Tanio w Costway.pl

Masażer wodny do nóg — na co pomaga i jak go wybrać?

Masażer wodny do stóp to bardzo popularne urządzenie, które pomaga się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Wodny masażer to świetny sposób na relaks w warunkach domowych. Firmy oferują bardzo różne modele tego typu produktów, które różnią się wyglądem, trybem pracy i dodatkowymi funkcjami. Jaki masażer sprawdzi się w Twoim przypadku?

stopy podczas masażu

Źródło: unsplash.com

 

Odprężające masażery stóp

Stopy to bardzo ważna część naszego ciała. Dzięki nim poruszamy się i możemy być aktywni. Już w starożytnych Chinach stosowano leczniczy i kojący masaż stóp oraz ucisk receptorów. Znajdziesz różne propozycje masażerów do stóp, które można używać w domowych warunkach. Może to być nowoczesny masażer ultradźwiękowy lub prosty drewniany masażer w postaci drewnianych wałków. Inną kategorią są masażery w postaci wibracyjnego pistoletu do masażu stóp i ciała. Takie produkty mogą mieć różne funkcje. Firmy oferują także maty masujące stopy, które posiadają specjalne wypustki. Oddzielną kategorię stanowią masażery wodne, które gwarantują bardzo przyjemne doznania. Masażery do stóp uciskają odpowiednie punkty na stopach i mogą pomóc w przypadku wielu różnych dolegliwości, takich jak ból głowy, obrzęki, reumatyzm, schorzenia związane z wątrobą, problemy gastryczne czy alergie.

Składany masażer stóp z podgrzewaniem 33,5 x 41 x 20,5 cm COSTWAY

Składany masażer stóp z podgrzewaniem 33,5 x 41 x 20,5 cm COSTWAY

 

Co to jest wodny masażer do stóp?

Wodny masażer do stóp to urządzenie, które zapewnienia relaksujący i odprężający masaż stóp poprzez wykorzystanie wody. Urządzenie to często przypomina dużą miskę wyposażoną w różne elementy służące do masażu. Mogą to być dysze wodne lub rolki do masażu. Jakie są najpopularniejsze funkcje oferowane przez masażery wodne do stóp?

 • Masaż bąbelkowy: Hydromasaż za pomocą bąbelków w wodzie stymuluje stopy i poprawia krążenie. Funkcja masażu bąbelkowego to podstawowa cecha każdego hydromasażera. Generalnie, czym więcej dyszy do produkcji bąbelków, tym lepiej.
 • Masaż wibracyjny: Niektóre modele posiadają funkcję wibracji, która stanowi dodatkowy element relaksacji i sprzyja rozluźnieniu mięśni podczas masażu nóg.
 • Podgrzewanie wody: Wiele masażerów posiada funkcję podgrzewania i podtrzymywania temperatury wody, co zwiększa skuteczność masażu i pomaga rozluźnić mięśnie. Poza tym dzięki tej funkcji masaż jest o wiele przyjemniejszy.
 • Masaż punktowy: Niektóre masażery wyposażone są w dodatkowe elementy, takie jak dysze do masażu punktowego czy rolki masujące, które wzmacniają funkcję masowania.
 • Funkcja podczerwieni: Kolejną funkcją jest funkcja podczerwieni, która zapewnia nie tylko relaks, ale wpływa na pracę całego organizmu. Światło czerwone jest polecane osobom borykającym się z chorobami reumatycznymi. Dobrze wpływa na pracę mięśni i stawów.

Hydromasażer do stóp z podczerwienią 450 W COSTWAY

Hydromasażer do stóp z podczerwienią 450 W COSTWAY

 

Jakie są najważniejsze korzyści masażu stóp?

Elektryczny masażer wodny może mieć wpływ na nasze samopoczucie i poprawę przepływu krwi. Łagodzi zmęczenie stóp i zapewnia przyjemne odprężenie. Jakie są najważniejsze zalety korzystania z tego urządzenia?

 • Relaks mięśni

Wodny masażer relaksuje i rozluźnia napięte mięśnie. Zmniejsza uczucie zmęczenia. Regularne masaże stóp pomagają zredukować przewlekły stres i zdenerwowanie, które kumuluje się w dolnych partiach ciała.

 • Poprawa krążenia krwi

Masaż wodny wspomaga przepływ krwi, co jest bardzo korzystne dla zdrowia nóg. Osoby, które prowadzą siedzący styl życia lub pracują na stojąco, często skarżą się na nieprawidłowe krążenie krwi, podobnie jak osoby, które nie trenują i mają zbyt mało ruchu. Regularnie wykonywany masaż stóp pomaga wyrównać ciśnienie krwi.

 • Redukcja stresu i niepokoju

Regularny masaż ma również właściwości relaksujące i odprężające. Redukuje stres, zmniejsza uczucie lęku i niepokoju, pomaga przy bezsenności i migrenie.

 • Zapobieganie kontuzjom

Masażer do masowania stóp to idealne urządzenie dla sportowców, które zdecydowanie poprawia mobilność nóg.

 • Leczenie obrzęków

Masażer wodny pomaga w redukcji obrzęków poprzez poprawę drenażu limfatycznego. Świetnie się sprawdza w przypadku kobiet w ciąży, które skarżą się na spuchnięte kostki. To również doskonała propozycja dla osób pracujących fizycznie.

 • Pomoc w walce z bólem stóp

Masażer do nóg może przynieść ulgę w przypadku bólu stóp, zwłaszcza po długotrwałym staniu lub chodzeniu.

Hydromasażer shiatsu z podczerwienią do stóp 500 W COSTWAY

Hydromasażer shiatsu z podczerwienią do stóp 500 W COSTWAY

 

Masażer wodny do nóg — jakie funkcje są istotne?

Wybierając masażer wodny do stóp, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj masażu, jaki oferuje. Przed zakupem masażera wodnego należy również dobrze się zastanowić, na jakich funkcjach nam zależy. Istotne są następujące właściwości sprzętu:

 • wielkość misy masującej,
 • regulacja intensywności masażu,
  • dodatkowe nakładki,
  • różne tryby pracy,
  • intuicyjny panel sterowania,
 • moc i czas pracy,
 • ergonomia,
 • rozmiar i waga,
 • długość kabla,
 • antypoślizgowe nóżki,
 • intuicyjny panel sterowania,
 • rozwiązania ułatwiające wylewanie wody,
 • design.

Masażer do stóp to urządzenie, które gwarantuje ulgę zmęczonym nogom oraz przyjemne odprężenie. Potrafi też wpływać na krążenie krwi i leczenie obrzęków. Jeśli jesteś przekonany, że będziesz regularnie z niego korzystał, warto zdecydować się na droższe modele z większą mocą i z większą ilością funkcji. 

Składany masażer stóp z podgrzewaniem 33,5 x 41 x 20,5 cm COSTWAY

Składany masażer stóp z podgrzewaniem 33,5 x 41 x 20,5 cm COSTWAY

 

Wielkość masażera i podstawowe funkcje

Wielkość misy jest bardzo istotna, szczególnie dla osób, które mają stopy niestandardowej długości, ponieważ stopy muszą być ułożone bardzo swobodnie i nie powinny dotykać ścianek urządzenia. Obecnie znajdziesz masażery dedykowane stopom nawet w rozmiarze 46. Wymienne nakładki odpowiedniej jakości z wałkami i wypustkami lub pumeksem do usuwania zrogowaciałego naskórka to doskonały sposób na zwiększenie efektywności masażu i dbanie o pielęgnację stóp. Dobry masażer powinien umożliwiać regulację intensywności masażu, żeby móc go dopasować do własnych upodobań i potrzeb. Im wyższa moc modelu, tym sprzęt może szybciej i dłużej działać. Masażery do stóp powinny mieć kilka trybów pracy, do najpopularniejszych zalicza się standardowy i intensywny. 

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Wybierając masażer do stóp, warto również wziąć pod uwagę swój komfort. Masażer powinien być ergonomiczny i umożliwiać wygodne umieszczenie nóg w pozycji siedzącej. Jeśli planujesz przenosić masażer, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar i wagę, która wpływa na łatwość przenoszenia. Warto również wybrać odpowiednią długość kabla, którym podłączamy masażer do sieci. Im dłuższy kabel, tym wygodniej można korzystać z urządzenia w dowolnym miejscu. Masażery do stóp mają najczęściej ustawiony optymalny czas pracy, który chroni sprzęt przed przegrzaniem. Wynosi on przeważnie od 20 do 30 minut. To bardzo istotny parametr, który określa długość jednorazowego masażu stóp. Ciekawym rozwiązaniem są również specjalne nakładki, które powodują, że woda nie wylewa się podczas zabiegu.

Hydromasażer shiatsu z podczerwienią do stóp 500 W COSTWAY

Hydromasażer shiatsu z podczerwienią do stóp 500 W COSTWAY

 

Dodatkowe funkcje domowego SPA i aromaterapia

Masażery do stóp mogą posiadać dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort korzystania z tego sprzętu. Oprócz podgrzewania wody i różnych trybów masażu warto wybrać taki sprzęt, który sprawdzi się konkretnie w Twoim przypadku. Bardzo istotną cechą jest możliwość regulacji temperatury, ponieważ każdy preferuje inny stopień ciepła. Najczęściej regulacja ta oscyluje między 35 a 50 stopniami Celsjusza. Masażery posiadają również pojemniki na sól i olejki eteryczne, dzięki czemu świetnie się sprawdzą w przypadku domowych zabiegów SPA i podczas pielęgnacji stóp. Niektóre masażery do stóp mają również funkcję ozonowania wody, co sprawia, że kąpiel jest bezpieczna i wolna od zarazków. Na rynku znajdziesz większe i mniejsze modele masażerów, a także masażery o składanych silikonowych ściankach, które nie zajmują dużo miejsca podczas przechowywania.

akcesoria łazienkowe

Źródło: pexels.com

 

Kto powinien korzystać z masażu wodnego?

W zasadzie każdy może stosować tego typu sprzęt. Istnieją jednak pewne okoliczności, które mogą wpływać na to, żeby używać masażera jak najczęściej. Przede wszystkim dotyczy to osób, które mają wymagającą i stresującą pracę. To także doskonała opcja dla pracujących na stojąco i wykonujących ciężką pracę fizyczną. Hydromasażer to idealny sposób na problemy z kontuzjami i obrzękami oraz uczuciem zmęczonych nóg. Idealnie się sprawdzi w przypadku kobiet w ciąży oraz kobiet, które często chodzą na wysokich obcasach. To także idealny sprzęt dla osób intensywnie trenujących, który pomaga zrelaksować się po ciężkim treningu. Również osoby prowadzące siedzące tryb życia powinny często korzystać z hydromasażu. Masażer stóp pozwala bowiem dotlenić krew i gwarantuje jej lepszy transport do wszystkich partii ciała. Z uwagi na swoje relaksujące właściwości masażer dedykowany jest wszystkim, którzy znajdują się w okresie natężonego stresu i niepokoju. Masażer zwalcza zbyt silne napięcie w mięśniach i może zapobiegać migrenie i bezsenności. 

Kto nie może używać masażera do stóp?

Masażer wodny to bardzo uniwersalne urządzenie, które może przynieść ulgę i relaks po ciężkim dniu oraz pomóc w łagodzeniu dolegliwości nóg, takich jak obrzęki, zmęczenie mięśni i bóle stóp. Mogą go stosować wszyscy niezależnie od wieku. Tylko w wyjątkowych sytuacjach nie zaleca się używania masażera. Chodzi tu przede wszystkim o stany chorobowe, takie jak gorączka, grypa, przeziębienie, dotkliwe infekcje, uszkodzenia skóry, oparzenia, głębokie rany i ostre zakrzepowe zapalenie żył.

