Wczytuję dane...

Mobilne toalety turystyczne dla podróżujących

Toaleta turystyczna to bardzo wygodne rozwiązanie podczas wakacji na kempingu lub biwaku. Mobilna toaleta ułatwia życie podróżującym w kamperze, na łodzi i z namiotem. Jakie są najlepsze mobilne toalety turystyczne? Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na ich kupno?

Mobilna toaleta turystyczna i rodzina

W jakich sytuacjach sprawdzi się przenośna toaleta turystyczna?

Toaleta turystyczna to doskonałe rozwiązanie w przypadku biwaków na łonie natury, działek bez dostępu do łazienki, wakacji w kamperze czy wczasów pod namiotem z dala od sanitarnej infrastruktury. Toaleta turystyczna pozwala na rezygnację z mało higienicznych toalet publicznych i załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych w komfortowych warunkach. To szczególnie dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, które dopiero uczą się korzystać z nocnika, ponieważ publiczne toalety często są dalekie od sterylności. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w przypadku osób starszych, które często potrzebują szybkiego dostępu do toalety.

Toaleta turystyczna przenośna – na co zwrócić uwagę?

Wybierając toaletę turystyczną, musimy zdawać sobie sprawę z tego, w jakich sytuacjach będzie ona najczęściej wykorzystywana. Warto więc zastanowić się, czy toaleta turystyczna powinna być składana, czy musi zmieścić się w szafce kampera albo w bagażniku samochodu. Poza tym warto wziąć pod uwagę również inne cechy, o czym poniżej.

Rozkładany stół turystyczny campingowy COSTWAYRozkładany stół turystyczny campingowy COSTWAY

Waga i rozmiar toalety

Waga toalety odgrywa istotną rolę, szczególnie wtedy, gdy często podróżujemy i jest to element, który zabieramy na biwak i kemping. Przenośna toaleta turystyczna powinna być stosunkowo lekka i nie może zajmować zbyt dużo miejsca. Lżejszą toaletę, nawet z zawartością, łatwiej przenosić w inne miejsce, czyścić i dezynfekować. Turystyczna toaleta nie powinna być też zbyt duża, ale musi być pojemna, ponieważ zbyt mały zbiornik na odpady wymusza częste opróżnianie i czyszczenie, a nie zawsze mamy taką możliwość na biwaku.

Mobilność

Toaleta turystyczna powinna być mobilna – łatwa do przenoszenia i transportu, ponieważ używamy jej w różnych lokalizacjach. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy korzystamy z niej tylko na działce. Wtedy sprawdzi się duża toaleta turystyczna.

Jakość produktu

Istotna jest również jakość produktu. Toaleta mobilna powinna być solidna, wytrzymała i szczelna, wykonana z wysokiej jakości tworzywa, które wytrzyma wagę ciała i jest odporne na działanie czynników zewnętrznych. Powinna też bez problemu znosić różne warunki transportu.

Łatwość użytkowania

Dobra toaleta turystyczna musi być wygodna i łatwa w utrzymaniu w czystości, a także odporna na środki chemiczne. Prosta budowa i wysokiej jakości materiały z pewnością są tu atutem.

Toaleta turystyczna przenośna ze spłuczką 20 l COSTWAYToaleta turystyczna przenośna ze spłuczką 20 l COSTWAY

Sposób utylizacji odpadów

Istotnym czynnikiem przy wyborze toalety turystycznej jest sposób utylizacji odpadów. W jaki sposób będzie trzeba pozbywać się zanieczyszczeń? Czy toaleta przekształca nieczystości w kompost, czy też do ich neutralizacji potrzebne są silne środki chemiczne? A może będą potrzebne biodegradowalne worki?

Toaleta turystyczna – jak działa? 

Jak działa toaleta turystyczna i jakie są jej rodzaje? Znajdziesz kilka popularnych rozwiązań: toaletę turystyczną typu wiadro, składaną toaletę przenośną, duże rodzinne toalety turystyczne oraz toalety chemiczne. Czym się od siebie różnią?

Mata kempingowa samopompująca 200 cm x 65 cm x 3,5 cm COSTWAYMata kempingowa samopompująca 200 cm x 65 cm x 3,5 cm COSTWAY

Toaleta kubełkowa

Toaleta kubełkowa to najprostsza turystyczna toaleta przenośna. Swoim wyglądem przypomina wiadro zasłonięte w górnej części deską toaletową. To bardzo prosta i mobilna toaleta, która wyróżnia się małą wagą i wyjątkowo niską awaryjnością.

Składana toaleta przenośna 

Taka toaleta jest wyposażona w siedzisko oraz wnętrze z torbą na zanieczyszczenia. Jest to rodzaj bezzbiornikowej toalety mobilnej, która stanowi idealną opcję, jeśli nie mamy dużej przestrzeni do przechowywania turystycznych akcesoriów. Zmieści się nawet do małego bagażnika samochodu. Jeśli wybierasz się pod namiot, toaleta turystyczna składana może się okazać najlepszym wyborem.

Toaleta chemiczna

Toaleta chemiczna wymaga używania specjalnych środków dezynfekujących. Najlepsze pozwalają swobodnie spuszczać wodę znajdującą się w zamocowanym na górze zbiorniku, a następnie nieczystości w zbiorniku są sprawnie rozkładane dzięki specjalnym środkom, które niwelują nieprzyjemny zapach i ograniczają rozwój bakterii.

Duże rodzinne toalety turystyczne

Duże rodzinne toalety turystyczne są dostosowane do większej grupy osób. Mają one duży zbiornik na nieczystości, dzięki czemu może z niej korzystać większa liczba osób bez konieczności częstego opróżniania.

 Mini pralka turystyczna z wirówką 170w 2,5 kg COSTWAY Minipralka turystyczna z wirówką 170 W 2,5 kg COSTWAY

Toaleta turystyczna – gdzie opróżniać?

Toalety turystycznej nie można opróżniać wszędzie. Powinno się to robić tam, gdzie oddawane są ścieki. Częstotliwość opróżniania toalety chemicznej i kubełkowej zależy od wielkości zbiornika. Toaleta turystyczna na worki musi być opróżniona po każdym użyciu. Czyszczenie toalety turystycznej powinno być wykonywane za pomocą specjalnych środków chemicznych, które ją również dezynfekują. Toalety turystyczne najczęściej są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Warto również korzystać z odpowiednich środków usuwających kamień i osad.

Jaką toaletę turystyczną wybrać?

Wybór toalety powinien być uzależniony od rodzaju wyjazdu i liczby osób, które w nim uczestniczą. Na działce można zdecydować się na duże i cięższe modele chemiczne. W przypadku biwakowania w różnych miejscach warto wziąć pod uwagę proste i lekkie modele na worki. Ostateczna decyzja uzależniona jest od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb, a także od miejsca, jakim dysponujemy.

Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski