Wczytuję dane...

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne to specjalnie wyprofilowane poduszki rehabilitacyjne. Ich funkcja polega na tym, by zapewnić prawidłowe ułożenie kręgosłupa, niezależnie od tego, jaką pozycję przybieramy. Poduszki ortopedyczne nazywa się często poduszkami profilowanymi lub medycznymi. Dzieli się je na poduszki ortopedyczne do spania i do siedzenia. 

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki ortopedyczne do spania powinny zapewnić kręgosłupowi szyjnemu taką pozycję w czasie snu, która pozwala na zachowanie jego naturalnej krzywizny. W ten sposób kręgosłup odpoczywa w odpowiednim położeniu. Poduszka ergonomiczna rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie w odcinku szyjnym. Dla kogo przeznaczone są poduszki ortopedyczne? Dla wszystkich osób, które odczuwają bóle lub sztywność na odcinku kręgosłupa szyjnego. Znajdziesz więc poduszki ortopedyczne dla dzieci i dorosłych.

Co musisz wziąć pod uwagę, wybierając poduszkę rehabilitacyjną?

Wybierając poduszkę ortopedyczną do spania, trzeba uwzględnić pozycję, w jakiej najczęściej śpimy. Jeżeli śpisz na boku, warto wybrać poduszkę z dodatkowym profilowaniem w kształcie wałka. Jeżeli śpisz na plecach, powinieneś wybrać poduszkę niższą i z dodatkowym wcięciem, które umożliwi trzymanie głowy w jednej pozycji. Przy spaniu na brzuchu najlepiej się sprawdzi płaską poduszkę na przykład w kształcie gwiazdy. Przy wyborze poduszki ortopedycznej warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana. Musi on stanowić doskonałe podparcie dla szyi i głowy, ale równocześnie nie powinien się odkształcać.

Dlaczego warto korzystać z poduszek profilowanych?

Każda poduszka ortopedyczna powinna być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrana poduszka rehabilitacyjna odciąża i rozluźnia mięśnie szyi i karku. Dlatego spanie na poduszce ortopedycznej pozwala często usunąć napięcia oraz zwiększa głębokość snu, dzięki czemu jesteśmy bardziej zrelaksowani i mamy więcej energii w ciągu dnia. 

Poduszki ortopedyczne do siedzenia

Do czego służą poduszki ortopedyczne do siedzenia? Pomagają nam zachować poprawne ułożenie ciała w momencie, kiedy dłuższy czas przebywamy w pozycji siedzącej. Takie poduszki rehabilitacyjne polecane są często po urazach i po różnego rodzaju operacjach w celu odciążenia lędźwiowej części kręgosłupa. Można je położyć na używanym na co dzień krześle, stołku czy fotelu. Poduszki ortopedyczne dla dorosłych wzmacniają mięśnie grzbietu oraz brzucha i zapobiegają nienaturalnym wygięciom kręgosłupa, oraz jego przeciążeniom. 

Mniej Więcej
Produktów łącznie (3)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski