Tanio w Costway.pl

Jakie zabawki dla 2-latka? Pomysły i inspiracje

Zabawki to dla malucha nie tylko akcesorium, dzięki któremu może przyjemnie spędzić czas, pobawić się i pożegnać nudę. To także przyjazne mu narzędzie do budowania jego kreatywności, poznawania świata oraz rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Aby mieć pewność, że zabawki dla Twojego dziecka będą spełniać właśnie takie funkcje, warto zwrócić szczególną uwagę na ich odpowiedni dobór do wieku i możliwości malucha. Jakie zabawki dla dwulatka wybrać? O czym pamiętać i czego unikać, dokonując wyboru?

Zabawki dla 2-latka – o czym pamiętać?

Bardzo ważne jest, aby wybierane dla dwuletniego malucha produkty były odpowiednio dopasowane do jego poziomu rozwoju, jego możliwości i umiejętności. Kluczowe jest jednak także wybieranie wyłącznie najwyższej jakości, a co za tym idzie – trwałych i bezpiecznych zabawek. Tylko takie produkty spełnią bowiem wysokie wymagania kilkunastoletnich pociech i ich rodziców; wykonane z wysokiej klasy materiałów, będą odznaczać się solidnością i odpornością na ich użytkowanie. Warto zwrócić również uwagę na to, czy zabawki nie zostały wykonane ze szkodliwych dla wrażliwego malucha materiałów.

Przy tym wszystkim nie należy jednak zapominać także o tym, aby zabawka była dla dziecka po prostu atrakcyjna, ciekawa i zajmująca. Wtedy też spełniać będzie swoją podstawową funkcję. 

Zabawki dla 2-latka – czego unikać?

W przypadku tak małych dzieci, które wciąż jeszcze poznają świat w bardzo specyficzny sposób, na przykład wkładając nowe zabawki do buzi, należy unikać przedmiotów, które mogłyby stanowić dla nich jakiekolwiek zagrożenie.

Dwuletniemu maluchowi nie kupuj zabawek złożonych z wielu drobnych, ruchomych elementów, które mógłby w trakcie zabawy nieopatrznie połknąć. Unikaj także przedmiotów o ostrych krawędziach oraz artykułów wątpliwej jakości, wykonanych z niecertyfikowanych tworzyw sztucznych. 

Najpopularniejsze zabawki dla dwulatka

Obecnie na rynku znaleźć można niezwykle szeroki wachlarz zabawek dla dzieci w każdym wieku. Tym bardziej warto więc dobrze rozpatrzyć się w tej imponującej ofercie i z pełną świadomością wybrać to, co dla malucha w danym wieku będzie najodpowiedniejsze.

Wśród dostępnych w sklepach zabawek dla dwulatków do najpopularniejszych zdecydowanie zalicza się:

 • klocki drewniane,
 • duże puzzle,
 • maty piankowe,
 • duże klocki piankowe,
 • zabawki edukacyjne,
 • zabawki sensoryczne.

Każda z powyższych zabawek czy ich rodzajów dobrze sprawdzi się dla dwuletniego malucha. W odpowiedni sposób pobudzi jego rozwój intelektualny i emocjonalny oraz jednocześnie zaciekawi go i zajmie na długo. 

Zabawki edukacyjne dla 2-latka

Wydawać by się mogło, że na zabawki edukacyjne dla dwuletniego dziecka jest jeszcze za wcześnie. Nic bardziej mylnego, bowiem człowiek uczy się i kształtuje przez całe swoje życie, począwszy od najmłodszych lat. Dwulatek potrafi już chodzić, formułować proste zdania i rozpoznawać elementy otaczającej go rzeczywistości. Idealnym wyborem będą więc dla niego zabawki edukacyjne, które w efektywny sposób wesprą jego rozwój intelektualny. 

Odpowiednim dla dwulatka rodzajem zabawek edukacyjnych są między innymi klocki i kostki, zabawy polegające na dopasowywaniu elementów na podstawie ich kształtów i wielkości. Duże klocki z wizerunkami zwierzątek, z kolorami czy innymi rysunkami pomogą maluchowi poznawać kolejne elementy świata i po kolei je nazywać

Świetnie sprawdzą się również klocki magnetyczne, które można zaliczyć zarówno do kategorii zabawek edukacyjnych, jak i kreatywnych. Z wieloelementowego zestawu klocków maluch może samodzielnie lub z pomocą rodzica układać niemal nieograniczoną ilość kształtów, tworzyć własne, mniejsze zabawki i w ten sposób kształtować własną wyobraźnię, jak i poznawać świat.

Sprawdź nasze klocki magnetyczne oraz inne zabawki dla niemowląt i maluchów

Dobrym wyborem będą również edukacyjne maty piankowe, działające na podobnej zasadzie. Rodzic wraz z maluchem może nazywać poszczególne elementy widoczne na macie, opowiadać o nich lub udawać je. Przykładem tego może być dwustronna mata piankowa z wizerunkami zwierząt. Atrakcyjna dla malucha, pozwoli mu na w pełni bezpieczne zanurzenie się w świecie nieznanych mu dotąd dzikich stworzeń!

Magnetyczne klocki edukacyjne w zestawie 88 elementów COSTWAY

Magnetyczne klocki edukacyjne w zestawie 88 elementów COSTWAY

Kreatywne zabawki dla 2-latka

Rozwijanie kreatywności dziecka jest niezbędne w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy kiedy już podrośnie, maluch zacznie interesować się plastyką, czy matematyką, warto rozbudzać jego wyobraźnie i nieszablonowe patrzenie na świat. Pomocne będą tu zabawki kreatywne, które pozwolą maluchowi czerpać radość z tworzenia. 

Przykładem takich zabawek mogą być na przykład małe, dziecięce instrumenty muzyczne. Dziecięca miniperkusja czy pianino z mikrofonem to kolorowe i bezpieczne zabawki doskonale pobudzające wyobraźnię malucha.

Więcej o produkcie dowiesz się, odwiedzając kategorię naszego sklepu: zabawki interaktywne!

Innym przykładem prostej, lecz dającej ogromne możliwości zabawki pobudzającej kreatywność jest tablica magnetyczna lub tablica kredowa. Na takiej tablicy maluchy w każdym wieku mogą uczyć się przekuwać swoje wyobrażenia w obrazy. Doskonale sprawdzi się ona zarówno podczas zabawy w kalambury, jak i nieco później, kiedy maluch zacznie już uczyć się cyferek i literek!

Podobne produkty znajdziesz w kategorii tablice edukacyjne.

Edukacyjna tablica kredowa suchościeralna 3w1 COSTWAY

Edukacyjna tablica kredowa suchościeralna 3w1 COSTWAY

Zabawki sensoryczne dla 2-latka

W ciągu ostatnich kilku lat zaczęto kłaść bardzo duży nacisk na wsparcie rozwoju poznawczego dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy sensoryczne. Prawidłowa integracja sensoryczna ma niekwestionowany, znaczący wpływ na rozwój dziecka. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w tym zakresie, na pewnym etapie rozwoju malucha mogą pojawić się problemy. Dlatego też tak ważne jest, aby w przystępny i przyjemny dla dziecka sposób zadbać o jego rozwój, także i od tej strony. 

Zabawki sensoryczne:

 • wspierają rozwój mowy dziecka,
 • stanowią jeden z filarów prawidłowego rozwoju poznawczego,
 • pozwalają na tworzenie się nowych połączeń w rozwijającym się mózgu dziecka,
 • rozwijają motorykę i wzmacniają napięcie mięśniowe,
 • pozytywnie wpływają na układ nerwowy.

Zabawki i zabawy sensoryczne możemy nawet organizować samodzielnie, szczególnie dla najmłodszych maluchów. Wystarczy jedynie kilka pojemników i różnej wielkości drobnica, taka jak małe klocki, groch, fasola czy piach. Świetnie sprawdzi się tu również zakupiona lub samodzielnie wykonana mata bądź trasa sensoryczna, na której dziecko ma okazję poczuć różnego rodzaju podłoża pod stopami. Wspomniane już wyżej instrumenty zabawkowe oraz klocki konstrukcyjne również stanowią skuteczne wsparcie rozwoju poznawczego dziecka.

Jakie jeszcze zabawki wspierające rozwój sensoryczny dla dwulatka wybrać? Dużą popularnością cieszą się wieloelementowe tablice lub domki sensoryczne. Domek do rozwoju motoryki to niezwykle bogaty w najróżniejsze części i strefy produkt, w pełni bezpieczny i łatwy w montażu. Na jego powierzchni znajduje się między innymi liczydło, sorter kształtów, kastaniety oraz pozytywka z chmurkami. Duży domek może być używany nawet przez czwórkę dzieci jednocześnie. Dzięki temu umożliwia on również skuteczną naukę zabawy i pracy w grupie!

Drewniany domek dla dzieci do rozwoju motoryki COSTWAY

Drewniany domek dla dzieci do rozwoju motoryki COSTWAY

Prezent na drugie urodziny adekwatny do poziomu rozwoju dziecka

Jak łatwo można zauważyć, prezentów i zabawek dla dwuletniego malucha dziś nie brakuje. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny produkt, warto upewnić się, że będzie on odpowiadał poziomowi rozwoju malucha.

W tak młodym wieku dziecko zmienia się niezwykle dynamicznie, intensywnie poznaje świat i samego siebie, systematycznie zyskuje coraz to nowsze umiejętności. Niezwykle istotne jest więc, aby świadomie i umiejętnie dopasować do nich zakupioną zabawkę. W przeciwnym razie prezent może być dla malucha zupełnie nieinteresujący, zbyt skomplikowany albo za prosty.

Prezent dla 2-latka a zainteresowania dziecka

Wybierając zabawkę dla dwulatka, dobrze jest również spróbować dopasować ją do jego zainteresowań. Oczywiście w tak młodym wieku maluch nie ma jeszcze ściśle określonych pasji, jako że dopiero poznaje otaczającą go rzeczywistość i odnajduje się w niej. Niemniej jednak wykazuje on już pewne zainteresowanie (lub jego brak) konkretnymi rodzajami zabawek czy poszczególną ich tematyką. 

Małemu miłośnikowi zwierząt warto więc kupić klocki, składaną kolejkę czy matę z podobiznami zwierzaków – dzikich lub domowych. Dzięki temu z tym większą przyjemnością będzie on sięgał po zabawkę. Świetnie sprawdzą się też duże puzzle lub małe, pluszowe książeczki, dzięki którym wielbiciel naszych braci mniejszych pozna nowe, interesujące gatunki naszej planety. 

Poznaj wszystkie warianty drewnianego pociągu, odwiedź Costway i sprawdź ofertę!

Jeśli natomiast dziecko wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie muzyką, warto sprawić mu zabawkową perkusję, keyboard czy jakikolwiek inny instrument. Dla maluchów przejawiających zainteresowania i zdolności konstrukcyjne odpowiednim wyborem będą wszelkiego rodzaju klocki i układanki, zarówno te drewniane, jak i magnetyczne, wykonane z wysokiej jakości tworzyw. 

Drewniany pociąg zabawka edukacyjna dla dzieci COSTWAY

Drewniany pociąg zabawka edukacyjna dla dzieci COSTWAY

Zestawy ogrodowe dla dwulatka

Nie od dziś wiadomo, że zabawa na świeżym powietrzu to doskonały przykład łączenia przyjemnego z pożytecznym. Maluch nie tylko ma okazję bawić się w aktywny sposób, ale również obcować z przyrodą i zażywać naturalnej witaminy D. Dlatego też, jeśli tylko masz taką możliwość, warto zaopatrzyć dzieci nie tylko w akcesoria do zabawy w domu, ale również w zestawy ogrodowe.

Zarówno w dużych i przestronnych, jak i w zupełnie niewielkich ogródkach świetnie sprawdzi się zestaw z huśtawką i zjeżdżalnią. Ta prosta, sprawdzona od lat atrakcja to idealny sposób na udaną, aktywną zabawę na świeżym powietrzu!

Wyjątkową frajdę małym i nieco starszym maluchom z pewnością sprawi także ogrodowa trampolina. Niewielkich rozmiarów, wykonana z solidnego, odpornego materiału i zabezpieczona siatką może dać dzieciom namiastkę lunaparku we własnym domu.

Wszystkie nasze trampoliny znajdziesz w osobnej kategorii naszego sklepu. Kliknij tutaj i sprawdź szczegóły!

Warto wybierać zestawy ogrodowe proste w montażu, ale także posiadające możliwość szybkiego i łatwego składania. Mogą to być między innymi dmuchane zamki, gotowe huśtawki, małe place zabaw, namioty czy drewniane zestawy wspinaczkowe. Dzięki temu w kilka chwil można rozłożyć je wtedy, kiedy warunki na zewnątrz są sprzyjające, a gdy słupek rtęci maleje – złożyć, schować i czekać na nadejście wiosny. 

Gdzie znaleźć odpowiednie zabawki dla 2-latka

W ofercie sklepu Costway znajdziesz szeroką i wyjątkowo zróżnicowaną ofertę zabawek dla dzieci. Są to produkty idealne zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Znajdziesz tu wysokiej jakości klocki, puzzle i układanki oraz edukacyjne maty dla dwulatków, ale także dające ogromną radość zabawy i zestawy ogrodowe.

Produkty z asortymentu Costway to zabawki, które idealnie sprawdzą się na jako prezent na każdą okazję, na urodziny, święta czy Dzień Dziecka. Wszystkie dostępne w naszej ofercie produkty to gwarancja doskonałej zabawy i stuprocentowego bezpieczeństwa. Maluchom zapewnią wyjątkową frajdę, a rodzicom zagwarantują pewność i spokój. 

Trampolina ogrodowa z siatką i obręczami do koszykówki COSTWAY

Trampolina ogrodowa z siatką i obręczami do koszykówki COSTWAY

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium