Wczytuję dane...

Kluczowe czynniki do rozważenia przy zakupie wózka na kije golfowe

Pole golfowe to często bardzo rozległy teren. W trakcie rozgrywki gracze przechodzą nawet 10 km. Właśnie dlatego wielu golfistów decyduje się na korzystanie z funkcjonalnego wózka na kije golfowe, który służy do transportowania torby z akcesoriami i kijami. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na kupno takiego sprzętu?

3-kołowy wózek golfowy z regulowaną rączką COSTWAY3-kołowy wózek golfowy z regulowaną rączką COSTWAY

Rodzaje wózków na kije golfowe

Na polu golfowym można zobaczyć różne wózki na kije golfowe. Dzielą się one na małe, ręczne wózki oraz większe, elektryczne pojazdy. Co musisz o nich wiedzieć?

Elektryczny wózek na kije golfowe

Zakup dużego elektrycznego wózka ma sens, jeśli na polu golfowym spędzasz dużo czasu. Wózek zasilany akumulatorem to duży wydatek, ale w przypadku pasjonatów golfa, którzy bywają na polu regularnie, jest to uzasadniony wybór. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z golfem, nie musisz od razu kupować wózka golfowego – zwłaszcza elektrycznego. Kluby często umożliwiają jego wypożyczenie, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie. Elektryczne modele, za pomocą których można pokonywać duże odległości, są bardzo komfortowe, jednak o wiele częściej wybierane są wózki ręczne.

2-kołowy wózek golfowy z wbudowaną tabelą punktacji COSTWAY

2-kołowy wózek golfowy z wbudowaną tabelą punktacji COSTWAY

Manualny wózek na kije golfowe

Przy amatorskiej grze kilka razy w roku zakup wózka golfowego na akumulator wydaje się bezzasadny. Jeśli grasz sporadycznie i chcesz rozwijać swoje kompetencje, ale nie interesuje Cię drogi wózek elektryczny, zdecyduj się na manualny wózek na kije golfowe. Wózki golfowe manualne wyróżniają się najczęściej bardzo prostą konstrukcją i są niezwykle funkcjonalne. Do takiego wózka należy dokupić specjalną torbę na akcesoria i kije golfowe. Manualne wózki golfowe to bardzo szeroki asortyment różnych propozycji. Na rynku znajdziesz wózki z uchwytem na parasol przeciwsłoneczny, uchwytem na kubek, tabelą punktacji lub wbudowanym siedziskiem, które możesz wykorzystać w trakcie przerwy w grze.

 3-kołowy składany wózek golfowy z regulowanym uchwytem COSTWAY3-kołowy składany wózek golfowy z regulowanym uchwytem COSTWAY

Dlaczego warto kupić wózek na kije golfowe? 

Podstawowy zestaw kijów golfowych składa się z aż 14 sztuk. Często waży więc około 0,5 kg, dlatego tak ważny jest odpowiedni i wygodny transport. Posiadanie wózka golfowego to doskonały sposób na uprzyjemnienie sobie długiej partii golfa. Zamiast chodzić między dołkami z ciężką torbą golfową, przewozisz ją wózkiem. Dzięki temu możesz się skoncentrować na grze i nie męczysz się, niosąc torbę z kijami. Jednak zakup wózka golfowego warto dobrze przemyśleć.

Torba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

Torba golfowa z zapinanymi na zamek przegródkami i kieszonką termoizolacyjną COSTWAY

W przypadku wózków golfowych na akumulator trzeba wiedzieć, jak wykorzystywać je na polu golfowym. Większość graczy ma tzw. Zieloną Kartę, która świadczy o tym, że odbyli odpowiednie przeszkolenie i wiedzą, jak wykorzystać sprzęt golfowy i poruszać się po polu. Jeśli jednak nie należysz do tego grona, lepiej pozostań przy wózku ręcznym. Mimo niewielkiej prędkości korzystanie z wózka golfowego z napędem elektrycznym może się przyczyniać do powstawania niebezpiecznych sytuacji, dlatego nie warto go używać bez wcześniejszego przeszkolenia.

Jaki wózek kupić?

Wózki manualne są ekonomiczniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Są wyposażone w szereg udogodnień, a duże kółka ułatwiają poruszanie się po zróżnicowanym terenie. Taki wózek w to najlepsze rozwiązanie w przypadku osób początkujących lub grających sporadycznie. Manualny wózek na kije golfowe zapewnia komfort podczas transportu sprzętu do gry. Czterokołowe wózki na akumulator to z kolei bardzo komfortowe modele, ale nieporównywalne cenowo. Na ich zakup decydują się raczej zawodowi gracze lub prawdziwi pasjonaci. Cena wózka na kije golfowe może być bardzo różna. Wszystko zależy od tego, jaki model i rodzaj wózka kupujesz oraz czy decydujesz się na nowy, czy używany produkt.

Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski