Wczytuję dane...

Tablice magnetyczne dla dzieci – 7 propozycji nie tylko do dziecięcego pokoju

Tablica magnetyczna dla dzieci to doskonałe rozwiązanie do wykorzystania podczas aranżacji dziecięcego pokoju. Takie tablice mają niewątpliwie wiele zalet. Mogą ułatwić dzieciom naukę oraz pomóc w organizacji dnia. Stanowią też często nieoceniony element dobrej zabawy. Na rynku znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju tablic, makiet i plansz, które doskonale sprawdzą się w pokoju dziecka. Na jakie tablice warto się zdecydować? Które modele sprawdzą się w przypadku najmłodszych dzieci? A które będą świetnym uzupełnieniem młodzieżowych aranżacji?

Źródło: pixabay.comŹródło: pixabay.com

Dlaczego warto kupić dziecku tablicę? 

Przedstawiamy siedem oryginalnych tablic dla dzieci, które mogą stanowić ciekawy element wystroju wnętrza i zapewnić dużo rozrywki. Dzieci uwielbiają przecież pisać, mazać i kolorować. Tablice należą do ich ulubionych zabawek. Z czasem stają się też doskonałą pomocą w trakcie nauki. Jakie modele warte są Twojej uwagi? Dużo zależy od wieku Twojego dziecka oraz od tego, do czego wybrana tablica ma służyć.

1. Popularne tablice kredowe 

Tablice kredowe to chyba ulubione tablice najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się rysować i zapisywać pierwsze literki. Taka tablica jest bardzo funkcjonalna i świetnie sprawdzi się w domu i w ogrodzie. Za pomocą kredy można nanosić na nią dowolne treści i rysunki, a następnie zmazać suchą gąbką. Suchościeralne tablice dla dzieci można zawiesić na ścianie, ale większość modeli posiada odpowiedni stojak, dzięki któremu możesz przenosić tablicę w dowolne miejsce.

Niektóre modele posiadają funkcjonalne półeczki na kredę lub pojemniki na dziecięce akcesoria. Tablica kredowa pomaga ćwiczyć zdolności manualne dziecka, rozwija kreatywność i wyobraźnię oraz pomaga w nauce pisania. Jest doskonałym wsparciem w trakcie zabawy w kalambury lub szkołę. Tablice kredowe doskonale się sprawdzą w pokoju Twojego dziecka, ale również w świetlicy czy przedszkolu. Niektóre modele mają możliwość regulacji wysokości w celu dostosowaniu tablicy do wzrostu dziecka.

2. Tablice magnetyczne

Tablice magnetyczne to bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w domu, szkole i biurze. Takie tablice mają najczęściej dużą, suchościeralną powierzchnię, którą można zapełnić dowolnymi notatkami lub rysunkami. Dodatkowo tablica magnetyczna umożliwia przyczepienie do niej dowolnych treści i materiałów za pomocą magnesów. Tablica magnetyczna to propozycja, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości – nie korzystamy z kredy, więc nie ma mowy o jej pyleniu i powstawaniu osadu.

Kupując tablicę magnetyczną, otrzymujesz najczęściej w zestawie odpowiednie magnesy. Po takiej tablicy można pisać markerem, który łatwo zetrzesz chustką lub gąbką. Tablice magnetyczne dla dzieci najczęściej umieszczone są na funkcjonalnym stojaku, ale znajdziesz również modele, które można powiesić nad biurkiem dziecka, zapewniając doskonałe miejsce do zawieszenia planu lekcji lub ważnych notatek. Taka tablica doskonale sprawdzi się, jeśli Twoje dziecko wykorzystuje do nauki fiszki czy inne pomoce naukowe, wymagające powieszenia na ścianie.

3. Dwustronna tablica magnetyczna i kredowa

Tablica dwustronna magnetyczno-kredowa to idealne rozwiązanie dla dzieci, które potrzebują tablicy nie tylko do rysowania i zapisywania, ale również do powieszenia kartek czy plakatów za pomocą magnesów. Tablice kredowe, pełniące również funkcję tablicy magnetycznej, to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Nie musisz już wybierać między tablicą kredową i magnetyczną – możesz wybrać funkcjonalny produkt 2 w 1. Takie tablice obracają się o 360 stopni, żeby dziecko mogło swobodnie zmieniać powierzchnię tablicy. Większość modeli posiada regulowany stojak, który umożliwia dopasowanie tablicy do wzrostu dziecka, oraz wygodną półeczkę na gąbkę, kredę i markery.

Tablica magnetyczna dla dzieci do nauki i zabawy 2w1 COSTWAYTablica magnetyczna dla dzieci do nauki i zabawy 2w1 COSTWAY

4. Farba tablicowa 

Jeśli szukasz ciekawego rozwiązania do pokoju Twojego dziecka, możesz również zdecydować się na farbę tablicową. Taka farba daje ogromne możliwości aranżacyjne, ponieważ dostępna jest w wielu różnych kolorach. Farba tablicowa po zaschnięciu tworzy na pomalowanej powierzchni matową lub półmatową powłokę, odporną na szorowanie i ścieranie na mokro, dlatego doskonale może pełnić rolę tablicy kredowej. Farbą tablicową możesz pomalować ścianę, a także drzwi czy fronty szafek. Producenci oferują także farbę tablicowo-magnetyczną, po której możesz rysować kredą oraz przypinać zapiski za pomocą magnesów. Farba tablicowa to świetne rozwiązanie, które z powodzeniem można również zastosować w kuchni czy na korytarzu. 

5. Tablica korkowa

Tablica korkowa do zamocowania na ścianie składa się z korkowej powierzchni osadzonej w drewnianej lub aluminiowej ramie. Tablice korkowe doskonale sprawdzają się w biurach, pracowniach i w domach. Do takiej tablicy można za pomocą pinezek przyczepić najróżniejsze materiały: notatki, zdjęcia lub plany lekcji. To doskonały sposób na utrwalanie wiedzy za pomocą fiszek. Jednak w przeciwieństwie do tablic magnetycznych, na tablicy korkowej nie można pisać. Tablica korkowa to propozycja głównie dla starszych dzieci z uwagi na wykorzystanie pinezek. Takie rozwiązanie dobrze będzie się prezentować w pokoju nastolatka. 

6. Flipcharty

Flipcharty są chyba najmniej popularne, jeżeli chodzi o tablice do użytku domowego. Idealnie sprawdzają się jednak podczas firmowych spotkań lub szkoleń. Wykonane są zazwyczaj z aluminium i stanowią rodzaj stojaka, do którego przyczepiony jest duży blok z papierem. Po zapisaniu danej strony odwracamy ją i mamy nową kartkę. Nie trzeba zamazywać zawartości, wystarczy przyłożyć papier. Flipcharty można przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Dlatego takie rozwiązanie cieszy się dużą popularnością w biurach. W sklepach znajdziesz również modele, które z jednej strony mają powierzchnię suchościeralną i magnetyczną, co sprawia, że stanowią bardzo uniwersalne rozwiązanie.

Tablica korkowa w aluminiowej ramie 90 × 60 cm COSTWAY

Tablica korkowa w aluminiowej ramie 90 × 60 cm COSTWAY

7. Tablice motywacyjne

Zupełnie innym rodzajem tablic dla dzieci są tablice motywacyjne. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wyegzekwować od dzieci wywiązywanie się z domowych obowiązków. Tablica motywacyjna to po prostu rozbudowany grafik, na którym zaznaczamy zadania i codzienne prace domowe, które powinno wykonywać nasze dziecko. Poprawne wykonanie zadania nagradzane jest uśmiechem, naklejką lub specjalnym znaczkiem. W ten sposób dziecko zdobywa punkty, za które później jest nagradzane. Oczywiście sama nagroda zależy już od Twojej kreatywności.

Tablica magnetyczna czy korkowa? 

Zastanawiasz się, jaka tablica jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie lub Twojego dziecka? To oczywiście sprawa indywidualna. Przy wyborze warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

  • Kto będzie korzystał z tablicy?

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, dla kogo tablica ma być przeznaczona i jaką będzie pełnić rolę. Czy chodzi o zabawkę, która ma zachęcić malucha do nauki literek, czy chcesz, żeby starsze dziecko wykorzystywało tablicę jako pomoc w nauce?

  • Gdzie tablica będzie stać lub wisieć?

To kolejne istotne pytanie. W przypadku małych dzieci idealnie sprawdzą się tablice na stojaku o regulowanej wysokości. W pokoju nastolatka lepiej wykorzystać tablicę, którą zawiesisz na ścianie.

  • Do czego tablica będzie służyć?

Chcesz, by Twoje dziecko mogło rysować na tablicy kredą, czy wolisz, żeby rysowało mazakami? A może zależy Ci tylko na możliwości zawieszania kartek? Wtedy z pewnością wystarczy tablica korkowa lub magnetyczna.

Dopasuj tablicę do zainteresowań i umiejętności Twojego dziecka

Istnieje bardzo dużo kategorii różnych tablic dla dzieci, do domu i do biura. W sklepach znajdziesz naprawdę wiele modeli i rozwiązań, które mogą pełnić różne funkcje. Tablice-zabawki dla najmłodszych dzieci, tablice wiszące czy farby tablicowe, które mogą stanowić doskonałą pomoc edukacyjną. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujesz, zawsze powinieneś dostosować produkt do wieku, zainteresowań i umiejętności użytkowników.

Tablica magnetyczna dla dzieci do nauki i zabawy 2 w 1 COSTWAYTablica magnetyczna dla dzieci do nauki i zabawy 2 w 1 COSTWAY

Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski