Tania huśtawka czy hamak - wybieramy niedrogi bujak do ogrodu

Kto nie lubi usiąść w ciepłe dni w ogrodzie i pozwolić sobie na chwilę relaksu? Przydomowy ogród to przede wszystkim miejsce odpoczynku, w którym spędzamy czas po pracy w gronie rodziny lub przyjaciół, ciesząc się promieniami słońca w otoczeniu zieleni. Czy może być coś przyjemniejszego niż leniwe popołudnie w towarzystwie bliskich lub wspólny posiłek na świeżym powietrzu? A jeżeli do tego mamy jeszcze możliwość pobujać się na huśtawce czy hamaku, to możemy się poczuć naprawdę wyjątkowo.

Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.comHuśtawki nie tylko dla dzieci

Obecnie wszelkiego rodzaju huśtawki i hamaki są bardzo popularnym elementem aranżacji ogrodów. I trudno się dziwić. Bujanie pozwala wyciszyć emocje i przynosi uspokojenie, dzięki huśtaniu łatwiej zdystansować się od nadmiaru bodźców oraz odpocząć po stresującym dniu - i nie dotyczy to tylko dzieci, które uwielbiają kołysanie w każdej postaci. Jaką huśtawkę wybrać do ogrodu i który model przyniesie nam i naszym bliskim najwięcej radości? To oczywiście sprawa indywidualna. Ale na pewno spośród oferowanych przez firmy produktów jesteśmy w stanie wybrać odpowiadające nam i przede wszystkim atrakcyjne cenowo rozwiązania.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.comJaką huśtawkę wybrać do ogrodu?

Firmy oferują niezwykle duży wybór wszelkiego rodzaju bujaków ogrodowych, podwieszanych foteli i hamaków, które możemy pięknie wkomponować w styl naszego ogrodu czy tarasu. Jakie bujaki wybrać? Czy lepiej się zdecydować na klasyczny hamak czy elegancką huśtawkę? Na co powinniśmy zwrócić uwagę i gdzie możemy kupić tanio huśtawki ogrodowe

Duże huśtawki ogrodowe – dobry wybór do dużych ogrodów

Duża huśtawka ogrodowa w postaci bujanej ławki, na której mogą usiąść 2 lub 3 osoby na pewno sprawdzi się w większym ogrodzie lub na dużym tarasie. Stelaż takiej huśtawki zajmuje stosunkowo dużo miejsca. Poza tym potrzebna jest przestrzeń do swobodnego huśtania. Duża ogrodowa huśtawka często zaopatrzona jest w daszek chroniący przed słońcem i duże wygodne poduszki.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.comHuśtawki wykonane z drewna

Zarówno mniejsze dwuosobowe i większe trzyosobowe huśtawki mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów. Ważne, żeby były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Znajdziemy więc wiele modeli huśtawek wykonanych z drewna, które wyglądają bardzo stylowo i elegancko. Jednak warto pamiętać, że drewno jest stosunkowo ciężkim materiałem. Drewniany stelaż trudno przenieść i zajmuje on rzeczywiście bardzo dużo miejsca. Czasem taką dużą huśtawkę trzeba dobrze zakotwiczyć w podłożu - jeżeli wymaga tego jej konstrukcja. 

Poza tym powinniśmy też zabezpieczyć odpowiednio dużo miejsca, chcąc przechować taką huśtawkę poza sezonem. Drewniane duże huśtawki mogą mieć formę zwykłej drewnianej ławki, często zaopatrzonej w wygodne poduszki. Takie rozwiązanie na pewno pięknie się będzie prezentować w otoczeniu zieleni w dużym ogrodzie lub na naprawdę dużym tarasie. Ale jeżeli szukamy dużej i taniej huśtawki ogrodowej, to powinniśmy rozejrzeć się wśród modeli wykonanych z innych materiałów.   

Tanie huśtawki z metalowym lub aluminiowym stelażem

Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, to możemy się zdecydować na zdecydowanie tańsze metalowe huśtawki ogrodowe

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.comHuśtawki na aluminiowym stelażu są zdecydowanie lżejsze i możemy je ustawić na tarasie czy w ogrodzie bez konieczności zakotwiczania ich w podłożu. Takie huśtawki postawione przy wypoczynkowym zestawie będą doskonałym uzupełnieniem ogrodowej aranżacji i pozwolą nam na ich wykorzystanie podczas towarzyskich spotkań czy wspólnych posiłków. Jednak również w tym przypadku stelaż takiej huśtawki potrzebuje odpowiedniej przestrzeni. Co w sytuacji, kiedy nią nie dysponujemy?

Huśtawki ogrodowe dla jednej osoby – idealne do romantycznych aranżacji

Podwieszane huśtawki ogrodowe dla jednej osoby to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, których bujanie uspokaja lub lubią spędzać czas w ogrodzie na czytaniu lektury, ale nie dysponują zbyt dużą przestrzenią. Takie huśtawki kosze mogą być zawieszone na pałąku lub metalowym stelażu, dzięki czemu można je łatwo przenosić i dostosowywać ich miejsce ustawienia do aktualnych potrzeb. Jeżeli chcemy taką huśtawkę postawić w ogrodzie, to musimy pamiętać, że powinna ona być wykonana z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzi się tutaj tworzywo sztuczne czy aluminiowy stelaż.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.comTanie huśtawki ogrodowe dla dzieci – mnóstwo zabawy i radości

Pisząc o huśtawkach nie można pominąć huśtawek dla dzieci, którym sprawiają one przecież najwięcej radości.

Huśtawka dla dzieci bocianie gniazdo COSTWAY

Huśtawka dla dzieci bocianie gniazdo COSTWAY

Tanie huśtawki dla najmłodszych to przede wszystkim wszystkie huśtawki, które możemy zawiesić na drzewie lub konstrukcjach do tego przeznaczonych. Huśtawki dla dzieci mogą mieć najróżniejsze formy. Dla maluchów będą to huśtawki kubełkowe z zabezpieczeniem przed wypadnięciem. Dla starszych dzieci mogą mieć kształt deseczki czy też bocianiego gniazda. Takie huśtawki z pewnością sprawią naszym pociechom wiele radości. Jeżeli do tego dodamy jeszcze huśtawkę kokon czy też bocianie gniazdo z namiotem - na pewno zapewnimy naszym pociechom wiele atrakcji i udaną zabawę. 

Huśtawka dla dzieci bocianie gniazdo z namiotem COSTWAY

Huśtawka dla dzieci bocianie gniazdo z namiotem COSTWAYBardzo ciekawym rozwiązaniem jest też zadaszona huśtawka ogrodowe dla dzieci w formie bujanej ławki. Lekka konstrukcja ułatwia jej przenoszenie a daszek chroni maluchy przed słońcem. To świetna alternatywa dla klasycznej ogrodowej ławki.   

Huśtawka ogrodowa z daszkiem dla dzieci COSTWAY

Huśtawka ogrodowa z daszkiem dla dzieci COSTWAYHamaki ogrodowe

Hamaki to z kolei idealna alternatywa dla huśtawek. Mogą być równie wygodne, ale nie potrzebują zazwyczaj tak dużo przestrzeni. Hamak można zawiesić między dwoma konarami drzew i cieszyć się urokliwym zakątkiem ogrodu, ale można również wykorzystać specjalny stelaż, który potrzebuje już nieco więcej miejsca. Firmy oferują bardzo dużo różnych modeli hamaków. Mamy hamaki jedno i dwuosobowe, niektóre posiadają drewniany pałąk, który sprawia, że nie zwijają się one tak mocno do środka - inne są wyjątkowo szerokie i mogą się na nich swobodnie usadowić 2 osoby. Generalnie hamaki służą do tego, żeby wygodnie się na nich położyć, więc nie jest to może idealne rozwiązanie, jeżeli chcemy spędzić czas w gronie grupki przyjaciół. 

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.comSpecjalnym rodzajem hamaków są niezwykle ostatnio popularne fotele hamakowe, które mają zdecydowanie mniejsze siedziska przeznaczone dla jednej osoby i które umożliwiają nam siedzącą pozycję. 

Huśtawka fotel wiszący hamak boho COSTWAY

Huśtawka fotel wiszący hamak boho COSTWAYHamaki ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Tanie hamaki do ogrodu będą zrobione z wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na warunki atmosferyczne. Ale można też kupić hamaki bawełniane – delikatniejsze, ale miękkie i miłe w dotyku. Zaletą hamaków jest to, że w razie deszczu możemy je swobodnie ściągnąć i nie zajmują dużo miejsca, jeżeli chcemy je przezimować.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.comCo warto wybrać? Tanią huśtawkę czy hamak ogrodowy?

W zasadzie każdy powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie sam. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Wszystko zależy od tego, jak chcemy z nich korzystać i na jakiej aranżacji ogrodu nam zależy. Cena huśtawek i hamaków uzależniona jest od ich wielkości i materiału, z jakiego są wykonane. Przed decyzją warto się zastanowić, gdzie chcemy postawić taki bujak i jaką przestrzeń mamy do dyspozycji. Nie bez znaczenia jest również, jakie mamy możliwość przechowywania sprzętów w okresie zimowym – duże huśtawki wymagają dużo miejsca. Ogromny asortyment modeli oferowanych przez producentów na pewno nie ułatwia wyboru. Najtaniej huśtawki ogrodowe możemy kupić w sklepach internetowych, takich jak www.costway.pl. Tutaj znajdziemy też tanie hamaki i huśtawki dla dzieci. 

Huśtawka ogrodowa z daszkiem dla dzieci COSTWAY

Huśtawka ogrodowa z daszkiem dla dzieci COSTWAY

Kokon huśtawka podwieszana dla dzieci COSTWAY

Kokon huśtawka podwieszana dla dzieci COSTWAY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium