Tanio w Costway.pl

Remont domu na wiosnę – jak dobrze go zaplanować?

Wiosna to najlepszy czas na remont. Możesz odświeżyć wnętrza oraz zadbać o przydomowe tereny. Warto działać według dobrze rozpisanego planu, który pomoże Ci podzielić prace remontowe na etapy i ułatwi zakup potrzebnych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Dlaczego warto remontować wiosną?

Dlaczego wiosna jest idealnym momentem na tego typu prace? Głównym powodem jest pogoda. Trudno wykonać remont wnętrza zimą, kiedy nie można swobodnie otworzyć okna. Wiosną temperatury są dużo wyższe, a wilgotność powietrza mniejsza. Bez problemu przewietrzysz wówczas remontowane pomieszczenia i wysuszysz świeżo pomalowane ściany. Wiosną można też dłużej pracować, ponieważ dzień staje się coraz dłuższy. Nie bez znaczenia są również pieniądze. Zimą ma się dostatecznie dużo wydatków. Wiosna to czas już odbudowanego po świętach budżetu. Wakacje z kolei są na tyle odległe, że nie trzeba jeszcze odkładać na wyjazd. 

Szlifierka elektryczna do płyt gipsowo-kartonowych COSTWAY

Szlifierka elektryczna do płyt gipsowo-kartonowych COSTWAY

 

Remont na wiosnę – jak się do tego zabrać?

Każdy remont należy dobrze zaplanować. Możesz to zrobić już zimą i podzielić go na odpowiednie etapy. Musisz zdecydować, które pomieszczenia wymagają remontu. Czasem warto też zrobić potrzebne zakupy nieco wcześniej. Niektóre materiały budowlane czy wykończeniowe trzeba bowiem zamówić nawet 2–3 miesiące przed remontem, żeby mieć gwarancję, że dotrą na czas. Okres jesienno-zimowy to często moment atrakcyjnych zniżek i upustów, dlatego również ten fakt warto wykorzystać. Jeśli planujesz wymianę mebli czy zabudowy na wymiar, którą trzeba zamówić u stolarza, pomyśl o tym już wcześniej. Poza tym daj sobie trochę więcej czasu na zapoznanie się z ofertami firm i wyborem rozwiązań, które będą dla Ciebie najlepsze.

Zestaw do malowania natryskowego agregat + pistolet COSTWAY

Zestaw do malowania natryskowego agregat + pistolet COSTWAY

 

Najważniejszy jest dobry plan

Prace remontowe zawsze warto odpowiednio rozplanować w czasie. Które pomieszczenia będą wymagać remontu, to oczywiście Twoja indywidualna decyzja. Możesz pomyśleć o odświeżeniu pomieszczeń, pomalowaniu ścian, położeniu nowych płytek lub wymianie mebli albo armatury łazienkowej. Od czego zacząć? W przypadku remontu całego mieszkania z pewnością warto zacząć od najbardziej czasochłonnych pomieszczeń, czyli łazienki i kuchni. To też najbardziej absorbujące etapy remontu. Trzeba bowiem skuć płytki, zmienić armaturę, a czasem również przesunąć ścianki działowe. Wybierając się po materiały budowlane, warto mieć przy sobie szczegółową listę zakupów. Każdy remont jest przedsięwzięciem wieloetapowym, dlatego lista prac i potrzebnych materiałów jest bardzo ważna. Pomoże Ci to stworzyć szczegółowy kosztorys i oszacować wydatki.

Zakupy nie zawsze od ręki

Wybór materiałów i rozwiązań oferowanych przez sklepy budowlane jest ogromny. Ale nie warto podejmować decyzji na ostatnią chwilę. Dlatego bardzo ważny jest szczegółowy projekt planowanych zmian. Pamiętaj, że chociaż produktów na rynku jest naprawdę dużo, jeśli szukasz czegoś pod konkretny wymiar lub zależy Ci na wybranym kolorze, często musisz poczekać na dostawę. Nie wszystkie towary są dostępne od ręki lub w potrzebnej ilości. Może to dotyczyć sprzętu AGD i armatury łazienkowej, ale również takich materiałów jak panele, gres czy płytki. Dlatego wiele materiałów warto zakupić wcześniej i na zapas. Warto też zamówić o około 10–15% więcej każdego z nich. Nie ma sensu przerywać remontu, by czekać na brakujące płytki. Poza tym, jeśli po jakimś czasie dokupisz deski czy płytki, nawet z tego samego modelu, mogą się one nieco różnić wyglądem lub odcieniem.

Bruzdownica elektryczna z laserem 1700 W COSTWAY

Bruzdownica elektryczna z laserem 1700 W COSTWAY

 

Remont domu na wiosnę – warto planować z głową

Wiosenny remont to doskonały pomysł na odświeżenie mieszkania i zmianę aranżacji. Takie działania warto zawsze dobrze zaplanować w czasie – będzie to gwarancja sprawnie przeprowadzonych prac. Dlatego dobrze przemyśl, kiedy musisz kupić niezbędne podczas remontu materiały i narzędzia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium