Wczytuję dane...

Domowy gabinet - jak urządzić biuro w domu?

Praca zdalna, do niedawna domena freelancerów i pracowników na umowach o dzieło, na przestrzeni ostatnich lat mocno zyskuje na popularności. Zauważyliśmy, że wykonywanie zawodowych obowiązków w przyjaznym otoczeniu sprzyja kreatywności, w spokojnym pomieszczeniu łatwiej też o większą koncentrację, a co za tym idzie – efektywność. Coraz chętniej na zdalne wykonywanie zadań decydują się pracodawcy, którzy doceniają niższe koszty takiego rozwiązania. Na to rozwiązanie stawiają również pracownicy – zadowoleni z oszczędności czasu i pieniędzy, traconych dotąd na dojazdy do biura.

pixels

Źródło: pexels.comJak ważne jest posiadanie we własnym domu kącika, w którym niemal od zaraz zacząć będziemy mogli zarabianie pieniędzy – wszystkim nam pokazała pandemia COVID-19. W obliczu towarzyszących jej wydarzeń możliwość pracy z domu okazała się wręcz niezbędna. Tak więc, jeśli nie masz jeszcze własnego kącika do pracy w miejscu, w którym mieszkasz, najwyższy czas stworzyć odpowiednią przestrzeń! Najlepiej, kiedy dysponujemy niezależnym pomieszczeniem, jednak i w małym pokoiku znajdzie się miejsce na niewielki domowy gabinet.

Regał szafka z półkami - styl industrialny

Regał szafka z półkami - styl industrialnyWłaściwa, czyli jaka aranżacja gabinetu domowego?

Domowy gabinet to miejsce, które przede wszystkim powinno być wygodne i sprzyjające koncentracji uwagi. Z pewnością niezbędne będzie dobre biurko do gabinetu – centralne miejsce naszego prywatnego biura. A także odpowiednio komfortowe krzesło, na którym spędzimy przecież co najmniej kilka godzin dziennie. Aranżacja gabinetu domowego to zadanie niełatwe i z pewnością powinno zostać poprzedzone dokładną analizą własnych potrzeb, gustu i preferencji. Wszak od jakości wyposażenia wnętrza zależeć będzie nie tylko nasze samopoczucie i efektywność, ale na dłuższą metę – również kondycja i zdrowie.

Szafka organizer z szufladami na kółkach

Szafka organizer z szufladami na kółkachSzukając odpowiedzi na pytanie, jak urządzić gabinet w domu, tak by był on w pełni funkcjonalny, warto dokładnie przyjrzeć się przestrzeni, którą dysponujemy, a także charakterowi prowadzonej działalności. Inaczej ustawimy potrzebne do pracy meble w małym pomieszczeniu, a inaczej w dużym salonie. Podobnie jak nieco innych narzędzi wymagać będzie praca pisarza, księgowego, instruktora on-line czy grafika. Jak zatem stworzyć idealny dla każdego z nich gabinet domowy? Inspiracji dostarczą świetne, najbardziej aktualne rozwiązania aranżacyjne, jakie znaleźć można na dobrych stronach wnętrzarskich.

Regał z półkami w stylu skandynawskim

Regał z półkami w stylu skandynawskimŚwietny, sporych rozmiarów gabinet do pracy w domu

Z pewnością najłatwiej urządzić będzie gabinet do pracy w domu osobie, która może przeznaczyć na niego sporych rozmiarów, dobrze oświetlony pokój. W takim pomieszczeniu łatwo będzie ustawić biurko wzdłuż okna (do kreślenia i prac ręcznych), bokiem do naturalnego źródła światła (jeśli pracujemy przy komputerze), a nawet na środku pokoju. Z powodzeniem zmieścimy też niemal każdej wielkości blat i wyposażymy miejsce pracy w odpowiednie dodatki na akcesoria, szafki, szuflady i regały na dokumenty.

 Regał pokojowy z 5 półkami - idealny na dokumenty

Regał pokojowy z 5 półkami - doskonały na dokumentyAranżacja biura w domu, w którym nie ogranicza nas przestrzeń oraz do dyspozycji mamy osobne pomieszczenie z przeznaczeniem na gabinet, pozwala też na całkowitą dowolność stylistyczną. Taki pokój biurowy w domu można wyposażyć zupełnie od podstaw, bez konieczności dopasowywania elementów wystroju do już istniejących szaf czy elementów zabudowy. W ten sposób nie tylko jasno określimy charakter pomieszczenia, ale i zdecydowanie oddzielimy pracę od sfery prywatnej, co z pewnością będzie miało swoje odzwierciedlenie w korzystniejszym samopoczuciu i stabilniejszych relacjach rodzinnych. 

 Uniwersalny regał do domowego biura z 6 półkami

 Uniwersalny regał do domowego biura z 6 półkamiJak urządzić mały gabinet, gdy ogranicza nas metraż

Wolny pokój przeznaczony do zagospodarowania na gabinet w mieszkaniu, choć realny, to jednak rzadkość. Najprawdopodobniej większość z nas będzie miała do dyspozycji małe pomieszczenie, a jeszcze częściej – jego kawałek. I tutaj będzie trzeba wykazać się znacznie większą kreatywnością niż w przypadku sporych rozmiarów wnętrz. A zatem, jak urządzić mały gabinet, kiedy do dyspozycji mamy fragment salonu, kuchni czy sypialni? Rozwiązaniem może być funkcjonalne wydzielenie odpowiedniej strefy czy rzeczywisty podział pomieszczenia. Jeśli nie chcemy stawiać ścianki działowej, do dyspozycji pozostają dekoracyjne parawany, kotary, aneks, szafki i regały.

Biurko proste z 2 półkami w stylu nowoczesnym

Biurko proste z 2 półkami w stylu nowoczesnymOdpowiednio urządzony mały gabinet w domu - w postaci przytulnego kącika z biurkiem i krzesłem lub wygodnym fotelem, to również dodatkowa, prywatna przestrzeń na osobisty rozwój. Pozwoli przynieść do domu część zadań i obowiązków wprost z biura, oddać się własnej twórczości czy stworzyć możliwość podjęcia dodatkowej pracy. To również świetne rozwiązanie dla rodziców małych dzieci – pracujący rodzic ma oko na bawiącą się pociechę i szansę na podtrzymanie z nią całodziennego kontaktu. 

Biurko składane i szafka 2w1

Biurko składane i szafka 2w1Podstawa pracy w domu – ergonomiczne i funkcjonalne biurko

Spośród mebli do biura w domu zdecydowanie najważniejszym będzie dobrej jakości biurko. Przy nim spędzimy większość dnia, dlatego musi być nie tylko wygodne, ale i estetyczne, pomieścić wszystko, czego potrzebujemy do pracy i trafiać w gust. Zwróćmy szczególną uwagę na blat – dobrze dopasowany do charakteru pracy będzie na tyle duży, by można było komfortowo wykonywać przy nim swoje zadania. Pozwoli także mieć pod ręką wszystko to, czego akurat potrzeba do pracy. W przypadku mniejszych pokojów możemy się wspomagać dodatkowymi powierzchniami organizującymi aktywność.

Biurko proste z regałem i półkami

Biurko proste z regałem i półkami - idealne do domowego gabinetuDobre biurko do gabinetu domowego musi mieć odpowiednią wysokość – tak, by móc efektywnie pisać, notować czy rysować, nie obciążając nadmiernie kręgosłupa nienaturalną pozycją. Jak wskazują badania ergonomiczne w zakresie organizacją pracy, siedzenie przy niewłaściwie dobranych stolikach to niemal dwukrotnie wyższy ciężar do dźwigania przez nasze plecy niż podczas szybkiego marszu. Dlatego istotne będzie dopasowanie poziomu blatu do wzrostu użytkownika - tak, by przedramiona tworzyły z osią ciała kąt 90 stopni. Pozycja podczas siedzenia musi być możliwie naturalna, optymalny kąt obserwacji monitora powinien wynosić 20-50 stopni, a odległość między ekranem a okiem sięgać 40-70 cm.

Biurko klasyczne z nadstawką sekretarzyk

Biurko klasyczne z nadstawką sekretarzykMeble komputerowe do nauki, zabawy i pracy zdalnej 

Jeśli lubimy relaks w postaci gier komputerowych, a biurko służy też naszym dzieciom do nauki i zabawy, wygodnym rozwiązaniem będzie biurko komputerowe. Na pytanie, jakie biurko komputerowe do gabinetu wybrać, odpowiedź jest stosunkowo prosta – mocne i stosunkowo duże. Oczywistością będą obszerne stoły funkcyjne, które pomieszczą większość dokumentów, sprzętów i akcesoriów, jak np. biurka gamingowe - z haczykami na słuchawki, półkami na płyty lub z podstawką na monitor, a także ciekawe funkcjonalne biurka z nadstawkami - wyposażone w półeczki na drukarkę, skaner, organizery czy dodatkowe szufladki. Tego typu meble komputerowe pozwolą maksymalnie wykorzystać potencjał miejsca przeznaczonego na domowe biuro. 

 Biurko komputerowe z nadstawką

Biurko komputerowe z nadstawkąW bardzo małym pomieszczeniu, gdzie trudno o klasyczny home office, z powodzeniem ustawimy natomiast meble do małego gabinetu domowego, w tym niewielkich rozmiarów – bo niemal 100 cm – biurka i stoliki komputerowe. Takie rozwiązania w zupełności wystarczą, jeśli pracujemy na przenośnym sprzęcie lub dysponujemy niewielkim kącikiem, w którym zmieści się komputer stacjonarny. W dobrej jakości stolikach na notebook możemy też liczyć na regulację pochylenia blatu, która znacznie uprzyjemnia godziny spędzone przy komputerze. 

 Biurko komputerowe z regałem półkami

 Biurko komputerowe z regałem półkamiBiurko narożne – prawdziwe królestwo home office

Biurko narożne to wbrew pozorom rozwiązanie idealne nie tylko do małych pomieszczeń. Choć zagospodaruje wolny kąt i wypełni trudniejszą w użytkowaniu przestrzeń, doskonale sprawdzi się jako pełnowartościowy mebel. Wyodrębniając całkiem spory kawałek wnętrza okaże się świetnym pomysłem na gabinet w domu. Z powodzeniem ustawimy je bokiem, równolegle do brzegu ściany, a nawet na środku obszerniejszego pomieszczenia. Dzięki temu powstanie całkiem spora robocza przestrzeń, bez konieczności dzielenia wnętrza ściankami. W tej roli świetnie sprawdzi się modułowe duże biurko narożne do biura, które złożymy i zestawimy w rozmaitych konfiguracjach.

 Biurko narożne z regałem 4 półki

Biurko narożne z regałem 4 półkiDoskonałym rozwiązaniem jest biurko narożne do biura, którego konstrukcja opiera się na połączeniu blatu z regałem. Nietypowa, prosta, lecz niezwykle funkcjonalna konstrukcja, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w pomieszczeniu i daje się łatwo wkomponować w rozmaite aranżacje. Biurko, mimo niewielkich rozmiarów, oferuje całkiem imponującą przestrzeń roboczą – zarówno blatu, jak i regału, na którym zmieści się sporo podręcznych akcesoriów, pudełek, książek, czy teczek z dokumentami.

 Biurko narożne komputerowe - modułowe

Biurko narożne komputerowe - modułoweWygodny fotel do gabinetu dla większego komfortu pracy 

Nie mniej ważne niż co wygodne i dobrej jakości biurko do gabinetu w domu jest komfortowe krzesło biurowe. To istotny element wyposażenia każdego biura, w którym wykonuje się pracę umysłową, nie może go więc zabraknąć w naszym domowym gabinecie. Dobrej jakości fotel biurowy - miękki, ruchomy i wyposażony w odpowiednio wysokie podłokietniki i zagłówek – zdecydowanie poprawi komfort pracy i znacząco wpłynie na zwiększenie jej efektywności. Warto pamiętać, iż źle dobrany oznacza w dłuższej perspektywie bóle pleców, problemy z koncentracją i narastające rozdrażnienie. 

 Fotel gamingowy obrotowy

Fotel fotel biurowy - gamingowy obrotowyJeśli przy biurku będziemy spędzać sporo czasu i szukamy naprawdę komfortowego fotela do gabinetu – postawmy na ergonomiczny model obrotowy z regulowanym zagłówkiem i podłokietnikami. Dobrze, by można było precyzyjnie ustawić wysokość krzesła i pochylenie oparcia. Świetnym wyborem będzie skórzany fotel do gabinetu prezesa – z możliwością regulacji wszystkich układów w pełnym zakresie, a do tego niezwykle miękki, wytrzymały, trwały i estetyczny. Dla osób, które naprawdę długie godziny spędzają przed ekranem komputera stworzono fotele gamingowe z masażerami. Ergonomiczna poduszka masująca przyniesie ulgę obolałym plecom i zrelaksuje, nawet w czasie wykonywania biurowych obowiązków. 

 Kubełkowy fotel gamingowy z masażerem

 Kubełkowy fotel gamingowy z masażeremStwórz domowy gabinet we własnym, ulubionym stylu 

Na rynku znajdziemy szeroki wybór mebli w niemal każdej stylistyce. Zatem to, jak wyglądać będzie nasze miejsce pracy, zależeć będzie wyłącznie od osobistych preferencji i możliwości wnętrza. Miłośnicy modernistycznych rozwiązań do wyboru mają nowoczesne biurka do gabinetu, które równie świetnie sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych w stylu współczesnym i skandynawskim. W kolonialnych i tradycyjnych wnętrzach oraz aranżacjach retro, vintage i eklektycznych lub skandynawskiej – doskonale zaprezentują się biurka klasyczne do gabinetu i stylowe, drewniane meble w kolorach wytrawnego drewna. 

 Biurko proste z 2 szufladami w stylu skandynawskim

Biurko proste z 2 szufladami w stylu skandynawskimStylowe biurko do gabinetu, biurko industrialne, a może biurko narożne do gabinetu? Zastanawiając się, jak urządzić pokój biurowy, łatwo o zawroty głowy. Dlatego czasem, zamiast nad stylistyką i zewnętrzną formą, zastanówmy się, czego naprawdę potrzeba nam samym do uzyskania dobrego samopoczucia i harmonii oraz do aktywizacji. Wszak nowoczesny gabinet w domu to przede wszystkim wnętrze, które polubimy, w którym zechcemy przebywać i pracować – przyjazne, ergonomiczne i na tyle, na ile to możliwe – wygodne i funkcjonalne. 

 Biurko proste z bocznym organizerem

Biurko proste z bocznym organizeremWysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski