Tanio w Costway.pl

Toaleta turystyczna na działkę

Toaleta turystyczna sprawdzi się podczas biwakowania, wakacji na łodzi i na kempingu. To również doskonałe rozwiązanie na działce, na której nie mamy dostępu do sanitarnej infrastruktury. O ile toalety często przenoszone z miejsca na miejsce powinny być przede wszystkim bardzo lekkie, to na działce możemy sobie pozwolić na cięższe i masywniejsze modele, które zapewniają większy komfort użytkowania. Jakie toalety turystyczne sprawdzą się w tym przypadku? 

Jak działa turystyczna toaleta? 

Toaleta turystyczna pozwala załatwiać potrzeby fizjologiczne w czasie podróży, podczas rejsu czy na biwaku. Dzięki niej unikamy konieczności korzystania z publicznych i nie zawsze higienicznych toalet. Na działce możesz wykorzystać prosty i solidny model typu wiadro o dużej pojemności. To doskonała opcja w przypadku działek bez dostępu do stacjonarnej kanalizacji. Takie toalety są łatwe w opróżnianiu i czyszczeniu. Popularne są również toalety turystyczne chemiczne składające się z dwóch pojemników. Górny pojemnik to często zbiornik z czystą wodą. Pełni on również funkcję muszli oraz deski toaletowej. W dolnym zbierają się nieczystości. Spłuczka znajduje się najczęściej z boku urządzenia. Dolny zbiornik jest napełniony specjalnym płynem do dezynfekcji, który neutralizuje przykre zapachy i nie pozwala na rozwój bakterii. Z takiej toalety można korzystać aż do jej zapełnienia.

 Toaleta turystyczna przenośna ze spłuczką 20 l COSTWAY Toaleta turystyczna przenośna ze spłuczką 20 l COSTWAY

 

Na jak długo wystarcza toaleta turystyczna? 

Toaleta turystyczna na działce może mieć różną wielkość zbiornika. Niektóre są przeznaczone dla mniejszej liczby osób, ale znajdziesz również toalety turystyczne, z których mogą korzystać całe rodziny przez kilkanaście dni. Niektóre modele mogą być używane nawet 50 razy. W przypadku mniejszej częstotliwości korzystania z toalety warto wziąć pod uwagę mniejsze i tańsze rozwiązania, które są równie funkcjonalne. W przypadku pełnego zbiornika toaleta musi zostać opróżniona i zdezynfekowana. Właściwie użytkowana toaleta turystyczna może nam służyć przez wiele lat.

Gdzie opróżnić toaletę turystyczną?

Toalety turystyczne nie mogą być opróżniane wszędzie. Powinno się to robić w miejscu oddawania ścieków. Łatwość opróżniana i czyszczenia to istotny czynnik, który powinien wpływać na zakup danego modelu. Do czyszczenia toalety turystycznej używa się specjalnych dedykowanych do tego środków, które mają właściwości dezynfekujące. Warto również wykorzystywać preparaty usuwające kamień i osad. Toaleta turystyczna na działkę powinna być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na środki chemiczne i działanie czynników zewnętrznych. 

Toaleta turystyczna na działce – dodatkowe opcje

Niektóre toalety turystyczne są wyposażane w dodatkowe opcje, które mają zapewnić lepszy komfort podczas czynności fizjologicznych oraz ułatwić czyszczenie toalety. Należy do nich:

  • wskaźnik informujący o stanie zapełnienia zbiornika na nieczystości,
  • specjalna pompka,
  • zbiornik na wodę,
  • mocowanie, które umożliwia przyczepienie toalety do podłoża,
  • podwójne uszczelnienie, które zapobiega przedostawaniu się zapachów z obszaru toalety,
  • antybakteryjna deska.

Wybór odpowiedniej toalety turystycznej na działkę powinien uwzględniać indywidualne potrzeby i preferencje domowników.

Jaką toaletę turystyczną wybrać?

Dostępne na rynku toalety różnią się rozmiarem, budową, pojemnością oraz wyglądem. O wyborze toalety często decydują indywidualne preferencje. Możesz zdecydować się na proste w budowie i wygodne w użyciu toalety kubełkowe albo toalety turystyczne chemiczne, które składają się z dwóch oddzielnych pojemników. Te często są cięższe i mniej mobilne, ale w przypadku toalety na działce, która nie jest często przenoszona, nie ma to większego znaczenia. Pojemniki takiej toalety łatwo się rozdzielają i zapewniają higieniczne czyszczenie. Wyjmowany zbiornik w przypadku toalety turystycznej to przede wszystkim łatwość opróżniania i czyszczenia. Decydując się na konkretny model toalety, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej pojemność oraz obciążenie i dostosować te parametry do swoich oczekiwań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium