Wczytuję dane...

Akcesoria dla mamy i dziecka

Narodziny dziecka to ogromna radość i szczęście dla spełnionych rodziców. W domu pojawia się zupełnie nowa osoba ze swoimi własnymi potrzebami i koniecznością całodziennej opieki. Obowiązkiem rodziców jest zapewnić jej takie warunki, żeby czuła się całkowicie bezpiecznie i komfortowo. Jak przygotować się na narodziny dziecka? W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć?

Podstawowe akcesoria dla przyszłej mamy – wyprawka dla niemowlaka

Przed narodzinami dziecka warto przygotować się na jego przyjście i zaopatrzyć w odpowiednią wyprawkę. Warto pomyśleć o tym wcześniej, szczególnie jeżeli jest to nasze pierwsze dziecko. Czego będziemy potrzebowali w pierwszej kolejności? Co przyda się nieco później? Podstawowymi elementami takiej wyprawki są oczywiście ubranka, kosmetyki, pieluchy i akcesoria do pielęgnacji dziecka. Na samy początku będzie również potrzebny fotelik do przewiezienia malucha samochodem. Zapobiegliwi rodzice powinni oczywiście zaopatrzyć się również w wózek z gondolą, który będzie się doskonale nadawał do pierwszych spacerów dziecka. 

Funkcjonalne akcesoria dla młodej mamy i dziecka

Na początku niemowlę większość dnia przesypia, dlatego warto wybrać wygodne i funkcjonalne łóżeczko. Jeżeli jednak maluch będzie spał z Tobą na tapczanie lub karmisz go w nocy piersią, warto zaopatrzyć się również w odpowiednią barierkę zabezpieczającą na łóżko. W pierwszym okresie łóżeczko można zastąpić mobilną kołyską, która pozwoli nam usypiać malucha w dowolnym miejscu pod naszym czujnym okiem. W przypadku nowo narodzonych dzieci nie możesz też zapomnieć o odpowiednim przewijaku oraz wanience. Kąpiel noworodka to w końcu jeden z najważniejszych niemowlęcych rytuałów. Okres po urodzeniu dziecka może być również męczący dla młodej mamy, która powinna pomyśleć o swoim komforcie. Jakie akcesoria dla mamy są niezbędne? Wszystko, co pomoże jej dobrze wypocząć i nabrać sił do opieki nad maluchem. Wygodny fotel do karmienia niemowlaka może być tu niezwykle trafnym wyborem. 

Akcesoria dla mamy i dziecka w późniejszym okresie

Nieco później trzeba się zaopatrzyć w kolejne akcesoria dla dziecka. Bujaczek, leżak, krzesełko do karmienia to podstawowe wyposażenie w domu każdego malucha. Z czasem warto się też zaopatrzyć w nocnik i nakładkę na toaletę. A gdy dziecko zacznie już raczkować i chodzić, to przydadzą Ci się odpowiednie barierki zabezpieczające na schody. Warto zainwestować w rzeczy naprawdę praktyczne i nie przesadzać z ich ilością. Każde dziecko jest inne i dopiero z czasem nauczymy się, jakie akcesoria dla mamy i dziecka okażą się najbardziej funkcjonalne i spodobają się naszemu dziecku.

Mniej Więcej
Produktów łącznie (39)
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wysyłka do 48h
Zwrot do 14 dni
Zawsze darmowa dostawa
Program Partnerski