Wczytuję dane...

Prostownice do włosów

Każda kobieta przywiązuje ogromną wagę do swojej fryzury. Jeżeli chcesz posiadać gładkie i proste włosy albo odpowiednio wymodelowane loki, możesz wykorzystać w tym celu funkcjonalną prostownicę do włosów. 

Tanie i dobre prostownice ceramiczne i ich zastosowanie

Prostownice do włosów różnią się nieco funkcją, jaką mogę pełnić. Dlatego, jeśli decydujesz się na zakup taniej prostownicy do włosów, warto wiedzieć, na czym Ci najbardziej zależy. Jeżeli zależy Ci na zupełnie prostych włosach wybierz klasyczną prostownicę, a jeżeli marzysz o włosach falowanych lub lokowanych – zdecyduj się na falownice lub karbownice. Metoda ich działania jest identyczna. Pod wpływem wysokiej temperatury uzyskujesz pożądany efekt na włosach. Wiesz już, na jakiej fryzurze Ci zależy? Weź jeszcze pod uwagę następujące cechy dobrej prostownicy:

Materiał powłoki

Z jakiego materiału powinna być wykonana powłoka prostownicy? Może być to powłoka ceramiczna, która idealnie nadaje się do szybkiego prostowania włosów i najczęściej jest wykorzystywana w tanich i dobrych prostownicach do włosów. Ale znajdziesz również modele z powłoką tytanową, która charakteryzuje się niezwykle dużą odpornością na uszkodzenia. Z kolei powłoki ceramiczno-turmalinowe przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów.

Regulowana temperatura 

Warto wybrać prostownicę z możliwością regulowania temperatury. Wyższe temperatury pomogą Ci szybko wymodelować wymarzoną fryzurę, jednak mogą również zaszkodzić Twoim włosom. Zbyt częste lub niewłaściwe korzystanie z prostownicy może doprowadzić do tego, że Twoje włosy będą przesuszone i zniszczone.

Jak używać prostownicy do włosów

Generalnie prostownice używa się na zupełnie wysuszone włosy. Tylko prostownice parowe mogą być stosowane również na włosy wilgotne. W jaki sposób prostować włosy? Przy tanich dobrych prostownicach najważniejsze jest, by stosować je wyłącznie na suche włosy. Stosując prostownicę na włosach wilgotnych, możesz zniszczyć włosy i doprowadzić do uszkodzenia prostownicy. Przed każdym prostowaniem włosów, niezależnie od tego czy korzystasz z taniej prostownicy, czy z droższych parowych modeli, warto używać olejków i balsamów chroniących włosy przed wysoką temperaturą.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (1)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski