Tanio w Costway.pl

Jakie zabawki dla 3-latki wybrać?

Dla trzyletniego człowieka zabawki stanowią istotną część jego świata. Maluch, który wciąż poznaje otaczającą go rzeczywistość, stale uczy się nowych rzeczy i odkrywa siebie, w znacznie przyjemniejszy i efektywniejszy sposób może robić to właśnie poprzez zabawę. Warto więc z właściwą świadomością wybierać odpowiednie dla dziecka produkty, które zaciekawią go, ale także wesprą rozwój jego zmysłów, wyobraźni czy logicznego myślenia. Jakie więc zabawki dla 3-latki wybrać? Poniżej garść porad i kilka naszych pomysłów!

Prezent dla 3-latki – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim zaczniesz wybierać konkretne produkty dla malucha, skup się na podstawowych cechach, którymi powinny odznaczać się wszystkie jego zabawki. Pierwszą i najważniejszą z nich jest bezpieczeństwo. Każdy przedmiot, którym będzie bawić się dziecko, powinien być odpowiednio dostosowany do wieku malucha i jego możliwości. Zadaniem dorosłych jest wybierać dla dziecka zabawki, które zapewnią mu nie tylko sto procent frajdy, ale również pełne bezpieczeństwo. W tym celu należy wybierać produkty:

 • wyłącznie najwyższej jakości,
 • wykonane z wysokiej klasy materiałów,
 • wolne od szkodliwych, toksycznych tworzyw,
 • lekkie,
 • pozbawione ostrych krawędzi,
 • nieposiadające zbyt wielu małych, ruchomych elementów,
 • posiadające atesty i certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa.

Na poziom bezpieczeństwa zabawki składa się również solidność jego wykonania oraz odporność na długie i intensywne użytkowanie. Ponadto warto również starannie dobrać zabawkę do wieku, tak aby sam maluch był w stanie w odpowiedni sposób bawić się prezentem, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. 

Najpopularniejsze zabawki dla trzylatków

Czym bawią się dziś trzyletnie maluchy? Co ciekawe wśród najpopularniejszych obecnie zabawek znaleźć można co najmniej kilka znanych już od lat produktów, którymi równie chętnie bawiły się wcześniejsze pokolenia. Oczywiście artykuły te nieco ewoluowały, jednak ich forma i główne przeznaczenie pozostały niezmienione. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju klocki, puzzle oraz układanki. Na topie są zarówno klasyczne, drewniane klocki, jak i nowoczesne, wieloelementowe zestawy magnetyczne oraz duże, piankowe układanki. Maluchy chętnie zajmują się również dopasowanymi do ich wieku grami i łamigłówkami logicznymi oraz edukacyjnymi. Ponadto do popularnych zabawek dla 3-latki zaliczyć należy również:

 • domki dla lalek,
 • drewniane sklepiki,
 • wieloelementowe zabawki sensoryczne,
 • rowerki i jeździki.

Wybierając prezent dla trzylatki, warto oczywiście wiedzieć, jakie zabawki są obecnie najpopularniejsze. Dobrze jest jednak mieć również na uwadze to, co lubi i czym się interesuje maluch, jakiego rodzaju zabawy są dla niej najciekawsze i co cieszy ją najbardziej. W przeciwnym razie nawet najlepsza i najmodniejsza zabawka może już po kilku chwilach trafić w kąt dziecięcego pokoju. 

Kreatywne zabawki dla 3-latki

Istnieje utarte przekonanie, że kreatywność to cecha lub cały zespół cech, z którymi człowiek musi się urodzić. Stąd prosta droga do stwierdzenia, że ludzie dzielą się na kreatywnych lub tych o umyśle bardziej ścisłym. Nic bardziej mylnego! Kreatywność możemy, a nawet powinniśmy pobudzać w dziecku już od najmłodszych lat. Rozwijanie jej to stały proces, w którym pomóc maluchowi mogą zarówno sami rodzice, jak i odpowiednie zabawki, akcesoria czy zorganizowane gry i zabawy. 


Jeśli chodzi o zabawki, do tych rozwijających kreatywność, nieszablonowe myślenie oraz wyobraźnię dziecka zaliczyć należy przede wszystkim wszelkiego rodzaju układanki oraz klocki. Świetnie sprawdzą się tu na przykład nowoczesne, wieloelementowe klocki magnetyczne, z których maluch bez końca układać może kształty i postacie, jakie tylko przyjdą mu do głowy. Klocki wykonane z wysokiej jakości bezpiecznego tworzywa, to aż 106 elementów w różnych kolorach. Z powodzeniem można bawić się nimi w pojedynkę, jak i w towarzystwie rodziców lub rówieśników.

Te i inne klocki edukacyjne dla dzieci znajdziesz w Costway – sprawdź szczegóły i wybierz idealny zestaw!

Oczywiście kreatywność dziecka wspierać można również poprzez samodzielnie wymyślone, proste gry i zabawy. Wystarczy wymyślanie słów z danej kategorii czy szukanie wybranych kształtów w otoczeniu, podczas codziennego spaceru.

Klocki magnetyczne zestaw edukacyjny 106 szt. COSTWAY

Klocki magnetyczne zestaw edukacyjny 106 szt. COSTWAY

Edukacyjne zabawki dla 3-latka

3-latki nie chodzą jeszcze do szkoły, co oczywiście nie oznacza, że każdego dnia nie uczą się czegoś nowego. Nie tylko przyglądają się i słuchają swoich rodziców, ale także samodzielnie poznają świat, najczęściej poprzez zabawę. Aby była ona jeszcze bardziej owocna i efektywna i skutecznie wspierała rozwój intelektualny dziecka, warto wyposażyć malucha w odpowiednie zabawki edukacyjne. 

Doskonałym przykładem prostej, a zarazem sprawdzonej od lat zabawki wspierającej rozwój intelektualny malucha jest zestaw klocków. Nowoczesne klocki magnetyczne nie tylko ułatwią dziecku naukę literek i cyferek, ale także pomogą rozwijać jego myślenie przestrzenne oraz kreatywność. Ponad 150 różnych elementów można w dowolny sposób układać, jednocześnie ucząc się z nich. 

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla trzylatki, wspierający jej kreatywność, umiejętności społeczne oraz rozwój intelektualny, jest drewniany sklepik. Na tę bogatą konstrukcję składa się główna lada oraz szereg półek, a ponadto także kilkanaście różnych produktów, których nazw maluch może uczyć się poprzez zabawę. W sklepiku znajduje się również kasa oraz niewielka tablica kredowa do rysowania lub zapisywania.

Model ten znajdziesz wśród innych zestawów kuchennych dla dzieci. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Drewniany sklepik zabawka dla dzieci z tablicą kredową COSTWAY

Drewniany sklepik zabawka dla dzieci z tablicą kredową COSTWAY

Zabawki sensoryczne – rozwój przez zabawę

Kolejną kategorią produktów dla dzieci, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, są zabawki sensoryczne. Skutecznie wspierają one proces integrowania zmysłów malucha, jego wzroku, słuchu i dotyku. Ponadto pozytywnie wpływają na rozwój procesów poznawczych i stymulują właściwy rozwój emocjonalny oraz fizyczny

Przykładem takich zabawek mogą być bardzo popularne w ostatnim czasie tak zwane domki sensoryczne, wyposażone w dużą liczbę elementów o różnych wielkościach, kolorach, strukturze i funkcjach. Na domku znajdują się małe drzwiczki z kilkoma różnymi zamkami i zasuwami, włączniki, suwaki oraz koła zębate, a także słuchawka i kolorowe cymbałki.

Zabawy sensoryczne dla trzylatki można także zorganizować samodzielnie. Wystarczy przygotować kilka różnej wielkości naczyń lub pojemników, a następnie wypełnić je odmiennej wielkości elementami, jak piasek, ryż, groch czy kasztany. Warto zorganizować maluchowi także sensoryczną ścieżkę – w domu lub w ogrodzie. Powinna ona składać się z kilku lub kilkunastu różnych elementów o różnej strukturze czy stopniu twardości. 

Rowerki i jeździki dla 3-latki

Nie od dziś wiadomo, że czasem najlepsze są proste, tradycyjne i od lat sprawdzone rozwiązania. To właśnie dlatego już od pokoleń niezmiennie na wysokim poziomie utrzymuje się popularność rowerów. 

Zobacz pozostałe modele rowerków dziecięcych, jakie przygotowaliśmy dla Twojego malucha!

Dla małych amatorek nieco bardziej oryginalnych pojazdów można wybrać natomiast ciekawą hulajnogę 2w1. Drewnianą dziecięcą hulajnogę można szybko i sprawnie, za pomocą kilku prostych ruchów, zamienić w rowerek biegowy. Jest to więc idealne rozwiązanie dla mniej zdecydowanych maluchów, jak i tych, które czerpią radość zarówno z jazdy rowerem, jak i hulajnogą!

Dziecięca hulajnoga 2w1 COSTWAY

Dziecięca hulajnoga 2w1 COSTWAY

Prezent dla 3-letniej dziewczynki – o czym jeszcze pamiętać?

Wybierając prezent dla trzylatki, pamiętajmy o tym, aby była to przede wszystkim rzecz dla niej interesująca. Niezależnie od tego, czy będzie to zabawka spełniająca funkcję edukacyjną, czy kreatywną, czy też idealny do aktywnej zabawy pojazd, warto mieć na uwadze, aby był to przedmiot zgodny z charakterem i zainteresowaniami dziecka. Wydawać by się mogło, że zaledwie trzyletni maluch sam nie wie jeszcze, co tak naprawdę go interesuje, a co za tym idzie – czym najchętniej się bawi. 

Oczywiście nie warto zamykać dziecku drogi, ograniczając je wyłącznie do jednego rodzaju zabawek, jednak jeśli widzimy, że maluch zdecydowanie chętniej bawi się figurkami dinozaurów czy ogromną radość sprawia mu układanie kolorowych puzzli, zdecydowanie warto wziąć to pod uwagę. Być może, wspierając te właśnie upodobania malucha, przyczynimy się do rozwinięcia jego wielkiej, życiowej pasji.

Zabawki drewniane – co wybrać dla trzylatki?

Obecnie na rynku można znaleźć coraz więcej drewnianych zabawek i zestawów dla dzieci. Wynika to przede wszystkim z powrotu do naturalnych materiałów oraz odejścia od plastiku i tworzyw sztucznych. 

Wśród wielu nowoczesnych drewnianych konstrukcji dla najmłodszych można znaleźć wiele atrakcyjnych pomysłów na prezent dla 3-latki. Może to być na przykład drewniany trójkąt wspinaczkowy z kolorowymi szczebelkami i niewielką zjeżdżalnią. Idealny zarówno do domu, jak i do ogrodu. Doskonały dla maluchów lubiących ruch i aktywną zabawę. Konstrukcję możemy połączyć dodatkowo z kulkowym basenem, do którego maluch zjeżdżać może po ślizgawce!

Dowiedz się więcej o trójkącie wspinaczkowym dla dzieci – kliknij tutaj i sprawdź szczegóły!

Niejedna trzylatka będzie także zachwycona dużym, drewnianym i wieloelementowym domkiem dla lalek, w którym zamieszkać mogą najróżniejsze zabawki i postacie. Wystarczy tylko dziecięca fantazja, aby tchnąć życie w pełen kolorowych pomieszczeń zabawkowy budynek. Domek idealnie sprawdzi się do samodzielnej, jak i wspólnej zabawy z rodzicami, rodzeństwem czy rówieśnikami. 

Ten i inne domki dla lalek znajdziesz w ofercie naszego sklepu Costway!

Drewniany domek dla lalek 3 piętra COSTWAY

Drewniany domek dla lalek 3 piętra COSTWAY

Najlepsze zestawy ogrodowe dla dzieci

Jeśli tylko masz taką możliwość, warto wyposażyć w ciekawe zabawki nie tylko dziecięcy pokój, ale także ogród czy ogródek działkowy. Pomogą Ci w tym najróżniejsze zestawy ogrodowe dla dzieci. Fantastyczną zabawę na świeżym powietrzu zagwarantuje maluchom dziecięca trampolina lub dmuchany zamek ze zjeżdżalniami. Z kolei drewniany zestaw wspinaczkowy to idealny wybór dla małych odkrywców. Maluchy nie tylko wyszaleją się na świeżym powietrzu, ale również poprawią swoją mobilność i motorykę. 

Zobacz inne dmuchańce w kategorii naszego sklepu zabawki ogrodowe!

Idealny zarówno do ogrodu, jak i do dużego pokoju dziecięcego będzie drewniany miniplac zabaw. Zestaw składa się z kolorowych drabinek, mocnej siatki do wspinania się, podestu oraz zjeżdżalni. Z konstrukcji z powodzeniem korzystać może dwójka, a nawet trójka maluchów jednocześnie!

Zabawki edukacyjne i kreatywne – gdzie szukać pomysłów?

W szerokim asortymencie naszego sklepu Costway znajdziesz wszystko, czego trzyletniemu maluchowi potrzeba do zabawy! W naszej ofercie znajdują się zabawki dla dziewczynek i dla chłopców w niemal każdym wieku. Bogaty wybór atrakcyjnych zestawów edukacyjnych i kreatywnych dla trzylatki sprawi, że każdy nawet najbardziej wymagający rodzic znajdzie tu coś idealnego dla swojej pociechy. Mniejsze i większe komplety ogrodowe, coś dla małych sportowców, ale i miłośników zagadek oraz łamigłówek – w naszym sklepie znajdziesz doskonały prezent na każdą okazję, który nie tylko naprawdę ucieszy Twoje dziecko, ale także zapewni mu wielogodzinną zabawę, niezwykłą frajdę i bezpieczeństwo.

Dmuchany zamek dla dzieci 410 x 190 x 197 cm COSTWAY

Dmuchany zamek dla dzieci 410 x 190 x 197 cm COSTWAY

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium