Tanio w Costway.pl

Domowa siłownia – jak ją urządzić?

Moda na zdrowy styl życia nie przemija. Jednocześnie wciąż rośnie w Polsce ilość osób z nadwagą, jakby na przekór panującym trendom. A przecież dbanie o sylwetkę to nie tylko walka o modny i atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim przejaw troski o własne zdrowie i kondycję. Warto wybrać się więc do pobliskiej siłowni lub klubu fitness, żeby rozpocząć pracę nad własnym ciałem i cieszyć się efektami wysiłku. Ale nie każdy ma na to czas i możliwości. 

Nie każdy lubi też ćwiczyć z innymi. Dużo osób woli trenować samotnie w zaciszu swojego własnego domu, ale do tego muszą mieć odpowiednią przestrzeń. Czy warto zainwestować w domową siłownię? W jaki sposób możesz stworzyć idealne miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny do wspólnych treningów? Jaki sprzęt do domowej siłowni powinieneś kupić?



Źródło:pixabay.com

Źródło: pixabay.com



Siłownia w domu – czy warto w nią zainwestować?

Domowa siłownia to świetny sposób na pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. Ćwiczysz, kiedy chcesz i jak chcesz, niezależnie od pory dnia a nawet nocy. Oczywiście siłownia w domu powinna być dobrze zaaranżowana i powinna posiadać odpowiednie wyposażenie. Tylko wtedy spełni swoje zadanie. Poza tym musisz mieć w sobie dużo samozaparcia i konsekwencji, żeby samodzielnie realizować swój plan treningowy. Jeśli jednak dysponujesz odpowiednim miejscem i planujesz regularne treningi, to z pewnością warto zainwestować w wyposażenie domowej siłowni. Jakie są najważniejsze plusy takiego rozwiązania? 



Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Oszczędzasz swój czas 

Przede wszystkim oszczędzasz czas. Mając domową siłownię możesz swobodnie dopasowywać czas swojego treningu do czasu wolnego, którym dysponujesz. Poza tym nie marnujesz czasu na dojazdy do klubu fitness, co w godzinach szczytu mogłoby być naprawdę męczące. Co prawda w dużym mieście takie kluby i publiczne siłownie znajdują się obecnie niemal na każdej ulicy, jednak osoby z mniejszych podmiejskich miejscowości mają zazwyczaj do przejechania więcej kilometrów. Siłownię domową masz pod nosem i możesz do niej zajrzeć zawsze, kiedy masz na to ochotę. Nie musisz stać w korkach i szukać miejsca do zaparkowania samochodu.



Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com



Oszczędzasz pieniądze

Koszt domowej siłowni wcale nie musi być duży. Ale nawet, jeżeli zainwestujesz większą kwotę w wyposażenie siłowni domowej, może Ci się ona zwrócić w dość krótkim czasie. W końcu karnet na siłownię też kosztuję. Miesięcznie wydajesz z pewnością ponad 100 zł. Kupując sprzęt do siłowni domowej wydasz pieniądze jednorazowo i możesz swobodnie korzystać z takiego rozwiązania przez kilka lat. Tak samo jak członkowie Twojej rodziny. Poza tym nie musisz od razu kupować wszystkich przyrządów i akcesoriów do siłowni domowej. Zakupy możesz rozłożyć w czasie i zorientować się, które ćwiczenia sprawiają Ci najwięcej przyjemności i przynoszą najwięcej korzyści. Warto jednak podkreślić, że tym większa opłacalność domowej siłowni, im większa dyscyplina i konsekwencja jej właściciela. Zaoszczędzisz czas i pieniądze tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz przyłożyć się do treningu. Nie warto ponosić kosztów domowej siłowni, jeżeli nie będziesz z niej korzystał. 



Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Masz wszystko w zasięgu ręki i jesteś niezależny

Siłownia w domu jest cała do Twojej dyspozycji. Nie musisz czekać aż zwolni się Twój ulubiony przyrząd i nie musisz martwić się o jego higienę. Z przyrządów w klubie korzystają różne osoby. Codziennie przewijają się przez siłownię tłumy ludzi. W domu masz gwarancję całkowitej higieny i bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o ten aspekt treningu. W domowej siłowni masz również możliwość idealnego dostosowania pory treningu do wciąż zmieniających się obowiązków i rozkładu Twojego dnia. Możesz ćwiczyć zawsze, kiedy masz ochotę i wolną chwilę.

Zawsze czujesz się komfortowo

Niektóre osoby wstydzą się albo nie lubią ćwiczyć w towarzystwie innych ludzi i pod ich wnikliwym spojrzeniem. Nie każdy potrafi przełamać swoje obawy i dyskomfort z tym związany. W domowej siłowni nie musisz obawiać się, że ktoś zwrócił uwagę na Twoją słabą kondycję czy niedoskonałości sylwetki. Regularne treningi na siłowni na pewno wpłyną na Twoją większą pewność siebie i poprawią Twoje samopoczucie, ale nie stanie się to od razu. W domowej siłowni łatwiej się skupić i skoncentrować na swoim treningu i ćwiczeniach. Nie rozpraszają Cię żadne rozmowy czy hałasy, a wzrok nie ucieka mimowolnie na innych ćwiczących. Jeżeli masz dużą motywację, własna siłownia pozwoli Ci maksymalnie skupić się na ćwiczeniach i ich efektach.



Źródło: pexels.com

Źródło: pexels.com



Jakie mogą być wady domowej siłowni?

Domowa siłownia to świetne rozwiązanie, ale dla osób, które potrafią same się zmotywować do wyczerpującego treningu. Poza tym trening na siłowni często wymaga asekuracji. Jeżeli wykonujesz ćwiczenia samodzielnie, powinieneś się wykazać dużą rozwagą, szczególnie w przypadku sztangi i ciężkich obciążników. Osoba początkująca może popełnić błąd, a skutki kontuzji mogą być poważne. Poza tym niektórym osobom trudniej się samemu zmotywować, wolą ćwiczyć w grupie, bo czują się wtedy bardziej zachęcone do wysiłku. Kolejną niedogodnością może być jakość sprzętu. Zbyt mała ilość domowych przyrządów może wywoływać znużenie, a jeżeli postawisz na niską jakość, możesz nawet sprowokować niebezpieczne sytuacje. Na szczęście obecnie na rynku znajdziesz naprawdę dobry sprzęt do siłowni w domu i to w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Kto powinien zdecydować się na prywatną siłownię?

Własna siłownia najlepiej sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają już pewne doświadczenie z tego typu treningiem. Łatwiej im będzie dobrać odpowiednie przyrządy, ponieważ wiedzą, na czym chcą ćwiczyć, znają swój organizm i jego wydolność. Poza tym osoba, która ma doświadczenie treningowe i konsekwentnie ćwiczy od dłuższego czasu na pewno nie zrezygnuje z ćwiczeń we własnym domu. Mała domowa siłownia nie będzie więc nietrafioną inwestycją. Jeżeli jesteś zainteresowany stworzeniem siłowni w domu, ale nie masz doświadczenia z takim treningiem, powinieneś udać się przynajmniej kilka razy do klubu, aby pod okiem trenera ustalić plan rozwoju i zobaczyć, na ile tego typu sport może stać się Twoją pasją. Będziesz miał wtedy pewność, że warto zainwestować we własną domową siłownię.



Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY

Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY



Jak stworzyć siłownię w domu?

Jak stworzyć miejsce do treningu we własnym domu? Takie przedsięwzięcie wymaga przede wszystkim dobrego planu. Na pewno nie zaczynaj od kupowania sprzętu i zestawów do siłowni domowej. W pierwszej kolejności zastanów się, czy i gdzie dysponujesz miejscem, żeby taką przestrzeń zorganizować. Siłownia w mieszkaniu to idealny sposób na regularne treningi i zachowanie dobrej kondycji oraz wysportowanej sylwetki. Jeśli chcesz jednak taką siłownie stworzyć - musisz dysponować odpowiednią przestrzenią. W pierwszej kolejności powinieneś wygospodarować miejsce na treningi i odpowiednio je zaaranżować. Na końcu warto zastanowić się nad jego wyposażeniem, tak aby domowa siłownia spełniała swoją funkcję, czyli pozwalała na regularne i bezpieczne treningi. 



Składana trampolina do ćwiczeń fitness

Składana trampolina do ćwiczeń fitness COSTWAY



Najpierw przygotuj odpowiednią przestrzeń

Nie każdy może sobie pozwolić na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na siłownię w domu.Ale z pewnością byłoby to rozwiązanie idealne. Budując dom lub wybierając projekt mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę, czy chcemy stworzyć taką przestrzeń na domowe treningi. 



Stepper do aerobiku regulowany 2-stopniowy COSTWAY

Stepper do aerobiku regulowany 2-stopniowy COSTWAY



Mała siłownia w domujednorodzinnym

Przestrzeń do ćwiczeń siłowych wcale nie musi być duża. Możesz zaplanować domową siłownię na poddaszu lub w piwnicy. Ważne, żeby miejsce, które wygospodarujesz, było odpowiednio wyposażone i stanowiło bezpieczną przestrzeń do trenowania. Możesz również zdecydować się na mini siłownię w ogrodzie, ale wtedy musisz pomyśleć o solidnym zadaszeniu, żeby przyrządy do ćwiczeń nie mokły w czasie deszczu. Jednak nie jest to raczej rozwiązanie, z którego możesz korzystać przez okrągły rok. Wygospodarowanie osobnego pomieszczenia do ćwiczeń, które możesz wyposażyć w komfortowe i profesjonalne sprzęty, to jednak propozycja nie dla wszystkich. Co z właścicielami małych mieszkań? 



Urządzenie treningowe do ćwiczeń 3w1 COSTWAY

Urządzenie treningowe do ćwiczeń 3w1 COSTWAY



Mini siłownia w mieszkaniu

O wiele trudniej zorganizować nawet mini siłownię domową w małym mieszkaniu w bloku. W zasadzie nie chodzi tu tylko o metraż, ale również o hałas podczas ćwiczeń i komfort naszych sąsiadów. Każdy trening powinien być przeprowadzany w wygodnych i bezpiecznych warunkach. Im więcej miejsca tym lepiej, ale jeżeli nie masz możliwości przeznaczenia oddzielnego pomieszczenia na siłownię, to warto wygospodarować chociaż wolną przestrzeń na sprzęt sportowy. Może być to odpowiedni kącik w sypialni czy pokoju. Warto wtedy postawić na drobne akcesoria treningowe jak zestaw ciężarków czy skakanka oraz sprzęt, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Minimum takiej powierzchni to około 3x3 m. Będziesz mógł wtedy swobodnie ćwiczyć i realizować swoje sportowe wyzwania.



Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY

Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY



Aranżacja siłowni w domu

Niezależnie od tego, czy organizujesz domową siłownię w piwnicy, w domu czy mieszkaniu, powinieneś pamiętać o kilku istotnych elementach, które musisz wziąć pod uwagę. Trening na siłowni wymaga często ciężkiego sprzętu, a odstawiane sztangi czy hantle mogą nieźle hałasować. Jak sobie poradzić z tymi niedogodnościami?

Podłoga w siłowni

Każda siłownia domowa powinna być wyposażona w odpowiednią podłogę. To bardzo ważny element aranżacji wnętrza. Podłoga w siłowni powinna być wytrzymała, antypoślizgowa i odporna na uderzenia. Idealnie nadają się tutaj do zastosowania wszelkiego rodzaju maty pod sprzęt sportowy albo podkłady z płyt korkowych. Co prawda, dzięki takim rozwiązaniom nie wyeliminujesz całkowicie odgłosów ustawiania sztangi czy ćwiczeń ze skakanką, ale z pewnością ochronisz podłogę przed zarysowaniami i wgnieceniami. Odpowiednia podłoga to jeden z najważniejszych elementów aranżacji domowej siłowni. Ciężkie maszyny treningowe mogą znacząco wpłynąć na kondycję naszych paneli czy parkietu. 



 

Amortyzująca mata ochronna pod sprzęt treningowy COSTWAY

Amortyzująca mata ochronna pod sprzęt treningowy COSTWAY



Odpowiednia wentylacja

Bardzo ważna w każdej siłowni jest również wentylacja. Nawet jeżeli uda Ci się wygospodarować oddzielne pomieszczenie na domową siłownię, to raczej nie będzie to ogromna przestrzeń. A w małych pomieszczeniach podczas dłuższego treningu i intensywnych ćwiczeń może zacząć brakować tlenu, co z kolei przyspiesza zmęczenie organizmu. Niestety nie wystarczą tu okna. Szczególnie zimą niewskazane jest trenowanie przy otwartym oknie. Dlatego bardzo ważne jest, aby domowa siłownia była wyposażona w odpowiednie kratki wentylacyjne, które zapewnią stały dopływ świeżego powietrza bez otwierania okien. Może oczywiście zainwestować również w klimatyzator czy odświeżacz powietrza.

Wygłuszone ściany i lustra

Dobra siłownia powinna być wygłuszona. Możesz wytłumić dźwięki przez okładzinę korkową lub maty piankowe. Pamiętaj też, że w każdej siłowni przydadzą się duże lustra. Będziesz mógł obserwować siebie podczas ćwiczeń i na bieżąco korygować ewentualne błędy. Lustra nie tylko doskonale pomogą Ci w treningu, ale również optycznie powiększą każde pomieszczenie. W siłowni ważne jest także oświetlenie, by trening był w pełni bezpieczny i komfortowy. Jeżeli chciałbyś ćwiczyć z wirtualnym instruktorem, możesz zainstalować wiszący telewizor lub sprzęt grający, co w znaczny sposób ułatwi i uprzyjemni domowe treningi.



Amortyzująca mata pod sprzęt treningowy COSTWAY

Amortyzująca mata pod sprzęt treningowy COSTWAY



Jaki sprzęt wybrać dodomowej siłowni?

Dopiero jak wygospodarujesz i zaaranżujesz odpowiednie miejsce, warto się zastanowić, co powinna zawierać domowa siłownia, jeżeli chodzi o sprzęt treningowy. Na jaki sprzęt powinieneś się zdecydować? To oczywiście sprawa indywidualna, która zależy od Twoich upodobań i zasobności Twojego portfela. Na początek warto zainwestować w mniejsze akcesoria do domowej siłowni i jeden większy sprzęt. Z czasem możesz uzupełniać podstawowy zestaw do siłowni domowej o te urządzenia, które wydają Ci się najbardziej potrzebne. Co warto wybrać na dobry początek? 

Drobne akcesoria do siłowni domowej

Nawet w małym pomieszczeniu możesz ćwiczyć wykorzystując do tego zestaw hantli i ciężarków. To najprostsze akcesoria do siłowni, które nie zajmują dużo miejsca, a są niezwykle funkcjonalnym przyrządem, pomagającym wzmocnić górną część ciała i budować masę mięśniową. Hantle dostępne są w bardzo różnych przedziałach wagowych. 



Hantle i sztanga do ćwiczeń zestaw 2w1 COSTWAY

Hantle i sztanga do ćwiczeń zestaw 2w1 COSTWAY



Inne drobne akcesoria do siłowni to stepper, skakanka, gumy treningowe, piłka do balansowania i drążek do podciągania, który możesz zahaczyć na czas treningu pomiędzy drzwiami a ościeżnicą. To najprostszy model, który pasuje do każdej futryny i nie ma konieczności montowania go na stałe. Możesz też zdecydować się na funkcjonalną drabinkę gimnastyczną, przykręconą do ściany. Tego typu urządzenia mają tę zaletę, że nawet wtedy, gdy zorganizowałeś siłownię na małej powierzchni w mieszkaniu, będziesz mógł z ich pomocą realizować plan treningowy. 



Piłka do balansowania trener równowagi COSTWAY

Piłka do balansowania trener równowagi COSTWAY



Jaki sprzęt sprawdzi się w małej siłowni domowej? 

Nie dysponując dużą przestrzenią, zdecyduj się na sprzęty o niewielkich rozmiarach lub takie, które można złożyć i schować pod łóżkiem lub w szafie. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju tanie rowery treningowe, steppery, orbitreki i składana trampolina fitness. Innym ciekawym rozwiązaniem mogą być drążki wolnostojące do podciągania. Mają one ażurową konstrukcję i nie zajmują wiele miejsca. Trafnym wyborem będzie również mały zestaw do ćwiczeń ze sztangą, który w połączeniu z ławeczką do ćwiczeń pomoże Ci rozwinąć mięśnie klatki piersiowej, triceps i barki. Wykonując ćwiczenia z samą sztangą zbudujesz za to mięśnie nóg, mięśnie grzbietu i biceps. Pamiętaj, że warto zawsze dobierać taki sprzęt i ćwiczenia, które pomogą Ci poprawić te partie ciała, na których Ci najbardziej zależy. 



Drewniana drabinka gimnastyczna do ćwiczeń COSTWAY

Drewniana drabinka gimnastyczna do ćwiczeń COSTWAY



Nie zapominaj o odpowiedniej macie

Odpowiednia mata to również podstawowe wyposażenie każdej domowej siłowni. W przypadku oddzielnego pomieszczenia, które przeznaczyłeś na pokój treningowy, możesz oczywiście wyłożyć podłogę w całości funkcjonalną piankowa czy korkową okładziną. W przypadku małej przestrzeni nie warto przykrywać całej podłogi – wystarczy Ci wygodna i wielkoformatowa mata do ćwiczeń. A wybór masz tu ogromny. Możesz się zdecydować na zwykłą rozkładaną matę do podstawowych ćwiczeń na podłodze lub dmuchaną matę gimnastyczną. Poza tym nie powinieneś zapominać o matach pod sprzęt fitness, które ochronią Twoją podłogę przed ewentualnym zniszczeniem. Czym powinna się charakteryzować mata w domowej siłowni? Przede wszystkim powinna być antypoślizgowa, bo tylko wtedy uchroni Cię przed dotkliwą kontuzją.



Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY

Bieżnia elektryczna składana 12km/h bluetooth wyświetlacz Led COSTWAY



Podstawowy sprzęt w domowej siłowni

Sprzęt w domowej siłowni powinien być przede wszystkim dostosowany do Twoich potrzeb i planu treningowego. Zawsze warto zacząć od niedrogich i drobnych sprzętów i w miarę możliwości - a także nabywanego doświadczenia - dokupić kolejne sprzęty. Mata do ćwiczeń, hantle, drążki do podciągania, twister czy dmuchana piłka to są tanie podstawy, które pozwolą Ci sprawdzić, jakie ćwiczenia sprawiają Ci najwięcej frajdy i przynoszą największe efekty. W jaki sprzęt warto jednak zainwestować w następnej kolejności? 

  • Atlas do ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń to jedno z podstawowych urządzeń na każdej siłowni. Taki sprzęt oferuje wiele możliwości treningowych, które mogą być dostosowane zarówno do potrzeb mężczyzn jak i kobiet. Atlas w domowej siłowni pozwoli na wykonanie wielu różnych ćwiczeń i może zastąpić kilka profesjonalnych maszyn, jednak zajmuje dużo miejsca i jest stosunkowo ciężki. 

  • Ławeczka do ćwiczeń

To bardzo funkcjonalny sprzęt, który sprawdzi się przy wielu ćwiczeniach treningowych. Ławka treningowa pozwala wzmocnić mięśnie i rzeźbić sylwetkę. Możesz wybrać ławkę prostą, która dedykowana jest osobom rozpoczynającym przygodę z siłownią lub ławkę skośną do brzuszków.

  • Rower stacjonarny

Rower stacjonarny to podstawowy przyrząd do ćwiczeń aerobowych. Pozwala spalić zbędną tkankę tłuszczową i poprawia wydolność organizmu. Na rynku znajdziesz rowery pionowe, poziome i spinningowe, przeznaczone do intensywnych treningów. Ciekawą propozycją są również rowery treningowe składane, które świetnie się sprawdzą nawet w mini domowej siłowni. Bogata oferta sprawia, że z powodzeniem znajdziesz dobry tani rower stacjonarny, który może być doskonałym elementem wyposażenia siłowni w Twoim domu.

  • Bieżnia do domu

Możesz zdecydować się na bieżnię elektryczną lub mechaniczną. Bieżnia elektryczna zapewnia większy komfort treningów, ponieważ możesz w niej regulować prędkość i stopień nachylenia. Jeżeli nie dysponujesz dużą przestrzenią, zdecyduj się na bieżnię składaną – to wygodne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które przyda się w każdej domowej siłowni. Nie zapomnij jednak podłożyć odpowiedniej maty pod bieżnię, żeby zabezpieczyć podłogę przed zarysowaniem.

  • Orbitrek

Największą popularnością cieszą się orbitreki magnetyczne. To świetne maszyny do treningu tlenowego, które angażują górne i dolne partie ciała. Ćwicząc na orbitreku skutecznie spalisz kalorie i wyrobisz kondycję.

  • Wioślarz domowy

Wioślarz czy inaczej ergometr domowy to ławeczka do wiosłowania. Jest znakomitym urządzeniem do wykonywania ćwiczeń w domowej siłowni, na którym może ćwiczyć każdy, bez względu na wiek. 



Rower stacjonarny treningowy do ćwiczeń COSTWAY

Rower stacjonarny treningowy do ćwiczeń COSTWAY



Akcesoria do siłowni dla najmłodszych

Projektując domową siłownię nie powinniśmy zapominać o jej najmłodszych użytkownikach. Aktywność fizyczna jest pożądana w każdym wieku i warto zaszczepić w dzieciach chęć do sportowego wysiłku. Wspólny trening to również okazja do spędzenia czasu z naszymi pociechami. Z czego dzieci mogą korzystać w naszym pokoju fitness? Z pewnością będą potrafiły wykorzystać drabinkę gimnastyczną z drążkiem. Świetną propozycją będzie tu również składana trampolina czy ćwiczenia ze skakanką. Jeżeli dziecko ma już swoją pasję i ćwiczy balet albo gimnastykę artystyczną, to warto żebyś swoją siłownię zaopatrzył również w wolnostojący drążek baletowy i belkę gimnastyczną



Belka gimnastyczna do ćwiczeń akrobatycznych COSTWAY

Belka gimnastyczna do ćwiczeń akrobatycznych COSTWAY



Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, urządzając siłownię w domu?

Siłownia domowa musi być zaaranżowana w taki sposób, żebyś mógł z niej korzystać komfortowo i bezpiecznie. W większym pomieszczeniu musisz zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie przyrządów, tak by wydzielić strefę do rozgrzewki i właściwego treningu. Jeżeli planujesz, że dzieci będą mogły również korzystać z tego pomieszczenia – powinieneś zadbać o ich bezpieczeństwo i wydzielić kącik specjalnie dla nich. Pamiętaj też, że w siłowni domowej bardzo ważne jest zawsze solidne mocowanie sprzętu, ponieważ od tego zależy Twoje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.



Dmuchana mata gimnastyczna do ćwiczeń fitness jogi 300 cm COSTWAY

Dmuchana mata gimnastyczna do ćwiczeń fitness jogi 300 cm COSTWAY



Ile kosztuje domowa siłownia?

Ile będzie Cię kosztować domowa siłownia, zależy oczywiście od tego, jaką przestrzenią dysponujesz i na jakie sprzęty się zdecydujesz. Aranżacja siłowni w domu nie musi być droga. Z powodzeniem znajdziesz dobre i tanie wyposażenie siłowni domowej, która doskonale spełni swoje zadanie. Jednak możesz również wydać duże kwoty, decydując się na zakup naprawdę drogiego sprzętu czy stawiając na drogie pomysły aranżacyjne. To Ty musisz wiedzieć, jakimi środkami dysponujesz i ile chcesz zainwestować w stworzenie takiej przestrzeni. Najbardziej profesjonalny sprzęt nie spełni jednak swojego zadania, jeżeli nie będziesz na nim trenował. 



Drążek baletowy stojący poręcz gimnastyczna COSTWAY

Drążek baletowy stojący poręcz gimnastyczna COSTWAY



Czy warto stworzyć siłownię w domu?

Oczywiście że tak, jednak pod warunkiem, że poważnie myślisz o regularnych treningach i jesteś wystarczająco zmotywowany. Nawet tania domowa siłownia nie będzie dobrą inwestycją, jeżeli nie będziesz z niej korzystał. Konsekwencja jest tu najważniejsza. Sam koszt siłowni nie musi być wysoki. Na początek możesz kupić kilka naprawdę tanich i sprawdzonych urządzeń, które nie będą zajmowały wiele miejsca, ale pomogą Ci określić, jakim treningiem jesteś zainteresowany. Wystarczy znaleźć dobrą i tanią bieżnię elektryczną do domu czy tani rower stacjonarny oraz kupić odpowiednie hantle i już możesz zacząć ćwiczenia. Jeżeli jednak nie będziesz ich używał regularnie, to lepiej zainwestować pieniądze w coś innego. Albo zacznij na początek trenować w klubie i sprawdź, czy ten rodzaj aktywności Tobie odpowiada.



Źródło: unsplash.com

Źródło: unsplash.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium