Tanio w Costway.pl

Praktyczne funkcje toreb do golfa: schowki, kieszenie na akcesoria i inne dodatki, na które warto zwrócić uwagę

Torba golfowa to podstawowy element ekwipunku każdego golfisty – niezależnie od umiejętności i stopnia zaawansowania. Torba golfowa służy do przenoszenia kijów oraz piłek podczas rozgrywki na polu golfowym. Powinna być wygodna i odpowiednio dostosowana do wyposażenia golfisty. Niektórzy noszą ze sobą nawet kilkanaście kijów golfowych. Jakie rodzaje toreb golfowych rozróżniamy?

Torba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAYTorba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

 

Rodzaje toreb golfowych

Jeśli chodzi o torby do golfa, podstawowy podział to ten na torby golfowe na wózek, tzw. cartbags, oraz torby golfowe z nóżkami, które można postawić na trawie, czyli standbags. Czym się różnią te dwa modele?

Torba na kije do golfa na wózek

Torba do golfa na wózek, jak wskazuje jej nazwa, jest przeznaczona do transportowania sprzętu golfowego na specjalnym wózku, którym można się poruszać po polu golfowym. Dzięki temu nie trzeba jej nosić na plecach. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ torba z kompletem akcesoriów golfowych może ważyć nawet kilkanaście kilogramów, czasem więc trudno nosić ją w rękach przez całą rozgrywkę. Torba na kije do golfa na wózek jest doskonale wyważona i wyposażona w ergonomiczne uchwyty. Umożliwia łatwe transportowanie kijów golfowych oraz innych akcesoriów.

Torba na wózek to doskonały wybór dla wszystkich, którzy uwielbiają grać w golfa i spędzają dużo czasu na polu. W przypadku początkujących graczy warto się jednak zdecydować na popularne torby standbag.

Torba golfowa na 14 kijów z kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

Torba golfowa na 14 kijów z kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

 

Torba do golfa z nóżkami – standbag

Torba standbag nie wymaga wózka – najczęściej nosi się ją na plecach. To pojemny i wytrzymały model wyposażony w funkcjonalne nóżki. Można go nosić niczym plecak albo w razie potrzeby przewozić na wózku. Jest bardzo lekki, dlatego sprawdzą się doskonale w przypadku szybkich rozgrywek lub treningów Driving Range, gdy nie trzeba pokonywać długich tras na polu golfowym. Taka torba jest bardzo funkcjonalna i wygodna. Nosi się ją na plecach i można z niej korzystać nawet podczas jazdy motorem lub skuterem. Torby standbag są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem rozmiarów, jak i wagi. Przeważnie są jednak wyjątkowo poręczne i lekkie, ponieważ z założenia mają być noszone jak plecak i nie wymagać zakupu dodatkowego ekwipunku. Mają wygodne i regulowane szelki.

Torba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAYTorba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

 

Najważniejsze zalety torby do golfa

Jakościowe torby na kije do golfa doskonale spełniają swoje funkcje. Ułatwiają graczowi przenoszenie rzeczy i chronią je przed uszkodzeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Torby na kije do golfa mają przegrody idealnie dopasowane do przenoszonych przedmiotów. Zabezpiecza to sprzęt przed przemieszczaniem się. Wyściełana komora z osobnymi przegródkami na każdy kij sprawia, że kije nie obijają się o siebie, a w efekcie nie niszczą ani nie rysują. Torby noszone na plecach mają często doskonale wyprofilowane uchwyty oraz kaptury przeciwdeszczowe. To bardzo ergonomiczne produkty, a często również wodoodporne. Wszystkie torby golfowe mają praktyczne kieszenie na różnego rodzaju akcesoria. Wybierając odpowiednią torbę dla siebie, warto wziąć pod uwagę rozwiązania, które pozwolą spędzić długie godziny na polu golfowym w każdych warunkach pogodowych. Na rynku znajdziesz torby z kieszenią termiczną na napoje, wodoodporną kieszenią na wartościowe drobiazgi, a także powiększoną kieszenią na odzież i buty na zmianę.

Torba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

Torba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

 

Jaką torbę do golfa wybrać?

Torba do golfa powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb dana gracza i posiadanego sprzętu. Przyjmuje się, że w przypadku początkujących golfistów najlepszym wyborem jest torba z nóżkami typu standbag. Na tym etapie gry nie trzeba nosić pełnego zestawu kijów i dużo czasu spędza się na specjalnych treningach Driving Range, czyli na strzelnicy, gdzie trenuje się dłuższe i krótsze uderzenia oraz celność. Mniejsza torba z nóżkami sprawdzi się też w wielu sytuacjach na polu golfowym. Z czasem wraz z rozwojem umiejętności i zwiększoną intensywnością rozgrywek lepszym rozwiązaniem może się okazać torba na wózek. Warto wtedy kupić torbę idealnie dopasowaną do posiadanego wózka. Nawet wtedy, gdy już zdecydujesz się na większą torbę na wózek, poręczny standbag będzie w dalszym ciągu doskonałym rozwiązaniem na krótsze rozgrywki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium