Wentylatory pokojowe
Wentylatory pokojowe to doskonałe rozwiązanie podczas upalnego lata. Pomagają nie tylko schłodzić powietrze w danym pomieszczeniu, ale wpływają również na jego właściwą cyrkulację. Jakie wentylatory sprawdzą się w domu? Na które modele warto zwrócić uwagę?
Małe i duże wiatraki pokojowe
Wentylatory charakteryzują się bardzo różną wielkością i wysokością. Znajdziesz małe i tanie wiatraki, które swobodnie postawisz na swoim biurku, a także wysokie wentylatory pokojowe stojące, które świetnie ochłodzą nawet duże pomieszczenie. Wiatraki pokojowe różnią się również sposobem mocowania. Obok wentylatorów stojących firmy oferują wiatraki, które możesz powiesić na ścianie lub pod sufitem. Te ostatnie świetnie sprawdzą się w sypialni czy dziecięcym pokoju. Jaki wiatrak powinieneś wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązanie dla Ciebie jest najbardziej funkcjonalne. Niezależnie od tego, na jaki wentylator pokojowy się zdecydujesz, warto jednak wziąć pod uwagę jego wydajność i głośność pracy.
Wiatraki kolumnowe– estetyczne rozwiązanie do każdego pokoju
Najczęściej spotykamy wentylatory stojące lub podłogowe z okrągłą obudową, w której schowane są skrzydła wiatraka. Ciekawymi modelami są jednak wentylatory kolumnowe, które mają kształt wysoko zabudowanej kolumny, wewnątrz której zamontowane są liczne śmigiełka jedno nad drugim. To bardzo estetyczne rozwiązanie, które z powodzeniem możesz postawić w eleganckim salonie.
Ciche wentylatory pokojowe
Dobra moc wentylatora to gwarancja, że śmigła będą poruszać się wystarczająco szybko, żeby schłodzić powietrze zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że im większa moc, tym większy pobór prądu i głośniejsza praca wentylatora. A nikt chyba nie lubi hałasu głośno pracujących wiatraków, bo po dłuższym czasie, może to być naprawdę męczące. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są ciche wentylatory pokojowe o dużej mocy, ale niskim zużyciu prądu i niskiej głośności.
Tanie wentylatory z regulacją
Warto wybrać też takie modele, które mają możliwość regulacji siły nawiewu. Zwykle taka regulacja jest trzystopniowa. Najprostszą obsługę wentylatora zapewniają mechaniczne włączniki lub pokrętło, dzięki którym regulujemy siłę nawiewu. Jednak najnowocześniejsze urządzenia są wyposażone w elektroniczne sterowniki i pilota. W przypadku wybranych modeli będziesz miał również możliwość regulowania kąta nachylenia wiatraczka czy obrotu głowicy, dzięki czemu skierujesz powietrze w określoną stronę.