Czy warto kupić masażer do stóp?

Masażery do stóp to bardzo zróżnicowane grupa produktów. Tańsze opcje to koszt między 100 a 200 zł. W tym zakresie znajdziesz również sprzęt gwarantujący podgrzanie wody i posiadający najważniejsze tryby pracy. Jeśli jednak interesuje Cię masażer wodny do nóg z opcją regulacji temperatury i emitowaniem fal światła czerwonego, lepiej zwiększyć budżet do około 300-400 zł. Droższe masażery do nóg wyróżniają się większą mocą, zaawansowanymi trybami pracy i licznymi dodatkowymi funkcjami. Dzięki nim przeprowadzony zabieg jest bardziej skuteczny i przypomina ten, który wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

akcesoria do masażu

Źródło: pexels.com

 

Rankingi masażerów do stóp

Rankingi masażerów do stóp uwzględniają różne propozycje. Nic dziwnego. Wiele zależy od oczekiwań od takiego sprzętu. Nie każdy masażer sprawdzi się w każdym przypadku. Duży wpływ mają tu indywidualne preferencje. Najlepszy masażer do stóp to urządzenie, które odpowiada wszystkim potrzebom konkretnego użytkownika. Poza tym masażery dostępne są w różnych przedziałach cenowych, co również ma wpływ na poszczególne zestawienia. Możesz się zdecydować na proste w budowie i niedrogie masażery z trzema rodzajami masażu: masażem bąbelkowym, promieniowaniem podczerwonym oraz masażem wibracyjnym. Niekiedy takie proste masażery wyróżniają się jednak mało nowoczesnym designem lub słabo odczuwalną siłą masażu. Niezwykle istotna jest w tym przypadku moc sprzętu, która odpowiada za długość pracy i siłę masażu. Nie warto również kupować zbyt małego masażera, ponieważ wpływa to na komfort masażu. 

Masażer wodny do stóp — o czym należy pamiętać? 

Wybór konkretnego masażera wymaga pewnego rozeznania. Masażer pozwala się odprężyć i zrelaksować, a także usprawnić krążenie krwi, jednak należy wybrać odpowiedni typ masażera, żeby spełnił te wszystkie funkcje. Moc masażera wpływa na efektywność jego pracy. Minimalnym wyborem jest sprzęt o mocy 100 W. Jest on wystarczająco silny i stosunkowo cichy. Również ilość rolek masujących ma znaczenie, gdyż przekłada się na efektywność sprzętu. A im więcej dysz, tym większy będzie efekt masażu bąbelkowego. Bogato wyposażony model będzie masował jednocześnie całe stopy, a nie tylko ich fragmenty. Warto również zwrócić uwagę, czy rolki poruszają się automatycznie czy też w sposób tradycyjny.

Najlepszy masażer wodny do nóg — jaki wybrać?

Dobry masażer wodny do nóg powinien oferować kilka programów. Najczęściej będzie to zabieg relaksacyjny, masaż bąbelkowy i masaż wibracyjny. Znajdziesz również modele, które oferują masaż przy pomocy wypustek i rolek. Przypomina to tradycyjny zabieg masażu punktowego, który jest wykonywany palcami. Odpowiednio wyposażony masażer umożliwia zabiegi uwzględniające całe stopy, a nie tylko wybrane części. Ciekawą propozycją są masażery z automatycznie poruszającymi się rolkami, a także z nakładkami do pielęgnacji stóp. Niektóre masażery oferują również funkcję suszenia stóp i paznokci, co z pewnością spodoba się wielu paniom. 

stopy we wodzie

Źródło: pexels.com

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium