Wczytuję dane...

Kołdry obciążeniowe

Kołdra sensoryczna, zwana również obciążeniową, to specjalnie zaprojektowany produkt, uznawany za terapeutyczny. Produkty tego typu wypełnione są najczęściej odpowiednio dopasowanymi kawałkami szkła, co też czyni je hipoalergicznymi (jednocześnie jest to zaś opcja wyjątkowo bezpieczna). Gwarantuje to, jak też wskazuje sama nazwa, optymalny poziom obciążenia, tym samym zaś – uczucie delikatnego otulenia materiałem.

Kołdry sensoryczne – dla kogo?

Kołdry obciążeniowe polecane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym, szczególnie zaś w momencie występowania kłopotów ze snem (przejściowych lub permanentnych), niepokojów czy też stanów lękowych.

Kołdry obciążeniowe – najważniejsze cechy

Wśród najważniejszych cech tego typu produktów wymienia się przede wszystkim wagę. Powinna być ona dopasowana do masy użytkownika i stanowić około 10 jej procent (inne opcje służyć będą więc dzieciom i dorosłym). Podobnie ma się sprawa rozmiaru – kołdra obciążeniowa (sensoryczna) powinna bowiem w całości przykrywać ciało, by jej ciężar rozkładał się w sposób równomierny. Odpowiednim rozwiązaniem będzie więc produkt o około 20 centymetrów większy aniżeli wzrost. Inną istotną kwestią jest materiał wykonania – za najodpowiedniejsze opcje uznaje się bawełnę oraz tak zwaną flanelę bawełnianą. Wspomniane już wypełnienie występuje w dwóch formach – mikroskopijnych kulek, dla których charakterystyczna jest stała temperatura (niższa od ciepłoty ludzkiego ciała), a także granulatu szklanego o odpowiedniej wartości.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (6)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski