnych cech dziecka. 

Pierwsze nocniki dla dzieci można nabyć, gdy maluch:

-> potrafi wykonywać proste polecenia,

-> interesuje się tym, że inne osoby korzystają z toalety,

-> ma suchą pieluszkę przez co najmniej 2 godziny dziennie,

-> daje znak, że jego pieluszka jest zabrudzona,

-> chowa się, kuca lub wydaje dźwięki podczas załatwiania się w pieluszkę,

-> pomaga przy wkładaniu i zdejmowaniu ubrań.

Nocniki czy nakładki na toaletę dla dzieci?

Alternatywą dla nocników są nakładki na toaletę dla dzieci. Taka nakładka umożliwia maluchowi korzystanie ze standardowej toalety, co eliminuje konieczność mycia nocnika po każdym użyciu. Stosowanie nakładek jest wygodne zarówno dla dzieci, jak i rodziców, jednak należy pamiętać o tym, by sięgać po nie jedynie wtedy, gdy dziecko wykazuje chęć korzystania z toalety. Jeśli maluch obawia się korzystania z sedesu i nie jest na to gotowy, zdecydowanie lepiej postawić na nocniki dla chłopca lub dziewczynki. Aby przygotować maluszka do siadania na sedesie, można też wybrać rozwiązanie pośrednie, jakim jest toaleta edukacyjna, czyli nocnik dziecięcy w kształcie prawdziwej toalety.

Tanie nocniki dla chłopca i dziewczynki

W ofercie COSTWAY znajdziesz najtańsze akcesoria dla mamy i dziecka, w tym nocniki dla dziewczynek i chłopców, wanienki czy przewijaki. Z nami skompletujesz najważniejsze akcesoria dla swojego malucha, a wszystkie zamówione produkty otrzymasz zawsze z darmową dostawą!

Promocja miesiąca
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium