Wczytuję dane...

Elektryczne młynki do kawy

Jeżeli lubisz kawę i jej wyjątkowy aromat, to Twoja kuchnia musi być wyposażona w odpowiedni młynek do kawy. Tylko bowiem po zaparzeniu świeżo zmielonej kawy uwalniają się najcenniejsze walory tego uwielbianego przez niemal wszystkich napoju.

Dlaczego warto mielić kawę dopiero przed jej zaparzeniem?

Jeżeli lubisz kawę, to powinieneś zdawać sobie sprawę, że jej odpowiednie przygotowanie ma takie samo znaczenie dla jej smaku jak wybór odpowiednich wysokogatunkowych ziaren. Dlatego młynek do kawy to obowiązkowy sprzęt dla każdego, kto ceni dobrą małą czarną. Niezależnie bowiem jak zaparzasz kawę – w kubku, w ekspresie przelewowym czy ciśnieniowym – właściwe zmielenie kawy będzie decydować o jej aromacie. Korzystając z kawy ziarnistej, którą mielimy na bieżąco, dbamy więc o pełniejszy smak i aromat parzonego napoju. Niestety już po kilku minutach po zmieleniu ziaren najcenniejsze walory kawy ulatniają się w powietrzu. Dlatego smak świeżo zmielonej kawy jest zupełnie inny niż kawy mielonej przechowywanej w opakowaniu. 

Ręczne i elektryczne młynki do kawy

Na rynku dostępne są najróżniejsze młynki do mielenia kawy. W najprostszy sposób możemy podzielić je na młynki ręczne i automatyczne oraz młynki ostrzowe i młynki żarnowe. Jakie sprawdzą się najlepiej? Oczywiście zależy to od upodobań i od funduszy, jakie chcesz przeznaczyć na taki zakup. Znajdziesz tanie młynki do kawy do użytku domowego oraz profesjonalne młynki dla baristów o wartości kilku tysięcy złotych.

Tanie młynki do kawy

Elektryczne młynki do kawy najczęściej posiadają opcję regulacji stopnia mielenia kawy, dzięki czemu możesz ustawić młynek pod różne rodzaje kawy oraz pod różne metody jej parzenia. Możesz drobno zmielić kawę pod espresso lub grubiej do przelewowych ekspresów. Dopasowując stopień mielenia kawy do odpowiedniego parzenia, stawiamy na napój najwyższej jakości. Niektóre elektryczne młynki do kawy mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji nadają się nie tylko do mielenia ziaren kawy, ale również do mielenia orzechów czy przypraw. 

Mniej Więcej
Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.

Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski