Wczytuję dane...

Kostkarki do lodu

Kostkarki do lodu najczęściej są potrzebne latem, kiedy mamy ochotę na mocno schłodzone napoje. Chociaż trudno sobie wyobrazić ulubionego drinka bez dodatkowych kostek lodu niezależnie od pory roku. Kupując kostkarkę do lodu nie musisz się już martwić o nieustanne napełnianie woreczków czy pojemników z wodą – zawsze masz dostęp do świeżo zrobionych kostek.

Domowe kostkarki do lodu i ich rodzaje

Domowe kostkarki do lodu mogą być zamontowane w lodówce lub wolnostojące. Pierwsza opcja jest dość praktyczna, ale nie każda lodówka posiada taką możliwość. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że kostkarka w lodówce mocno zmniejsza przestrzeń do przechowywania produktów spożywczych. Lodówki wyposażone w kostkarkę są również dużo droższe od standardowych modeli, dlatego dla wielu z nas lepszym rozwiązaniem są kostkarki wolnostojące. Jakie są najważniejsze zalety takiej minikostkarki do lodu

Mini kostkarki do lodu

Decydując się na małą kostkarkę do lodu, możesz dobrać idealnie taką, która będzie pasować do stylu Twojej kuchni, ale również do wielkości przestrzeni, jaką dysponujesz. Jak działa taka kostkarka? Wystarczy napełnić ją wodą i podłączyć do prądu, a kostki lodu same będą się robić. Na rynku znajdziesz ogromnie dużo funkcjonalnych i tanich kostkarek do lodu. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup mini kostkarki? 

Wybierz odpowiednią wielkość urządzenia

Dopasuj wielkość urządzenia do przestrzeni, którą dysponujesz w kuchni, skrytce lub salonie. Powinieneś też przewidzieć, ile będziesz potrzebował lodu. Możesz bowiem wybrać małą kostkarkę, która jest bardziej poręczna, ale produkuje mniej lodu - lub większą, która zajmuje więcej miejsca, ale sprawdza się również w przypadku większego zapotrzebowania na lód. 

Sprawdź wydajność kostkarki 

Powinieneś znać wydajność kostkarki, to znaczy, ile lodu jest w stanie wyprodukować w ciągu doby. Wybierz taką, która będzie dostosowana do przewidywanego przez Ciebie zapotrzebowania na lód w Twoim domu. Duże znaczenie ma tu oczywiście moc urządzenia, ponieważ im wyższa moc, tym kostkarka pracuje lepiej i szybciej.

Zwróć uwagę na sposób uzupełniania zbiornika

Możesz wybrać kostkarki do lodu domowe, które trzeba uzupełniać ręcznie, czyli samemu dolewać odpowiednią ilość wody. Ale dostępne są również kostkarki, które wymagają stałego podłączenia do źródła wody. Takie kostkarki są jednak przeważnie dużo droższe. 

Sprawdź dodatkowe opcje 

Sprawdź, czy kostkarka posiada regulację wielkości produkowanych kostek. Tylko niektóre kostkarki mają możliwość wyboru rozmiaru kostek lodu. Znajdziesz też modele, które potrafią lód pokruszyć. Jednak nie będą to raczej tanie kostkarki do lodu.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (16)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski