Tanio w Costway.pl

Bieżnia elektryczna, ergometr, rower stacjonarny - jak utrzymać formę w domu?

Aktywny styl życia to już nie tylko moda a konieczność. Szybkie tempo, stres i siedzący tryb pracy wymuszają na nas coraz bardziej fizyczną aktywność i dbałość o kondycję. Otwiera się coraz więcej klubów fitness i coraz więcej osób inwestuje w domowe siłownie. Jakie sprzęty najlepiej się sprawdzą w Twoim prywatnym pokoju treningowym? Co pomoże zadbać o Twoją formę w zaciszu czterech ścian? Sprawdź, które urządzenia najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Domowa bieżnia do biegania dla fanów joggingu

Bieżnia domowa to niezwykle popularny obecnie trenażer stymulujący naturalny ruch, który wykonujemy podczas chodzenia lub biegania. Bieganie jest jedną z najpopularniejszych form rekreacji oraz dyscyplin sportowych. Fanów joggingu spotkamy wszędzie - na ulicy, w parku, w lesie. Zaletą domowej bieżni jest to, że zapewni ona trening niezależnie od pogody. Na bieżni spalisz kalorie i zdecydowanie polepszysz swoją kondycję. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić swoje serce, zrzucić zbędne kilogramy i zwiększyć siłę mięśni. Na bieżni możesz trenować w dowolnym momencie dnia – zawsze, kiedy masz na to ochotę – słuchając swojej ulubionej muzyki lub też oglądając telewizję. Nowoczesne bieżnie posiadają najczęściej elektroniczną regulację nachylenia terenu oraz zakres prędkości wahający się od 0,8 do nawet 25 km/h.



Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led

Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY



Jakie są rodzaje bieżni?

Decydując się na zakup bieżni do domu, powinieneś się zastanowić, jak często będziesz ją użytkował i czy ma służyć Ci do profesjonalnego czy rekreacyjnego biegu. Te czynniki musisz koniecznie wziąć pod uwagę, chcąc zainwestować w tego rodzaju sprzęt. A jakie mamy rodzaje bieżni?

Bieżnia elektryczna

Bieżnie elektryczne są napędzane energią elektryczną i gwarantują komfortowy i efektywny trening z dokładną regulacją prędkości, a czasem również regulacją stopnia nachylenia terenu. Bieżnia zasilana silnikiem elektrycznym, który odpowiada za poruszanie się pasem, posiada możliwość swobodnego dostosowania prędkości biegu do konkretnego treningu. Bieżnie elektryczne domowe są droższe od swoich mechanicznych odpowiedników, ale bardziej zaawansowane technologicznie.

Bieżnie magnetyczne

Bieżnie magnetyczne, zwane również mechanicznymi, to urządzenia nieco tańsze i dla mniej wymagających biegaczy, którzy raczej preferują bieg rekreacyjny. Takie bieżnie posiadają również często regulację obciążenia i nachylenia oraz hamulec magnetyczny. Nie posiadają jednak silnika tylko koło zamachowe. Im szybciej będziesz biegł, tym taśma będzie się szybciej przesuwać. Bieżnie magnetyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących biegaczy.

Bieżnie domowe i klubowe

Niezależnie od powyższej systematyki, bieżnie można również podzielić ze względu na miejsce zastosowania i użytkowania. Możesz zdecydować się na bieżnię treningową domową, która idealnie sprawdzi się w domowej siłowni lub sypialni. Taka bieżnia będzie się wyróżniać dosyć lekką konstrukcją. Najczęściej będzie składana, żebyś mógł ja schować pod łóżko albo do większej szafy. Możesz też wybrać bieżnię klubową, która będzie nieco mocniejsza i wyposażona w większą ilość funkcji, co przekłada się na wyższą cenę. Taka bieżnia świetnie sprawdzi się w klubowej lub hotelowej siłowni. Na rynku dostępne są również profesjonalne bieżnie do komercyjnych klubów i siłowni, które będą się charakteryzować wysoką jakością i mocą oraz długim okresem gwarancji.



Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY

Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY



Na co powinieneś zwrócić uwagę, kupując bieżnię domową?

Domowa bieżnia pomoże Ci ćwiczyć w domu bez względu na pogodę i porę roku, a jej funkcje możesz najczęściej swobodnie dostosowywać do zaawansowania swojego treningu.

Dobra bieżnia domowa to bardzo dobry przyrząd, który pozwoli Ci zachować kondycję i zadbać o formę – i co najważniejsze wcale nie musi być droga. Przede wszystkim powinna być jednak dostosowana do Twoich potrzeb. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze bieżni?

Głośność i moc silnika

Staraj się wybierać bieżnię o mocy powyżej 2 KM, co pozwoli Ci na rozpędzenie się do sporej prędkości a nawet na sprintowania. 

Amortyzacja pasa biegowego

Dobra amortyzacja bieżni gwarantuje komfort dla kolan i stawów.

Funkcja mierzenia pulsu

Wszystkie bieżnie powinny pokazywać następujące parametry: prędkość, przebieg, czas ćwiczeń. Niektóre modele pokazują tempo spalanie kalorii i tłuszczu. Bieżnie z rozbudowanymi funkcjami mają możliwość połączenia z tabletem.

Łatwość obsługi panelu sterowania

W czasie treningu nie powinieneś się zastanawiać nad wyborem poszczególnych funkcji, obsługa panelu powinna być prosta i intuicyjna.

Wymiary pasa biegowego 

Szerokość bieżni ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o komfort treningu. Długość i szerokość bieżni oraz zakres regulacji nachylenia pomoże Ci dopasowywać swój trening i poprawiać wydolność w czasie biegu. Im wyższa osoba tym dłuższy powinien być pas biegowy.

Rama bieżni 

Pamiętaj, że wybierając domową bieżnię musisz sprawdzić jej dopuszczalne obciążenie, czyli wagę i wzrost użytkownika. Maksymalna nośność bieżni musi być większa niż waga użytkownika - nigdy odwrotnie. Dlatego warto kupić bieżnię domową do 130 kg, bo będziesz miał wtedy pewność, że wybrany model jest w stanie udźwignąć nawet potężniejszego dorosłego. Nie zapominaj też, że na bieżni może znajdować się tylko jedna osoba.

Design i ergonomia 

Jeżeli będziesz korzystał z bieżni w salonie, to warto wybrać model, który nie będzie Cię drażnił wyglądem czy zbyt dużymi gabarytami. W przypadku, gdy nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią, warto zdecydować się na model składany, wygodny w transporcie i łatwy do schowania po zakończeniu ćwiczenia.

Ergometr wioślarski do domu– idealny trening wszystkich partii ciała

Trening dobrze jest przeprowadzać pod okiem fachowego instruktora, który dobierze nam 

odpowiedni plan ćwiczeń. Takie same efekty może nam również przynieść trening na sprzęcie dobrej jakości, który wykona odpowiednie pomiary pracy naszych mięśni, dzięki czemu trening może być bardziej efektywny. Do tego idealnie nadaje się ergometr. 

Co to jest ergometr?

Ergometr to przyrząd pomiarowy, który mierzy ilość wykonywanej przez mięśnie pracy. Możesz zmierzyć na nim puls, kontrolować pracę serca i zobaczyć ilość spalonych kalorii. Najczęściej spotykamy ergometry rowerowe i wioślarskie. Ergometr wioślarski to maszyna umożliwiająca treningi wioślarzom i służąca do utrzymania formy podczas zimowego sezonu, kiedy to sportowcy nie mogą trenować w warunkach naturalnych. Ale też idealny sprzęt, który możesz postawić w domowej siłowni. Trenażer wioślarski zmusza do pracy wiele partii mięśni jednocześnie i świetnie odwzorowuje czynności wykonywane w wodzie. Doskonale ćwiczy bardzo intensywnie mięśnie ramion, obręczy barkowej, ale również mięśnie nóg i brzucha. Może być wyposażony w monitor, który będzie pokazywać siłę i moc trenującego.



Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Jak prawidłowo ćwiczyć na ergometrze wioślarskim?

Wydaje się to dosyć proste. Siedząc na siedzisku chwytamy w dłonie drążek, prostujemy nogi i ciągniemy drążek do siebie. Podobnie jak podczas wiosłowania na łódce, kiedy drążek mija linię naszych kolan zaczynamy pracować ramionami i odchylamy ciało nieznacznie w tył. Wracając, wykonujemy ruch w odwrotnym kierunku. Ważne żebyś podczas treningu utrzymał proste plecy i napięty brzuch. 



Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Ergometr rowerowy dla fanów kolarstwa

Ergometr rowerowy, zwany często rowerem treningowym, to z kolei urządzenia, które swoją pracą przypomina jazdę na rowerze. Tak jak oryginalny ergometr wioślarski wykorzystywany jest przez wioślarzy, tak ergometr rowerowy wykorzystywany jest do podtrzymania formy i treningów poza sezonem przez kolarzy. Na siłowni i w klubach fitness spotkamy ergometry rowerowe wykorzystywane przede wszystkim do treningów aerobowych, dzięki którym możemy utrzymać dobrą kondycję. Ergometr rowerowy, podobnie jak jazda na rowerze, przede wszystkim ćwiczy bardzo mocno mięśnie nóg, ale również brzucha i pleców. Ergometry rowerowe ze względu na budowę dzielimy na pionowe lub poziome. Ergometr rowerowy świetnie sprawdzi się w Twoim domu. Trening na takim rowerze nie wymaga dużej filozofii, a przynosi szybko pożądane efekty, jeżeli chcesz schudnąć i utrzymać dobrą formę. Ergometry to również doskonałe urządzenia do rehabilitacji po kontuzjach i operacjach.

Co jest największą zaletą ergometrów?

Niewątpliwie najważniejszą cechą ergometrów jest możliwość wykonywania na nich różnych pomiarów związanych z naszym treningiem. To bardzo pomocna cecha, szczególnie jeśli korzystamy z takiego sprzętu podczas domowych treningów. Nowoczesne urządzenia mogą mieć zamontowane komputery, które zmierzą pracę naszego serca, spalone kalorie lub podpowiedzą nam, jak ćwiczyć według wybranego programu - w zależności od tego, jaki cel przyświeca naszym treningom. Co może być pokazywane przez ergometr?

1. Przebyty dystans w czasie ćwiczenia.

2. Czas ćwiczenia.

3. Ilość spalonych kalorii.

4. Zużyta energia - wyliczona na podstawie wprowadzanych do komputera danych, takich jak wiek czy waga. Oczywiście mamy tu do czynienia z wartością uśrednioną i orientacyjną.

5. Wydolność serca osoby ćwiczącej.

6. Puls i tętno - ale tylko wtedy, gdy ergometr jest wyposażony w specjalną opaskę, którą w czasie ćwiczenia zakładamy na klatkę piersiową. To taki bezprzewodowy pas do pomiaru tętna z wbudowanym specjalnym odbiornikiem. To jedno z najdokładniejszych urządzeń pomiarowych, które można indywidualnie wykorzystywać podczas treningu na ergometrze. Niektóre ergometry rowerowe mają możliwość mierzenia pulsu z ręki poprzez umieszczenie specjalnych czujników – sensorów dotykowych – na kierownicy roweru. 



Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Zadbaj o bezpieczeństwo i efektywność treningu

Niezależnie od tego, jaki przyrząd wybierzesz do swojego treningu, pamiętaj, że aby trening był efektywny a zarazem bezpieczny, warto przestrzegać określonych zasad. Generalnie nauka treningu na ergometrach dobrze rozpocząć z wykwalifikowanym trenerem. Dlatego zanim zaczniesz regularnie korzystać ze swojej domowej siłowni, warto kilka razy wybrać się do klubu fitness i tam porozmawiać z wykwalifikowaną obsługą. Dowiesz się wtedy, jaki trening jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, na co powinieneś zwrócić uwagę i jak trenować, żeby ćwiczenia były w pełni bezpieczne. Pamiętaj, że źle wykonywane ćwiczenia mogą doprowadzić nawet do kontuzji.

Jakie są najważniejsze korzyści z treningu na ergometrze?

Zaczynając swoją przygodę z regularnymi treningami na ergometrze wioślarskim czy na rowerze stacjonarnym zawsze na początku wybieraj mniejsze obciążenie. Wypracujesz wtedy odpowiednią technikę i prawidłowy ruch ciała, a gdy będziesz czuć się już pewnie, stopniowo zwiększaj opór. Nigdy też nie zapominaj o rozgrzewce i rozciąganiu przed właściwym treningiem. Jakie są najważniejsze korzyści z treningu na ergometrze? Co zyskasz, decydując się na regularne ćwiczenia? 

1. Poprawisz pracę serca.

2. Zwiększysz pojemność płuc.

3. Poprawisz kondycję. 

4. Zwiększysz siłę i wytrzymałość mięśni.

5. Wyrzeźbisz ładnie sylwetkę. 

6. Zredukujesz tkankę tłuszczową i wagę.

7. Zyskasz lepsze samopoczucie, ponieważ regularny wysiłek efektywnie zmniejsza poziom stresu.



Rower stacjonarny treningowy do ćwiczeń COSTWAY

Rower stacjonarny treningowy do ćwiczeń COSTWAY



Tani rower treningowym do domowej siłowni

Rower stacjonarny pełni zazwyczaj funkcję rekreacyjną oraz jest wykorzystywany w rehabilitacji schorzeń narządów ruchu. Na profesjonalnych ergometrach trenują głównie zawodowi kolarze W codziennej eksploatacji tani i dobry rower stacjonarny nie różni się wiele od rowerów treningowych, czyli ergometrów, które pozwalają mierzyć siłę mięśni nóg. Ergometr rowerowy często jest również wyposażony w licznik spalonych kalorii, dlatego jest wykorzystywany przy treningu odchudzającym.

Dlaczego warto ćwiczyć na stacjonarnym rowerze?

Rowery treningowe to bardzo efektywny sprzęt, który pomoże Ci zwiększyć wydolność a także pozbyć się nadwagi i to nie wychodząc z domu. Rower treningowy nie zajmuje dużo miejsca i możesz go ustawić w sypialni czy w salonie. Niektóre modele są składane i możesz je chować w momencie, kiedy z nich nie korzystasz. Obok treningowych rowerów domowych znajdziesz również urządzenia typowo komercyjne, które świetnie się nadadzą do klubu fitness czy siłowni publicznej. 

Tani rower stacjonarny do domowej siłowni

Tanie rowery treningowe to sprzęty treningowe przeznaczone dla tych, którzy wolą ćwiczyć we własnych czterech ścianach. Wybierając taki rower, musisz przede wszystkim zastanowić się nad własnymi potrzebami i wymaganiami. Przede wszystkim weź pod uwagę to,

jak intensywny trening chcesz prowadzić. To bardzo ważne, ponieważ musisz wybrać taki mechanizm oporu stosowany w urządzeniu, który będzie dopasowany do potrzeb Twojego treningu. Zastanów się też, czy potrzebujesz funkcje dodatkowe, jeżeli chodzi o pomiar i sterowanie. Im bardziej rower treningowy będzie zaawansowany technologicznie, tym więcej będzie miał opcji – i oczywiście tym wyższą cenę.

Jakie są rodzaje rowerów stacjonarnych?

Jaki rodzaj sprzętu cię interesuje? Możesz wybrać rowery treningowe pionowe, poziome i spinningowe, które nie tylko różnią się mechanizmem oporu, ale również konstrukcją. Jaki jest podział rowerów treningowych ze względu na rodzaj mechanizmu oporu? Stacjonarny rower nie różni się w tym przypadku od innych sprzętów. Mamy rowery mechaniczne oraz magnetyczne. To dwa najbardziej popularne modele.



Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Rower mechaniczny

Stacjonarny rower mechaniczny to najtańszy i najprostszy model pod względem budowy. Opór podczas jazdy jest tu generowany za pomocą tarcia koła zamachowego. Im większe obciążenie - tym większy opór. W takim rowerze opór regulujesz najczęściej zwykłym pokrętłem. Rower mechaniczny jest dobrym rozwiązaniem dla osób początkujących, które nie chcą wydać zbyt dużo pieniędzy, a być może chcą sprawdzić, czy taki trening w domu to dla nich dobre rozwiązanie. Wadą takiego modelu jest na pewno dość głośna praca.

Rower magnetyczny

Drugą grupę stanowią rowery magnetyczna. To bardziej zaawansowane systemy, wyposażone w specjalny magnetyczny hamulec, który umożliwia szerszy zakres wyboru obciążenia. Opór łatwiej wtedy dostosować do potrzeb osoby ćwiczącej. Rowery magnetyczne pracują znacznie ciszej.

Rower elektromagnetyczny i powietrzny

Na rynku znajdziesz również modela elektromagnetyczne, które korzystają z rozbudowanej elektroniki, pozwalając na dostosowanie oporu do rodzaju programu treningowego, a dla miłośników bezgłośnej jazdy stworzono rowery powietrzne.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając rower treningowy?

Rower stacjonarny to idealny sprzęt do domowego treningu. Dzięki regularnej pracy możesz osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Na co jednak musisz zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego roweru dla siebie?

Konstrukcja

Musisz wiedzieć, czy interesuje cię rower stacjonarny w wersji pionowej, przypominającej tradycyjne rowery, czy poziomej. Te drugie są zdecydowanie lepszym wyborem dla osób, które mają problem z kręgosłupem.

Waga koła zamachowego

Waga koła zamachowego jest bardzo istotna ze względu na wielkość obciążenia, jakie może wygenerować zamontowany mechanizm, co przekłada się na jakość treningu.

Komputer

komputer jest montowany w rowerach średniej i wysokiej klasy. Pozwala łatwo dostosować obciążenie do treningu ćwiczącego, ale też monitorować osiągi. Niektóre modele z wyższej półki cenowej współpracują z aplikacjami mobilnymi.

Cena

Nie bez znaczenia jest również budżet, jakim dysponujesz. Na rynku możesz znaleźć bardzo różne rowery i w różnych cenach. Oferta firm jest na tyle szeroka, że możesz kupić naprawdę dobry i tani rower treningowy, wystarczy tylko poświęcić trochę czasu na jego wyszukanie.

Jak dobrać odpowiedni rower dla siebie?

Ważne jest również dobranie odpowiedniego roweru do wzrostu osoby trenującej. Szczególnie wyjątkowo wysokie osoby mogą mieć trudności w dopasowaniu sprzętu do swoich potrzeb. Żeby trening był efektywny i bezpieczny, powinieneś móc dostosować wysokość siodełka do wzrostu. Optymalne ustawienie to takie, gdy noga położona na pedale znajdującym się w najniższej pozycji jest delikatnie zgięta - nie powinna być całkowicie wyprostowana. Nie bez znaczenia jest również waga użytkownika. Zawsze powinieneś sprawdzić maksymalne obciążenie roweru treningowego. 


Trenażer dla amatorów kolarstwa

Jeżeli jednak nie lubisz stacjonarnych modeli i wolisz trenować na zwykłym rowerze, którym pokonujesz latem wielokilometrowe trasy, również dla Ciebie znajdzie się odpowiednie rozwiązanie – trenażer kolarski.

Co to jest trenażer kolarski?

Trenażer kolarski to urządzenie, które pomoże Ci utrzymać formę rowerową przez cały rok. Trenażer rowerowy to rodzaj platformy, do której należy podłączyć tradycyjny rower, aby móc pedałować w miejscu. Zaletą trenażera jest to, że zajmuje mniej miejsca niż rower stacjonarny czy inny sprzęt tego typu i umożliwia jazdę na naszym własnym rowerze, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Możemy więc trenować mięśnie w pozycji, w jakiej ich zwykle używamy. To urządzenie jest szczególnie przydatne, jeżeli uczestniczysz w zawodach rowerowych. Niektóre modele tych urządzeń mogą monitorować Twój puls, tętno i moc. Trenażery kolarskie różnią się budową, ceną i wielkością. Jak dzielimy trenażery rowerowe?

Trenażer powietrzny, czyli wiatrakowy

Trenażery powietrzne charakteryzują się prostą konstrukcją i korzystną ceną. Dedykowane są spokojnemu treningowi. Możesz więc dzięki nim swobodnie utrzymać formę przez zimowe miesiące. Niestety wiatrak zawsze stawia opór proporcjonalny do prędkości pedałowania i nie da się nim sterować. Poza tym ten rodzaj trenażerów może być dość głośny 

Tani trenażer rolkowy

Trenażery rolkowe to najstarszy typ urządzeń tego typu. Mogą się również mocno różnić między sobą, jeżeli chodzi o budowę. Znajdziesz tu bardzo proste i tanie trenażery oraz modele droższe i bardziej rozbudowane. Trenażer rolkowy może posiadać jedną rolkę, na której opieramy tylne koło lub zestaw trzech rolek – wtedy dwie przypadają na koło tylne a jedna na przednie. Rolki są stosunkowo ciche i nie zajmują dużo miejsca, jednak nie można do nich raczej dołożyć dodatkowych elementów odpowiadających za regulację oporu. Trenażer rolkowy jest bardzo poręczny i łatwo go schować pod łóżko.



Trenażer kolarski rowerowy 26-28

Trenażer kolarski rowerowy 26-28" 150kg COSTWAY



Trenażer magnetyczny

Trenażery magnetyczne cieszą się obecnie dużą popularnością. Główną zaletą jest cicha praca oraz możliwość regulacji oporu podczas Twojego treningu. Za stawianie oporu pedałującemu kolarzowi odpowiada odpowiedni układ magnesów. 

Trenażer elektromagnetyczny

To innowacyjne rozwinięcie modeli magnetycznych, do których dołożono układy sterujące i czujniki prędkości, dzięki którym możesz bez problemu zaprogramować trening i ustawić pożądane parametry. Niektóre z modeli możesz podłączyć do komputera

Trenażer hydrokinetyczny

To kolejna innowacja modeli magnetycznych. Do koła zamachowego dodano tu sprzęgło płytkowe w komorze olejowej. Wraz ze wzrostem prędkości pedałowania płynnie rośnie opór koła. Trenażery hydrokinetyczne mimo braku elektronicznego sterowania pracują bardzo płynnie i świetnie nadają się do symulowania warunków panujących na stromych podjazdach, zapewniając wyjątkowo naturalne warunki Twojego treningu.

Funkcjonalne maty pod sprzęt sportowy

Niezależnie od tego, na jaki sprzęt treningowy się zdecydujesz i gdzie masz zamiar go postawić, warto zaopatrzyć się w specjalną matę pod sprzęt sportowy, która wygłusza hałasy i drgania oraz zabezpieczy Twoją podłogę przed ewentualnymi zarysowaniami czy wgnieceniami. Kompletując odpowiedni sprzęt do treningów nie powinieneś też zapominać o hantlach. To podstawowe wyposażenie każdej domowej siłowni.



Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com



Jak dobrać odpowiednie hantle?

Ćwiczenia z hantlami to jedne z najbardziej uniwersalnych ćwiczeń rozwijających i wzmacniających mięśnie różnych partii ciała. Hantle występują w różnych wariantach wagowych, przeróżnych kolorach i kształtach. Możesz je kupić w sklepach sportowych albo nawet wykonać samemu z plastikowych butelek wypełnionych wodą lub piaskiem. Najtańsze hantle o określonej wadze nie będą rozkręcane. Ale wśród ofert wielu firm znajdziesz również tanie hantle żeliwne, których wagę możesz zmieniać nakładając kolejne krążki oraz tanie hantle ze sztangą. Jakie hantle wybrać? To oczywiście decyzja indywidualna. Jeżeli zależy nam na budowie mięśni, hantle powinny mieć wagę od 2 do 5 kg. Jeżeli bardziej chcemy wyszczuplić mięśnie rąk i je wzmocnić, wystarczą hantle o wadze od pół do 1 kg. Ćwiczenia z hantlami można swobodnie wykonywać w domu. Wystarczy Ci do tego odpowiednia mata. Możesz to robić też podczas codziennych czynności, takich jak oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.



Hantle i sztanga do ćwiczeń zestaw 2w1 COSTWAY

Hantle i sztanga do ćwiczeń zestaw 2w1 COSTWAY

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium