Tanio w Costway.pl

Styl industrialny - przewodnik po industrialnych wnętrzach

Industrialny styl swoje początki datuje na lata 50 ubiegłego wieku. To wtedy w wyniku recesji w Stanach Zjednoczonych powstała potrzeba zagospodarowania opuszczonych fabryk i magazynów. I chociaż zrodził on się z konieczności poradzenia sobie w trudnym, kryzysowym momencie - z czasem stał się synonimem wolności i ekskluzywnego minimalizmu. Oryginalnymi przestrzeniami przemysłowych obiektów zainteresowali się w pierwszej kolejności artyści i designerzy. Z czasem styl industrialny pojawił się w mieszczańskich domach, restauracjach i hotelach.

Styl industrialny - co to znaczy?

Najważniejsze cechy stylu industrialnego wiążą się z jego genezą. I chociaż obecnie styl ten wykorzystuje się w aranżacjach nawet stosunkowo niedużych mieszkań, jego podstawowe założenia pozostają niezmienne.

Przestrzeń bez podziałów

Poprzemysłowe obiekty charakteryzowały się przede wszystkim ogromną przestrzenią. Wysokie stropy i duże odsłonięte okna przyniosły oryginalne możliwości aranżacyjne. W takich przestrzeniach nie było mowy o podziale na kuchnię, salon czy jadalnię. Ściany nośne decydowały o układzie mieszkania. Łazienka była często jedynym pomieszczeniem oddzielonym od reszty. Wysoka przestrzeń pozwalała za to na tworzenie strefy prywatnej na antresolach podwieszonych pod sufitem.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Surowy i autentyczny charakter wnętrza

W industrialnych wnętrzach nie tynkuje się ścian i nie maluje sufitów. Celowo podkreśla się surowość materiału, z jakiego zbudowany jest budynek. Industrialne wnętrze nawiązuje do przemysłowej estetyki, dlatego zostawiamy tutaj niewykończone ściany, elementy wentylacji i fragmenty rur. Dominuje tu cegła, beton, stal, szkło i stare drewno. Widoczne belki, wsporniki i kolumny to charakterystyczne elementy takich przestrzeni. Industrialne wnętrze nie wstydzi się swojej historii, a wręcz przeciwnie - świadomie nawiązuje do swojej przeszłości. Na surowych ścianach możemy spotkać grafiki i plakaty przedstawiające stare maszyny, dekoracje mają bardzo proste formy i nawiązują do przemysłowej estetyki.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Duże okna

W tak dużych przestrzeniach swobodny dopływ światła gwarantowały wielkie pofabryczne okna. Styl industrialny nie uznawał klasycznych firan czy zasłon. Fabryczne okna najczęściej pozostawały odsłonięte. Obecnie styl industrialny w aranżacji wnętrz również rezygnuje ze standardowych rozwiązań na rzecz nowoczesnych, przemysłowych rolet lub żaluzji. Często też w industrialnych wnętrzach wykorzystuje się przeszklone ściany działowe z charakterystycznymi czarnymi szprosami.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Charakterystyczne przemysłowe lampy

Pomieszczenie w stylu industrialnym powinno być bardzo dobrze doświetlone. Industrialne wnętrze wymaga odpowiednich lamp - wiszących i stojących. Wystrój industrialny preferuje lampy duże i nawiązujące do przemysłowej estetyki. Doskonale sprawdzają się tu ciężkie, stalowe lub pomalowane na czarno oprawy oraz duże żarówki w metalowych osłonach. Instalacje elektryczne są często prowadzone na ścianach, podkreślając przemysłowy charakter wnętrza.

Industrialny wystrój - meble i dodatki

W industrialnym wnętrzu świetnie będą się prezentować meble, które sprawiają wrażenie starych lub zniszczonych. Powinny mieć duże rozmiary i własną historię oraz podkreślać indywidualny charakter wnętrza. Meble w stylu industrialnym często tworzone są z wykorzystaniem elementów starych maszyn czy starych fragmentów wyposażenia fabryki, którym nadaje się zupełnie nowe życie. Do industrialnego wnętrza doskonale pasują meble z litego drewna, stali, szkła i betonu. Powinny być bardzo proste i ponadczasowe - surowe, ale niezwykle solidne. Industrialny wystrój to charakterystyczny minimalizm i prostota. Ozdobne dodatki powinny być ograniczone do minimum, chyba że wykorzystamy przedmioty posiadające ciekawą historię - stare maszyny, zegary czy oryginalne przemysłowe lustra.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Styl industrialny a loftowy - co je różni?

Obecnie pojęcia hard lofty często używa się w odniesieniu do prawdziwych pofabrycznych mieszkań - z kolei soft loftami nazywa się nowe budynki stylizowane na styl industrialny. Ale czy styl industrialny to to samo co styl loftowy? Jakie są podobieństwa tych aranżacji a jakie różnice?

Łagodniejsza wersja industrialnych aranżacji

Styl loftowy ma tą samą historię co styl industrialny, jednak nie nawiązuje już do niej w tak oczywisty sposób. Pomieszczenia w stylu loftowym są dużo jaśniejsze i w zasadzie brak tu fabrycznych dekoracji. Styl ten korzysta z tych samych materiałów co industrialny - betonu i cegły - ale nie ma to już tak wiele wspólnego z przemysłowym charakterem wnętrza. W przestrzeniach loftowych dominują kolory, które powiększają przestrzeń - są chłodne i neutralne. Doskonale sprawdzi się tu szarość i biel złamana czerwienią w odcieniu cegły lub rdzy. Ściany są wykończone, więcej tu jasnych, delikatnych a nawet pastelowych barw. Ten styl nie rezygnuje z elementów, które wyraźnie ocieplają przestrzeń - spotkamy tu miękkie poduszki, kwiaty i puszyste dywany. To właśnie ta cecha sprawia, że o wiele łatwiej jest wykorzystać styl loftowy w domu czy mieszkaniu.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Wnętrze w stylu loftowym czy industrialnym?

W praktyce oba te style łączą się i przenikają. Ich nazwy również traktuje się często zamiennie. I nic dziwnego. Mają przecież wspólną historię. Poza tym trudno jest przenieść do mieszkania czysty styl industrialny. Jego rozmach, surowy i zimny charakter, fabryczne dekoracje i przemysłowy design lepiej wypadają w przestrzeniach biurowych czy publicznych. Wnętrza industrialne typu loft mogą być niezwykle udanym kompromisem. Surowy charakter przemysłowych przestrzeni zostaje ocieplony odpowiednimi elementami, przy zachowaniu podstawowych cech industrialnego stylu. Dzięki temu nawet małe mieszkania w stylu loftowym mogą prezentować się niezwykle efektownie.

Czym będzie się wyróżniał dom w stylu loftowym?

Wnętrza loftowe to przede wszystkim otwarte przestrzenie i duże okna. Loftowy styl mieszkania wyróżnia się również minimalizmem i wyraźnym nawiązaniem do industrialnej przeszłości. Mieszkanie loftowe nie będzie miało wydzielonych pomieszczeń. Brak ścianek działowych pomiędzy strefami mieszkania w połączeniu z wysokim sufitem podkreśli wrażenie dużej przestrzeni - tak jak neutralne kolory ścian. W takich wnętrzach doskonale sprawdzą się surowe materiały, takie jak beton i cegła, a także szkło i naturalne drewno. Wnętrza w stylu loftowym wymagają też odpowiednich dodatków. Oryginalne lampy w stylu prostych reflektorów będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji. Ogromne znaczenie ma również dobór odpowiednich mebli, które będą idealnym dopełnieniem loftowych przestrzeni.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Jakie wybrać meble w stylu loft?

Meble industrialne są przede wszystkim bardzo nowoczesne i proste, często wręcz minimalistyczne. Doskonale sprawdzi się tutaj połączenie drewna i metalu pomalowanego na czarny kolor. Duże ażurowe regały oraz proste komody, wyróżniające się efektem postarzanego drewna, to typowe meble w stylu loftu. Meble industrialne czy loftowe zawsze będą się wyróżniać dość surową estetyką, prostą formą i nowoczesnym designem. Obok mebli drewnianych znajdziemy ogromny wybór loftowych mebli metalowych, w których często wykorzystuje się elementy szklane czy betonowe. Meble do loftu w sposób niezwykle oryginalny łączą nową i starą estetykę, tworząc ponadczasowe wzornictwo. Nie muszą też stanowić kompletu - awangardowy stolik kawowy, fotel stylistycznie nie pasujący do kanapy, czy różne modele krzeseł przy stole - to również charakterystyczna cecha aranżacji salonu w stylu loftowym.

Wysoki stolik kawowy COSTWAY

Wysoki stolik kawowy COSTWAY



Jak urządzić wnętrze w stylu loftowym?

Wbrew pozorom wcale nie jest prosto urządzić mieszkanie w typowo industrialnym czy loftowym stylu. Nie każdy dom dysponuje wymaganą przestrzenią do takiej aranżacji. Natomiast każdy może nawiązać do tego stylu, wykorzystując jego poszczególne elementy, takie jak odpowiednia kolorystyka i dobór materiałów, oraz decydując się na akcesoria i meble industrialne. W jaki sposób dokonać takich aranżacji i jakie meble będę tu najwłaściwszym wyborem? Wszystko zależy od tego, jakiemu pomieszczeniu chcemy nadać charakter industrialny i które elementy tego stylu możemy swobodnie wykorzystać w naszej przestrzeni.

Regał pokojowy COSTWAY

Regał pokojowy COSTWAY



Salon w stylu industrialnym - minimalizm i nonszalancja

Industrialny salon powinien być obszerny i przeszklony. W klimat takiego salonu doskonale wpisują się widoczne elementy instalacji budynku, ściany pozbawione wykończenia czy też zardzewiałe elementy konstrukcji. Salon w stylu industrialnym powinien wyglądać bardzo autentycznie i surowo. Idealnym rozwiązaniem byłby również podwyższony strop i możliwość zagospodarowania antresoli. Ale nie tylko przestronne mieszkania w starym budownictwie mogą nawiązywać do stylu loft. Również w mniejszych metrażach możemy zaaranżować salon industrialny, wykorzystując podstawowe założenia tego minimalistycznego stylu.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com



Powiększona przestrzeń

Jeżeli chcemy stworzyć mały salon w stylu loft, to musimy postawić przede wszystkim na jaśniejsze kolory, które powiększą optycznie wnętrze. Warto wykorzystać w takiej sytuacji również lustra, które dodadzą przestrzeni i głębi. Możemy zdecydować się na kolor biały lub szary, wykorzystując elementy surowego betonu, naturalnej cegły i starych dębowych desek. Aranżując salon loftowy powinniśmy również zrezygnować z podziału na poszczególne pomieszczenia i zdecydować się na otwartą kuchnię i jadalnię.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Industrialne meble i lampy

Meble loftowe do salonu powinny być duże i solidne, sprawiając wrażenie ciężkich i masywnych. Regał w stylu industrialnym musi być prosty i ponadczasowy. Minimalistyczna konstrukcja i stonowana, ciemna kolorystyka idealnie wpisuje się w industrialne wnętrze. Stół z masywnym blatem i metalowymi industrialnymi krzesłami dopełni całości.

Krzesło metalowe w stylu industrialnym COSTWAY

Krzesło metalowe w stylu industrialnym COSTWAY



Sofa w stylu industrialnym powinna być również duża - raczej w stonowanych, naturalnych kolorach. W małym salonie nie zawsze możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie, dlatego dobrze się jest zdecydować na meble o dość masywnych, ale ażurowych konstrukcjach. Wykonane ze stali pomalowanej na czarno, z drewnianymi półkami lub elementami metalowej siatki, wyglądają wystarczająco surowo i industrialnie, ale nie zajmują zbyt wiele miejsca.

Regał pokojowy w stylu industrialnym COSTWAY

Regał pokojowy w stylu industrialnym COSTWAY



Jeżeli do tego dodamy industrialny stolik kawowy z drewna lub metalu oraz komodę wykonaną z tego samego materiału - całość będzie się prezentować efektownie i stylowo.

Stolik kawowy w stylu industrialnym COSTWAY

Stolik kawowy w stylu industrialnym COSTWAY



Niezbędnym wykończeniem pokoju w stylu loft będą czarne reflektory z masywnym, metalowym kloszem lub zwykłe żarówki zawieszone na nonszalancko eksponowanych czarnych przewodach, które mogą świetnie kontrastować z tłem białych ścian.

Stolik kawowy ława w stylu industrialnym COSTWAY

Ława w stylu industrialnym COSTWAY



Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym?

Kuchnie industrialne są zawsze otwarte i połączona z salonem i jadalnią. Muszą więc dobrze współgrać z całością wnętrza. Typowa kuchnia industrialna będzie utrzymana raczej w ciemnej, naturalnej kolorystyce, na ścianach zobaczymy beton lub cegłę, a na suficie elementy konstrukcyjne budynku. Całość zostanie wykończona wyrazistymi lampami w stylu przemysłowych reflektorów.

Meble industrialne do kuchni

Kuchnia w stylu loftowym nie musi być jednak stonowana kolorystycznie. Decydując się na szafki w stylu industrialnym możemy wybrać również wyraziste kolory - zimny niebieski czy różne odcienie żółtego, które idealnie będą współgrać z industrialną całością. Często spotykanym rozwiązaniem są również szare szafki wykończone stalowym lub drewnianym blatem. Oczywiście, jeżeli zależy nam na aranżacji kuchni w stylu loft w małym mieszkaniu, możemy pozostać przy jasnych kolorach, które optycznie powiększą kuchnię.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Klasyczna biała kuchnia na tle betonowej lub ceglanej ściany nabierze również pożądanego charakteru. Meble kuchenne loftowe charakteryzują się bardzo prostym designem pozbawionym zdobień czy ozdobnych uchwytów. Charakterystyczną cechą w kuchni w stylu loft mogą być otwarte półki na ścianie lub zawieszone pod sufitem. Taka aranżacja wyraźnie nawiązuje do estetyki dużych przemysłowe w kuchni.

Wyspa z industrialnymi hokerami

Loftowe kuchnie często odgrodzone są wyspą od pozostałej przestrzeni. W takim przypadku mamy do czynienia z masywnym, grubym blatem, do którego idealnie pasuję industrialne hokery wykonane z drewna lub z metalu.

Zestaw industrialnych stołków barowych COSTWAY

Zestaw industrialnych stołków barowych COSTWAY



Typowe loftowe hokery mają bardzo prostą, minimalistyczną formę i często nawiązują do przemysłowego stylu i estetyki starych mebli biurowych.

Hoker industrialny stołek barowy obrotowy COSTWAY

Hoker industrialny stołek barowy obrotowy COSTWAY



Industrialne stoliki barowe

Kuchnie w stylu loftowym są zawsze otwarte na salon, dlatego niezwykle funkcjonalnym wyposażeniem będą tutaj klasyczna wózki kuchenne z tacką i półkami na naczynia i wino. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią organizować przyjęcia. Poza tym takie meble doskonale wpisują się w industrialną aranżację.

Wózek kuchenny barowy na kółkach COSTWAY

Wózek kuchenny barowy na kółkach COSTWAY



Industrialny przedpokój - surowe i ponadczasowe wnętrze

Korytarz w stylu industrialnym musi współgrać ze stylem całego mieszkania. Obowiązkowym elementem takiego przedpokoju powinno być duże lustro i surowy wystrój. Ściana z cegły lub betonu oraz niepomalowany sufit i przemysłowe lampy idealnie w wkomponują się w charakter przedpokoju w stylu industrialnym. Do tego wystarczy dodać zestaw prostych mebli loftowych i otrzymamy niezwykle stylową całość.

Wózek kuchenny barowy na kółkach z tacą COSTWAY

Wózek kuchenny barowy na kółkach z tacą COSTWAY



Jakie meble wybrać do loftowego przedpokoju?

Industrialny wieszak do przedpokoju to często tylko prosta metalowa konstrukcja umożliwiająca zawieszenie kurtek. Również industrialna szafka na buty będzie prosta i minimalistyczna. Otwarte półki z drewna lub metalowej siatki i metalowe, często czarne wykończenia nadadzą takim meblom industrialny charakter.

Industrialna szafka na buty COSTWAY

Industrialna szafka na buty COSTWAY



Regał szafka z półkami Costway

Regał szafka z półkami Costway



Biuro w stylu loft

Gabinet w stylu industrialnym to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich osób, które cenią przemysłowy wystrój i minimalizm aranżacji. Loftowe biuro powinno być przede wszystkim doskonale oświetlona - duże okna, naturalne powierzchnie ścian lub odsłonięte elementy konstrukcyjne nadadzą takim pomieszczeniom dość surowy, ale jednocześnie autentyczny charakter, tworząc idealną przestrzeń do pracy.

Biurko industrialne z nadstawką COSTWAY

Biurko industrialne z nadstawką COSTWAY



Jeżeli chcemy urządzić w domu gabinet w stylu industrialnym, to przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiednie meble - biurko, regały na książki, fotele i krzesła powinny charakteryzować się prostą formą i niewyszukanym wzornictwem. Tutaj również będzie dominować drewno, metal i ewentualnie szkło.

Regał pokojowy typu drabinka COSTWAY

Regał pokojowy typu drabinka COSTWAY



Jak zaaranżować industrialną sypialnię?

Wydawałoby się, że styl industrialny niezbyt pasuje do sypialni, w której chcemy odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu. Nic bardziej mylnego. Chłodny i surowy styl takiego pomieszczenia możemy w prosty sposób ocieplić odpowiednimi dodatkami, tworząc wyjątkowo ciekawe aranżacje. Styl loftowy sypialnia może zawdzięczać przede wszystkim oryginalnym ścianom, utrzymanym w surowym klimacie przemysłowych pomieszczeń.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Jakie wybrać meble do loftowej sypialni?

Łóżko w stylu industrialnym może być wykonane z metalu lub drewna, zawsze jednak będzie się wyróżniać prostą formą, pozbawioną zbędnych ozdobników. Oczywiście możemy również wybrać klasyczne łóżko z pikowanym zagłówkiem, które na tle surowej ściany będzie prezentować się zjawiskowo. Do tego powinniśmy dodać minimalistyczną garderobę lub szafę w stylu industrialnym i prosty nocny stolik.

Szafka nocna z szufladami COSTWAY

Szafka nocna z szufladami COSTWAY



Loftowa sypialnia może wydawać się nieco chłodna, dlatego, jeżeli zależy nam na ociepleniu takie aranżacji, warto postawić na kolor naturalnej cegły, drewniane elementy oraz miękkie materiałowe dodatki w stylu narzuty czy sypialnianych dywaników. Niezwykle ciekawy efekt można uzyskać aranżując industrialną sypialnię na poddaszu, gdzie belki stropowe podkreślą wyjątkowy klimat pomieszczenia.

Wieszak metalowy garderoba na ubrania COSTWAY

Wieszak metalowy garderoba na ubrania COSTWAY



Łazienka w stylu industrialnym

Również łazienka może się bardzo ciekawie prezentować w industrialnym stylu. Nowoczesna łazienka loftowa to przede wszystkim dosyć kontrastowe zestawienie faktur i kolorów. Dominować tu będzie beton, cegła oraz metal i drewniane meble lub dodatki, które ocieplą surowe wnętrze. Ważną rolę w takiej łazience będą odgrywać przeszklenia w postaci dużych okien lub też kabiny prysznicowej, wykonanej ze szkła osadzonego w wyrazistych czarnych metalowych ramach ze szprosami. Ściana w łazience w stylu industrialnym może być wykonana z płytek imitujących beton czy też z impregnowanej cegły. Ale równie dobrze będą się tu prezentować białe drobne kafle.

Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Nowoczesne meble oraz prosta w formie armatura będzie doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji. W loftowej łazience nie powinno zabraknąć oryginalnych i nowoczesnych luster oraz charakterystycznych lamp, nawiązujących do industrialnego stylu. Szafka loftowa do łazienki może być wykonana z drewna lub metalu. Ważne, żeby miała bardzo prostą formę, pozbawioną wszelkich ornamentów i ozdobnych detali. Styl industrialny to również umiejętne wykorzystanie starych przedmiotów i nadanie im nowego życia, dlatego stary taboret w roli półki, stylizowana metalowa wanna czy armatura również doskonale wpisują się w styl loftowej łazienki.

Industrialne dodatki

Aranżacje industrialne raczej nie kojarzą się z dekoracjami oraz ozdobnymi dodatkami. Ten minimalistyczny styl stawia na prostą formę i funkcjonalność sprzętów, ale nie stroni też od przedmiotów z duszą i artystycznych propozycji. Dlatego odpowiednio dobrane dodatki mogą podkreślić klimat industrialnego wnętrza i jego wyjątkowy charakter.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Żaluzje i rolety

Styl loftowy nie uznaje klasyczny firanek czy dekoracyjnych bibelotów. Dekoracje okna w stylu industrialnym to przede wszystkim masywne, przemysłowe żaluzje i rolety. Możemy również wykorzystać ciężkie zasłony industrialne, zawieszone na czarnych, prostych karniszach.

Lustra w stylu industrialnym

Ogromne znaczenie w aranżacjach industrialnych - i to szczególnie w małych pomieszczeniach - mają lustra. Lustro w stylu industrialnym może być prostokątne lub okrągłe, zawsze jednak ma bardzo prostą, nowoczesną formę. Jeżeli posiada ramę to najczęściej wyjątkowo minimalistyczną. Znajdziemy tu również lustra ze szprosami, tak charakterystycznymi dla industrialnego stylu.

Industrialne lampy

Lampy w stylu loftowym charakteryzują się prostymi geometrycznymi kształtami oraz przemysłowym designem. Czarne reflektory, duże żarówki w metalowych oprawach oraz druciane klosze to charakterystyczny element każdego wystroju industrialnego.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Industrialne obrazy

Surowy klimat przestrzeni industrialnych nie sprzyja ozdobnym gadżetom, jednak aranżując pomieszczenie w tym stylu warto postawić na kilka efektownych akcentów, które podkreślą jego oryginalny styl. Na surowych ścianach doskonale będą się prezentować obrazy w stylu industrialnym oraz nowoczesne kompozycje przestrzenne. Takie dodatki loftowe albo wyraźnie nawiązują do historii przemysłu albo charakteryzują się niezwykle nowoczesną i prostą formą.

Obrazy w stylu industrialnym to przede wszystkim nowoczesne abstrakcyjne grafiki, wykorzystujące często geometryczne wzory. Na surowych ścianach z cegły lub betonu świetnie prezentują się również przestrzenne instalacje złożone z elementów starych maszyn lub stylizowane nowoczesne płaskorzeźby, nawiązujące do estetyki starych przestrzeni fabrycznych. Nie można jednak przesadzić. Styl industrialny jest bowiem dość minimalistyczny. Dodatki w stylu loftowym mają stanowić bardzo wyrazisty element surowej aranżacji i ich nadmiar może popsuć równowagę stylizacji.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com



Industrialny ogród

Styl loftowy na stałe zagościł nie tylko w naszych mieszkaniach. Bardzo ciekawą propozycją są obecnie industrialne meble ogrodowe. Proste ławki wykonane z metalowych konstrukcji i drewnianych siedzisk, masywne stoły i nowoczesne fotele wykonane z metalowej siatki doskonale wpisują się w industrialną stylistykę. Loftowe meble ogrodowe z pewnością będą się świetnie prezentować w nowoczesnych aranżacjach tarasów i ogrodów. I nic dziwnego. Styl industrialny to nic innego jak nowoczesne połączenie prostych i funkcjonalnych rozwiązań.

Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Dla kogo industrialne wnętrze?

Styl industrialny cieszy się obecnie ogromną popularnością. Wiele osób decyduje się na przestrzenne aranżacje w surowej stylistyce. Jego atrakcyjność polega przede wszystkim na niezwykłej elastyczności. Styl industrialny pozwala doskonale łączyć nowoczesność z przeszłością, pozwala też na wyrażenie swojego indywidualnego podejścia do architektury i wystroju wnętrz. Stare mury łączy się z nowoczesnymi obrazami. Pamiątki przeszłości, takie jak stare elementy maszyn czy betonowe odlewy, wykorzystuje się do tworzenia niezwykle współczesnych aranżacji. Styl industrialny - jak mało który - przynosi możliwość swobodnych nawiązań i wariacji na swój temat. Dzięki temu nawet w małych mieszkaniach możemy wprowadzić klimat loftowych przestrzeni i takie elementy aranżacji, które tworzą niezwykle spójną, nowoczesną i przyjemną całość. Mamy do wyboru aranżacje niezwykle surowe i wręcz przemysłowe oraz przytulniejsze i cieplejsze, które budują klimat wnętrza.

Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Ile to kosztuje?

Duża popularność stylu industrialnego oraz bogata oferta producentów mebli i akcesoriów sprawia, że urządzenie domu w stylu industrialnym wcale nie musi być drogie. Najważniejszy jest pomysł i świeże spojrzenie na aranżacyjne możliwości. Ceny mebli industrialnych są oczywiście bardzo zróżnicowane, ale z powodzeniem znajdziemy tanie meble loftowe, które pozwolą nam stworzyć wymarzone aranżacje. Na stronie costway.pl znajdziemy bardzo wiele interesujących mebli w stylu industrialnym. Proste półki na metalowych stelażach, oryginalne stoliki kawowe i metalowe krzesła doskonale wpisują się w charakter industrialnego wnętrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium